Kaip tinkamai prižiūrėti savo minkštus baldus

Rate this post

Baldu valymas

Jei turite šeimą, vaikų ir naminių gyvūnų, minkštų baldų priežiūra gali būti nemenkas iššūkis. Nors pagalvėlių išpurenimas ir reguliarus baldų siurbimas gali būti labai naudingas, profesionaliai prižiūrėti baldus, kad jie išliktų geriausios būklės, prireikia šiek tiek daugiau pastangų.

Įvairios dėmės ir naminių gyvūnėlių plaukai yra kasdienybės dalis. Ir nors dauguma žmonių sugeba patys palaikyti savo baldų švarą, pasikliaudami įvairiais namų priežiūros patarimais, kreipiantis į baldų valymo specialistus galima pasiekti geriausius rezultatus. Tačiau tam, kad baldų švarą palaikyti būtų lengviau, pateikiame jums keletą neįkainojamų patarimų.

Kaip prižiūrėti minkštų baldų apmušalus?

Priklausomai nuo audinio tipo, minkštiems baldams gali reikėti skirtingo lygio priežiūros. Tačiau jei turite odinių baldų, palaikyti jų švarą bus gana paprasta. Štai kaip galite prižiūrėti odinius apmušalus:

  • Reguliariai siurbliu išsiurbkite dulkes;
  • Minkšta, švaria šluoste nušluostykite baldus;
  • Kartą ar du kartus per metus apdorokite odą kondicionieriumi;
  • Sausu skudurėliu iš karto nuvalykite visas išsiliejusias medžiagas;
  • Naudokite odai tinkamas valymo priemones.

Jei norite, kad jūsų baldai tarnautų ilgai, visų tipų apmušalams reikia tinkamos priežiūros. Vienas patarimas, kuris tinka visiems audiniams, yra laikyti baldus kuo toliau nuo tiesioginių saulės spindulių, kad jie nebūtų pažeisti ir neišbluktų.

Ar galite skalbti apmušalų audinius?

Paprastai tėvai ir naminių gyvūnėlių savininkai susiduria su daugiausiai rūpesčių prižiūrėdami savo minkštus baldus. Jei turite mažų vaikų, neišvengsite išsiliejimų ir purvo, o jūsų baldai paprastai yra ta vieta, kur įvyksta didžioji dauguma nelaimingų nutikimų.

Tokiais atvejais kartkartėmis skalbti apmušalų audinius atrodo vienintelis būdas išlaikyti juos nepriekaištingos būklės. Tačiau ne visus audinius galima skalbti skalbimo mašinoje. Prieš skalbdami apmušalus būtinai patikrinkite etiketėje nurodytą jų priežiūrai skirtą informaciją. Vienus baldų apmušalus skalbiant galima naudoti tik vandens pagrindo priemones, o šepetį ir dulkių siurblį galima naudoti tik tuomet, kai audinys išdžiūsta. Tuo tarpu kai kuriuos kitus audinius galima valyti naudojant švelnius tirpiklius ir cheminio valymo priemones, kurių sudėtyje yra vandens. Ir tai nėra vieninteliai sprendimai, kuriuos gali tekti pasitelkti valant skirtingo tipo audinius.

Kaip prižiūrėti medžiaginę sofą?

Palyginti su odinių apmušalų priežiūra, medžiaginės sofos išsaugojimui gali prireikti šiek tiek daugiau pastangų ir priežiūros. Laimei, galite užtikrinti, kad jūsų sofa visada atrodytų kaip nauja, naudodamiesi toliau pateiktais patarimais:

  • Įsigiję sofą, apsaugokite apmušalus, naudodami audinį apsaugančias priemones.
  • Naudokite tik netoksiškas valymo priemones, specialiai sukurtas jūsų audinio tipui.
  • Dėmes ir išsiliejimus šalinkite iškart, kai tik jie atsiranda, švelniai nušluostydami rankšluosčiu.
  • Reguliariai šepetėliu ir dulkių siurbliu valykite dulkes ir nešvarumus nuo audinio.

Jei turite šeimą su mažais vaikais ir naminiais gyvūnais ir dar neįsigijote sofos, vertėtų apsvarstyti galimybę įsigyti patvaresnių medžiagų minkštuosius baldus, kuriuos būtų lengviau valyti. Išsipylusių skysčių tikrai pasitaikys, todėl būtų naudinga iš anksto pagalvoti apie praktiškesnius pasirinkimus.

Pasikliaukite baldų valymo profesionalais

Nors būtina žinoti, kaip teisingai prižiūrėti savo minkštus baldus, tokiu būdu prailginant jų tarnavimo laiką ir užtikrinant didesnę namuose vyraujančią švarą, vis dėlto patiems nėra galimybės baldus prižiūrėti taip, kaip tai galėtų padaryti šios srities specialistai. Dėl šios priežasties geriausia kreiptis į baldų valymo profesionalus, kurie užtikrintų nepriekaištingą jūsų minkštų baldų švarą ir pasirūpintų, jog jų tarnavimo laikas būtų kuo ilgesnis. O jeigu abejojate ar jūsų baldas išsivalys – spauskite čia!