Kaip prižiūrėti vonios plyteles?

Rate this post

voniaVonia yra arba bent jau turėtų būti viena švariausių patalpų namuose. Joje ne tik kiekvieną dieną praleidžiame nemažą dalį laiko, tačiau tuo pačiu praleistas laikas yra labai kokybiškas. Šių dienų higiena atliekama maksimaliai patogiai ir vonios patalpa būtent tam ir yra skirta.

Maudytis yra kur kas maloniau tokioje aplinkoje, kuri estetiškai yra patraukli. Vonios plytelės, šiuo atveju, visko pagrindas. Įsigijus kokybiškus gaminius ir tinkamai juos prižiūrint galite būti tikras, kad jie ne tik Jums ilgai tarnaus, tačiau tuo pačiu ir atrodys tvarkingai, skoningai, gražiai.

Vonios plytelės atrodys puikiai net ir po dešimt metų naudojimo jeigu skirtisite joms šiek tiek dėmesio. Tas dėmesys neturi būti labai dažnas, tačiau svarbiausia, kad būtų reguliarus.

Actas – karalius

Actas yra bene geriausia ir pigiausia valymo priemonė, kuri gali sėkmingai nuvalyti net ir labai sudėtingus paviršius. Valyti vonios plyteles actu taip pat geras pasirinkimas. Kai kurie baiminasi, kad actas gali turėti sunkiai įveikiamą ir labai nemalonų kvapą. Tai nėra visiška tiesa. Taip, valymo metu acto koncentracija tikrai gali graužti akis. Taip pat svarbu, kad net ir nuvalius sienas kvapas gali likti kelioms valandoms. Visgi, praėjus parai kvapo nebeliks, plytelės blizgės ir nuo jų bus nuvalyti net ir labai seni nešvarumai.

Sodos galimybės

Kita alternatyva – soda, kuri taip pat puikiai tinka įsisenėjusioms dėmėms šalinti. Rekomenduojame su soda valyti plytelių tarpelius, kuriuose kaupiasi nešvarumai. Paprasčiausiai šiek tiek sudrėkinkite kempinę, uždėkite ant jos acto ir valykite problemines vietas.

Dažniausiai šveitimas nėra reikalingas. Ant tam tikrų probleminių vietų galite paprasčiausiai “priklijuoti”/uždėti šlapios sodos, kuri po truputį įsigers į dėmę ir mažins jos intensyvumą.

Aliejinių dažų skiediklis

Jis yra puiki priemonė taip pat, kai norite pašalinti įsisenėjusias muilo apnašas ir rūdis, kurios dažniausiai kaupiasi ne tik ant plytelių, tačiau taip pat ir aplink metalinius daiktus. Vonios plytelės nebus sugadintos, probleminės vietos bus pašalintos. Nuvalius jas siūlome visas plyteles tvarkingai pervalyti actu, kad jos įgautų šiek tiek blizgesio.

Pelenai – voniai?

Turbūt ne kartą teko girdėti, kad norint, jog pati vonia taptų kur kas baltesnė – reikia naudoti pelenus, kuriais rekomenduojame šveisti paviršių. Ši informacija nėra labai teisinga. Taip paviršius tikrai taps kur kas baltesnis, tad estetiškai atrodys patraukliau. Tačiau nuo pelenų paviršius tampa labai šiurkštus, jame labai nemalonu būti, maudytis. Nereikia dėl estetikos aukoti komfortabilumo. Pasistenkite suderinti abu dalykus. Pavyzdžiui, siekiant nubalinti vonią taip pat galima naudoti sodą.

Druska – rimtų dėmių šalintojas

Vonios plytelės gali būti gražinamos ir naudojant paprasčiausią druską. Jos taip pat siūloma kiek uždėti ant šlapios kempinelės ir paprasčiausiai valyti tas vietas, kurios Jums atrodo komplikuotis ir kurias būtų naudinga bent kiek sutvarkyti. Svarbiausia yra labai nespausti, kad plytelių paviršius nebūtų sugadintas.

Vonios plytelės net ir po labai daug metų vis dar gali atrodyti puikiai ir išskirtinai. Svarbiausia joms skirti šiek tiek dėmesio.