Kita

Kaip tinkamai pasiruošti IELTS egzaminui?

testas

Daugybei jaunų mokinių, norinčių studijuoti užsienyje, tenka susidurti su vienu barjeru – IELTS egzaminu. Vieniems ši užduotis nėra labai sunki, kitiems ji gali būti didžiausiu košmaru. Atėjus vasarai, kai turime daug daugiau laisvo laiko, pasiruošimas IELTS egzaminui yra labai svarbus, tačiau įdėjus pakankamai darbo užtikrinsite sėkmę ir išpildysite savo svajonę studijuoti užsienyje. Tačiau ką turėtų žinoti mokinys, norintis tinkamai pasiruošti IELTS egzaminui? Štai keletas patarimų, kurie padės lengviau įsisavinti gaunamas ir užtikrinti kuo sėkmingesnį stojimą į norimą mokymosi įstaigą.

IELTS testo laikymas Lietuvoje vyksta keturiuose miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje bei Šiauliuose. Sostinėje šie laikymai vyksta kur kas dažniau, nei kituose miestuose. Jei ketinate laikyti šį egzaminą, privalote žinoti, kad registracija iš anksto yra be galo svarbi, nes mokinių vietų skaičius yra ribojamas.

IELTS testas yra vertinamas nuo 1 iki 9 balų. Testas padeda nustatyti jūsų anglų kalbos lygį, o užsienio mokymo įstaigose reikalaujama, kad mokiniai surinktų ne mažiau nei 6 balus. Išlaikius šį egzaminą, jo rezultatai galioja du metus.

Testą sudaro 4 dalys – klausimas, skaitymas, rašymas bei kalbėjimas. Kiekviena dalis bus vertinama skirtingai, šitaip nustatant jūsų universalumą bei sugebėjimus skirtingose kalbos sferose. Pirmosios trys egzamino dalys yra laikomos kartu, o kalbėjimo dalis – atskirai. Jei norite, kalbėjimo dalį galite laikyti tą pačią arba kitą dieną.

Dar prieš egzaminą kuo atidžiau perskaitykite gautą laišką ir pasistenkite atvykti anksčiau nei numatytu laiku, nes jei pavėluosite, testo laikyti jau nebegalėsite. Būtinai turėkite asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Savo egzamino rezultatus gausite po 13 dienų. Jei egzaminą laikėte vasarą ir norite, kad jo rezultatai kuo greičiau pasiektų norimą mokymosi įstaigą, galite pateikti prašymą. Nesutikus su egzamino rezultatais jūs turite galimybę per šešias savaites juos apeliuoti. Apeliacija yra mokama, tačiau jei esate įsitikinę, kad buvo padaryta klaida ir ji bus ištaisyta, pinigai bus netrukus sugrąžinti.

Jei siekiate kuo geriau pasiruošti ir jus domina IELTS kursai Vilniuje ar kituose Lietuvos miestuose, jums pagalbą suteiks pirmoji kalbų mokyklą Lietuvoje AMES. Jos siūlomi IELTS kursai padės jums tinkamai pagilinti žinias ir pasiruošti šiam žinių išbandymui, po kurio gausite tarptautinį pažymėjimą. Kuro metu jus būsite supažindinti su visais šio testo reikalavimais, dažniausiai pasitaikančių užduočių tipais bei efektyviais jų atlikimo būdais. IELTS kursai padės jums tinkamai išlavinti visus anglų kalbos įgūdžius, kuriuos turėsite pademonstruoti kiekvienoje egzamino dalyje. IELTS pasiruošimo kurso gale laikysite bandomąjį egzaminą, kuris padės atsižvelgti ir išanalizuoti padarytas klaidas, kad galėtumėte pasimokyti ir išvengti jų galutiniame patikrinime. AMES akademijos IELTS kursai ne tik padės pasiruošti šiam tarptautiniam egzaminui, bet ir padės toliau lavinti anglų kalbą.