Kaip rasti retos specialybės darbuotoją?

Rate this post

Ne naujiena, kad skirtingų specialistų pasiūla darbo rinkoje taip pat skiriasi. Kai kurių profesijų atstovai kandidatuoja net po kelias dešimtis į vieną laisvą darbo vietą. Tuo tarpu retos srities specialistų darbdaviai kartais ieško sunkiai ir ilgai. Šiais atvejais klausimu tampa ne personalo atranka ir jos kriterijai, bet tikimybė rasti bent vieną retos specialybės atstovą. Jei susidūrėte su šia problema, galbūt jums padės sekantys patarimai.

  • Kreipkitės į personalo paieškos ir atrankos įmonę

Ieškoti darbuotojų, kurių pasiūla darbo rinkoje plati yra visiškai kitas reikalas nei ieškoti retos specialybės darbuotojo. Pastaruoju atveju nei paieška, nei personalo atranka gali neduoti jokių rezultatų. Tad verčiau šią užduotį patikėti šios srities specialistams. Šių įmonių atstovai turi daugiau patirties, žinių ir efektyvius net ir retų specialybių darbuotojų paieškos metodus. Be to, šiose įmonėse organizuojama ir personalo atranka, tad darbuotojo ieškančiam darbdaviui belieka tik priimti galutinį sprendimą.

  • Pagalvokite apie kitas strategijas

Pastaruoju metu vis dažniau vykdoma ne tik tiesioginė, bet ir tokios personalo paieškos strategijos kaip galvų medžioklė („headhunting“) ar talentų pritraukimas („sourcing“). Kartais šie metodai kur kas labiau tinka nei paprasta paieška ir personalo atranka ieškant ir retų specialybių atstovų. Žinoma, norint pasinaudoti šiais metodais reikia išmanyti tam tikrus veiksmus. Jei ketinate bandyti šiuo būdu ieškoti darbuotojo savarankiškai, turėtumėte bent jau pasikonsultuoti su šioje srityje patyrusiu žmogumi. Na, o jei kreipsitės į personalo paieškos ir atrankos įmonę, visi darbuotojo paieškos rūpesčiai bus išspręsti už jus.

  • Sudarykite patrauklias darbo sąlygas

Jei niekas neatsiliepė į jūsų darbo skelbimą, dar nereiškia, kad Lietuvoje nėra nei vieno darbo ieškančio retos specialybės atstovo. Dažniausia priežastis, dėl kurios darbo ieškančiam žmogui pasiūlymas atrodo nepatrauklus tai yra netinkamos darbo sąlygos. Tad pagalvokite, ar retos specialybės atstovui siūlomas atlyginimas ir kitos sąlygos atitinka tuo metu vyraujantį tos specialybės darbuotojų darbo užmokestį ir stenkitės sudaryti kuo patrauklesnes darbo sąlygas.

Tikimės šie patarimai padės ieškant retos specialybės darbuotojo ir savo tikslą įgyvendinsite greitai ir sklandžiai.