Namai bei Interjeras

Kaip sutaupyti energijos naudojant šaldytuvą?

saldytuvo energijaElektriniai prietaisai mūsų gyvenime užima labai svarbią vietą. Jie ne tik padeda tam tikrus darbus atlikti kur kas greičiau, tačiau tuo pačiu ir garantuoja efektyvumą bei kokybę, kuri šiais laikais visuomenei labai svarbi. Nieko keisto, jog namuose esant labai dideliam kiekiui prietaisui – daugelis žmonių ieško būdų, kurie gali padėti bent kiek sumažinti elektros išlaidas. Šaldytuvai, štai, palyginus ima gana daug elektros. Ir tai daro reguliariai visą laiką. Kadangi gyvenimas be jų atrodo tarsi neįmanomas – siūlome kelis patarimus, kurie gali padėti bent kiek sumažinti išlaidas už elektrą.

Patarimai nereikalauja daugiau dėmesio ar papildomų investicijų. Tai paprasti būdai ženkliai sumažinti naujo šaldytuvo sunaudojamą energiją.

Kuo rečiau darinėkite.

Kuo dažniau atidarote ir uždarote šaldytuvą – tuo daugiau elektros energijos jis ima. Tai reiškia, kad retesnis darinėjimas padės jums bent jau minimaliai sumažinti elektros išlaidas. Kuomet šaldytuvas yra atidaromas – jis ima daugiau energijos, kadangi iš kambario patekusi šiluma skatina intensyviau šaldyti. Daugelis žmonių teigia, kad jaučiasi tarsi turintys šaldytuvo atidarymo ir uždarymo ligą ar tiesiog įprotį, kuris skatina taip elgtis. Tai ypač dažnai nutinka tiems asmenims, kurie nori kiek labiau riboti savo valgymo įpročius. Dažniausiai procesas, kuomet pažvelgiama į vidų leidžia tarsi nusiraminti, kadangi maisto yra. Tiesa, tai didina elektros išlaidas, tad gal geriau pasistenkite atsikratyti šio nenaudingo įpročio.

Nestatykite prie šiltų prietaisų.

Jeigu norite, kad šaldytuvas „reikalautų“ mažiau elektros energijos, tokiu atveju jį reikia kuo toliau statyti nuo prietaisų, kurie šildo. Paprasčiausiai šaldytuvas stovėdamas prie radiatorių ar reguliariai naudojamos mikrobangų krosnelės – ims daugiau elektros, kad galėtų intensyviau šaldyti. Žinoma, jeigu virtuvė yra gana maža, tokiu atveju sunku parinkti tokią vietą, kurioje nesklistų šilumą, tačiau pabandyti tikrai galima.

Lemputė – būtina?

Įdomu tai, kad šaldytuvai turi juose įmontuotas lemputes, kurios nėra būtinos, tačiau taip pat ima elektrą. Žinoma, nakties metu geriau pavyks matyti, kas viduje, tačiau reikia pagalvoti ir apie tai, jog patalpoje deganti lempa padės puikiai matyti šaldytuvo turintį. Taigi, jeigu norite bent keliais centais sumažinti išlaidas – išjunkite lemputę. Atrodo, kas tie keli centai? Juk pasinaudojus dar kuriuo nors patarimu galima bus sutaupyti net ir kelis eurus.

Žiemos metu geriausias šaldytuvas – balkonas?

Kaimuose žmonės yra įpratę, kad žiemos metu daržoves bei kitus gaminius galima saugoti lauke. Lietuviškos žiemos gana atšiaurios, tad tikrai nebus problema visą sezoną išlaikyti tam tikrus maisto produktus. Jeigu gyvenate mieste, tuomet puikiu šaldytuvu gali tapti Jūsų balkonas. Bent jau 2-3 mėnesius galima drąsiai gyventi be šaldytuvo. Paskaičiuokite, kiek Jums tai gali padėti sutaupyti.

Ekonomiškos klasės prietaisas.

Šaldytuvai, kaip ir kita buitinė technika, gali būti tiek daugiau, tiek mažiau ekonomiški. Kuomet perkate galite pamatyti žymėjimą nuo A+++ iki G raidės. Tai nurodo, kiek elektros energijos jis reikalaus. Visada geriau pasirinkti A klasės, kad ir brangesnį, kadangi vėliau išlaidos už jo išlaikymą bus kur kas menkesnės.

Taupyti yra labai paprastas, tik reikia to norėti.