Kaip tinkamai išsirenkami užuolaidų karnizai?

Rate this post

Sukurti unikalų namų interjerą galite patys arba samdyti šiam darbui dizainerius. Gerai, jeigu turite puikų skonį bei gebėjimus tai padaryti. Tuomet galėsite nemažai sutaupyti. Žinoma, Jums taip kainuos tai pat daug laiko bei pastangų. Sienų spalvos, baldų apstatymas, grindų įrengimas, paveikslų parinkimas bei minčių kratinys, kaip dengti bei puošti langus. Vieni nori, kad namuose kabėtų užuolaidos, kitiems yra priimtinesnės žaliuzės, o treti neįsivaizduoja namų erdvės be roletų kitų medžiaginių sprendimų, kurie skirti pasislėpti nuo saulės spindulių ar nereikalingo triukšmo bei tuo pačiu atliktų dekoratyvinę funkciją.

Tada, kai Jūsų mintys bei norai yra namų langus stilingai uždengti užuolaidomis, tenka pagalvoti ir kaip jas gražiai pakabinti. Tam yra skirta neatsiejama langų uždengimų įrengimo dalis – užuolaidų karnizai. Juos tikrai visada esame įpratę matyti kartu su užuolaidomis. Tad tie, kurie planuoja namuose turėti medžiagų gabalus, dengiančius langus, visų pirma tegul pasidomi ir kokius karnizus reikės įsirengti. Šiandien rinkoje jų pasiūla tikrai didžiulė, todėl būtina atkreipti dėmesį į tam tikrus aspektus renkantis karnizus.

  • Atkreipkite dėmesio, iš kokios medžiagos yra pasiūtos Jūsų užuolaidos. Tai turės įtakos renkantis karnizus. Jeigu medžiaga bus storesnio audinio, tai ir užuolaidų karnizai turės jas „atlaikyti“, t.y. būti tvirtesni bei masyvesni. Jeigu bus parinkti netinkami karnizai, tuomet jie gali išlinkti ir sugadinti „visą vaizdą“ ar net laikui bėgant sulūžti.
  • Labai svarbu pasirinkti tinkamą karnizo ilgį. Jeigu jis bus reikiamo ilgio, tuomet nebus sunku slankioti užuolaidas bei bendras kambario interjeras atrodys tobulai. Jei elgsitės netinkamai ir karnizo ilgio pritrūks arba jis bus per ilgas, tai gali išderinti kambario proporcijos. Specialistai pataria pasirinkti tinkamą karnizų ilgį pamatavus langų plotį ir gautą skaičių padauginus 1,3 karto.
  • Iš anksto numatykite ir karnizo kabinimo aukštį. Tai ypač svarbu renkantis sieninį karnizą. Jeigu per žemai bus pakabintos užuolaidos, tai jos gali optiškai sukurti mažesnio kambario įspūdį. Optimaliausias karnizų kabinimo aukštis yra paliekant šiek tiek vietos ir nuo lubų, ir nuo lango viršaus.