Kita Namai bei Interjeras

Kaip tinkamai pasiruošti medienos dažymo procesui?

medienos dazymasArtimiausiu metu ketinate dažyti medieną, tačiau neturite su šiuo reikalu daug patirties arba nežinote, kaip viską padaryti preciziškai tiksliai, kad nudažyta mediena iš tiesų atrodytų puikiai? Turime pasakyti, kad neretai medienos paruošimas dažymui yra gana ilgas procesas, todėl pasistenkite iš anksto apsišarvoti auksine kantrybe. Medienos dažymo ypatumai yra svarbus dalykas, todėl mes jums pateiksime keletą patarimų, kurie jums tikrai padės vykdant šį darbelį.

Jeigu turite visiškai naują medieną

Tokiu atveju, jeigu nusipirkote dažyti visiškai naują medieną, prieš pradedant dažyti reikėtų truputį laiko skirti šlifavimui. Pasiimkite drėgną skudurėlį ir nuvalykite medieną su juo. Kuomet jau norėsite pradėti tepti viršutinį sluoksnį, prieš tai padarykite štai ką – užtepkite medienos gruntą (bent jau kelis sluoksnius).

Gera, tačiau anksčiau jau padažyta mediena

Jeigu turite medieną, kuri yra gana kokybiška, tačiau jau anksčiau buvo dažyta, reikėtų elgtis šitaip: jums reikės šilto vandens bei muilo, kad galėtumėte medieną apvalyti. Tokiu atveju, jeigu medienos dirbinys iš esmės yra kokybiškas, tačiau matote, kad yra kažkokių įdubimų arba skylučių, galite pasielgti šitaip – pamėginkite užtepti su medienos glaistu, o vėliau dar šiek tiek pašlifuokite.

Sena arba labai prastai nudažyta mediena

Nieko keisto, kad su sena, prastos kokybes mediena bus daugiau darbo. Tas pats galioja ir tais atvejais, jeigu ketinate dažyti blogai nudažytą medieną. Tokiu atveju, jums reikės specialaus cheminio dažų valiklio, kuris padėtų nuimti senus dažus. Be jokios abejonės, tokiu atveju jums reikės papildomų saugumo reikalavimų – užsidėkite apsauginius akinius, taip pat ir specialias pirštines. Darykite šį procesą gerai vėdinamoje patalpoje, taip pat pasistenkite, kad tuo metu jums niekas netrukdytų. Cheminis valiklis yra labai efektyvus, tačiau faktas, kad tas valiklis taip pat išskiria chemines medžiagas, kurios gali jums pakenkti, jeigu nesielgsite šalia jų saugiai.

Kad ir kaip ten bebūtų, reikia paminėti ir tai, kad cheminį dažų valiklį yra labai nesudėtinga naudoti. Visų pirma, jums reikės paprasto teptuko, kad galėtumėte cheminį valiklį užtepti ant to medienos gaminio. Truputį reikės palaukti, pamatysite, kaip dažai pradės luptis. Kai pamatysite, kad viskas jau nusilupę, galėsite su gremžtuku nugramdyti tuos dažų likučius. Visgi, reikėtų jus perspėti daryti tai gana atsargiai, nes bus gerokai daugiau problemų, jeigu pažeisite medienos paviršių.

Taip pat reikėtų pakalbėti apie nepatogias vietas – jeigu reikia nudažyti apvadus arba turėklus, tai iš pradžių geriausia būtų apvalyti šias vietas su plieno vata. Dirbinių paviršius gali būti nuvalomas su vandeniu bei muilu, tačiau prieš tepant gruntą, pasistenkite, kad ta vieta būtų visiškai išdžiūvusi, o tik tada jau tepkite gruntą bei dažus.

Taigi, apžvelgėme tai, kas yra svarbiausi medienos dažymo ypatumai. Kaip matote, tinkamai viską darant, neturėtų būti sudėtinga. Juk galite sutaupyti nemažai pinigų, mėgindami tokius darbelius pasidaryti patys ir nekviesdami profesionalų. Visgi, prieš darant, perskaitykite patarimus ir instrukcijas, kad darbas vyktų sėkmingai ir galėtumėte ilgai džiaugtis puikiais darbo su mediena rezultatais.