Kaip tinkamai pasirūpinti savo darbuotojais

Rate this post

Nuolaidos darbuotojams

Jau kurį laiką galite save vadinti sėkmingo ir klestinčio verslo savininku? Turite daugybę lojalių klientų, kurių ratas nuolatos plečiasi? Jūsų įmonėje dirba dešimtys darbuotojų, kurie kasdien rūpinasi visais jūsų verslo procesais? Jei taip, tuomet akivaizdu, kad džiaugiatės tokia savo didele sėkmė. Tačiau tokiu atveju turėtumėte nepraleisti progos stabtelėti ir užduoti sau vieną labai svarbų klausimą – ar tinkamai rūpinatės savo darbuotojais? Deja, bet į šį klausimą nuoširdų teigiamą atsakymą gali pateikti anaiptol ne kiekvienas darbdavys. Ir tai neabejotinai yra didelė problema. Taigi, kaip ją būtų galima išspręsti?

Pirmiausia jūs turite pasistengti išsiaiškinti savo darbuotojų poreikius. Nors suprantama, kad kiekvienas darbuotojas yra individuali asmenybė ir kiekvienam visapusiškai įtikti dažnai nėra jokios galimybės, tačiau šiuo atveju ir nėra kalbama apie idealią bei tobulą situaciją. Paprastai to pasiekti galimybės nėra. Tačiau visuomet reikėtų pasistengti padaryti viską, kas jūsų valioje, kad galėtumėte užtikrinti, jog jūsų darbuotojai savo kasdieniame darbe jaustųsi puikiai, komfortiškai ir žinotų, jog yra vertinami.

Todėl svarbu akis į akį reguliariai pasikalbėti su kiekvienu savo darbuotoju – nepaisant to, kokia didelė jūsų komanda bebūtų. Tokiu būdu jūs ne tik lengviau išsiaiškinsite, koks yra jūsų darbuotojų požiūris į jų kasdienį darbą ir jiems tenkančias užduotis, tačiau taip pat galėsite suprasti, ko jiems trūksta. Be to, rodydami dėmesį savo darbuotojams, išklausydami jų nuomonę ir parodydami jiems, kad jums rūpi, kaip jie jaučiasi, padidinsite jų motyvaciją dirbti ir paversite jų kasdienybę darbe daug komfortiškesne, nes jie žinos, jog visuomet gali į jus kreiptis ir jūs atsižvelgsite į jų poreikius.

Žinoma, to nepakaks. Jums taip pat reikėtų pagalvoti ir apie papildomą motyvacinę sistemą, kurios pagalba geresnius rezultatus pasiekę darbuotojai gautų papildomas premijas. Be kita ko, naudingomis tampa ir nuolaidos darbuotojams, kurios didina darbuotojų motyvaciją bei norą siekti geresnių rezultatų. Tiek nuolaidos, tiek ir įvairios kitos materialios dovanos darbuotojams parodo, kad jie yra vertinami ir jų pastangos nenueina perniek. Tai skatina darbuotojus dirbti našiau ir didina jų pasitenkinimą savo atliekamu darbu.

Kaip bebūtų, darbuotojų pasitenkinimui savo darbo vieta tiesioginės įtakos turi ir jų gaunamas darbo užmokestis. Todėl jei jau senokai nekėlėte atlyginimų, dabar būtų pats metas šį klausimą iš naujo persvarstyti. Jei darbuotojas jūsų įmonėje dirba jau ne vienerius metus ir yra lojalus bei puikiai atlieka jam pavestas užduotis, akivaizdu, kad bėgant laikui jo atlyginimas turėtų kilti. Todėl atsižvelkite į savo įmonės biudžetą ir numatomas pajamų prognozes, kartu imantis priemonių, kad galėtumėte padidinti atlyginimus ir suteikti darbuotojams didesnį pasitenkinimą savo darbu.