Kaip parduoti savo verslą?

Rate this post

kaip parduoti verslaNors žiniasklaida mirga naujienomis apie sparčiai augančią Lietuvos ekonomiką, dažnai realybė yra kiek kitokia. Dauguma smulkių verslininkų sunkiai prisitaiko prie sudėtingų ekonomikos sąlygų, neatlaiko konkurencijos, bankrutuoja ar net emigruoja. Verslas dažnai pasirodo ne toks lengvas ir ne toks pelningas, kaip tikėtasi.  Prispausti skolų, bijantys bankrutuoti, verslininkai dažnai verslą parduoda, tikėdamiesi atgauti investicijas.

Kartais verslas kuriamas tik su tikslu parduoti. Juk yra nemažai lėšas sukaupusių žmonių, kurie ieško jau „užkurto“ verslo modelio. Naujų įmonių pirkti ieško ir verslininkai, jau turintys verslus, duodančius pajamas, bet nenorintys stovėti vietoje ir norintys plėstis, pirkdami panašų ar visiškai naujos krypties verslą.

Šiais interneto paplitimo laikais parduoti ar nusipirkti verslą gali atrodyti visai paprasta. Verslo skelbimai tampa vis populiaresni internetiniuose portaluose. Kai kurie pardavėjai  nenori skelbtis viešai apie parduodamą savo verslą, bijodami prarasti klientus ar darbuotojus. Jie tiesiog kantriai laukia tinkamo pirkėjo. Tačiau yra nemažai ir tokių, kurie drąsiai skelbiasi internetiniuose skelbimų puslapiuose, tikėdamiesi sulaukti investuotojų ar susirasti verslo partnerių. Daugumai sunkiausia verslo pardavimo dalis yra kainos nustatymas. Šiame straipsnyje pateiksime keletą patarimų kaip paruošti verslą pardavimui.

Pirmas klausimas būtų ar verslą norite parduoti labai greitai, tarkim šiais metais. Jeigu taip, yra gera ir bloga žinia.

Pirma – blogoji žinia. Jeigu norėsite parduoti iš karto, greičiausiai geros kainos negausite. Norint gauti geriausią kainą, verslą  reikia paruošti prieš pateikiant rinkoje.

Geroji žinia ta, kad jeigu gerai paruošite verslą pardavimui, atsidursite pačiame pardavėjų viršuje ir pasieksite geriausius pirkėjus, nes dauguma pardavėjų nori parduoti greitai ir pardavimui per daug nesiruošia.

Taigi, kaip Jums laimėti iš parduodamo verslo? Pateiksime keletą patarimų, kurie padės eiti teisinga kryptimi ir gauti geriausią kainą už parduodamą verslą.

  • Pardavinėkite verslą taip, kaip parduotumėte savo namus. Verslo ir namo pardavimas yra labai panašūs – truputis kosmetinio remonto bei švaros prieš parduodant, daro stebuklus. Per ateinančius 12 mėnesių suteikite savo verslui naują išvaizdą.
  • Pradėkite žaidimą. Susitikite su keliais verslo tarpininkais. Jie padės Jums susigaudyti kur ieškoti potencialių pirkėjų ir kaip nustatyti geriausią pardavimo kainą. Idealiausiu atveju Jums reikėtų rasti investuotoją, kuris ieškotų veikiančio verslo ir norėtų dirbti su jau esama komanda bei sistema – tokie pirkėjai moka daugiausiai.
  • Turite išsiaiškinti kaip vertinama Jūsų verslo kryptis. Apskritai koks didžiausias Jūsų esamo verslo turtas. Gal tai nekilnojamas turtas, automobiliai ar kita technika, o gal turima žinių ar sukauptų klientų bazė. Turite apsispręsti kokį pardavimo paketą pasiūlysite potencialiems pirkėjams.
  • Sudarykite pardavimo paketą. Paruoškite finansinę informaciją, aprašykite verslo valdymą. Kuo daugiau informacijos suteiksite, tuo lengviau bus parduoti.
  • Paruoškite savo komandą, jeigu tokia yra. Sukurkite gerus santykius su darbuotojais, papasakokite jiems kodėl nusprendėte verslą parduoti.
  • Susitikite su savo finansininku ar teisininku ir pasikonsultuokite, kaip teisingai parduoti savo verslą ir išvengti didelių mokesčių.

Svarbiausias patarimas – būkite kantrūs. Ne visi sandoriai vyksta sklandžiai. Vidutiniškai vienas iš trijų pradėtų verslo sandorių žlunga.

Nors visi verslo pardavimo pasiruošimo darbai atrodo bauginančiai, bet kuo daugiau įdėsite darbo ir kuo patraukliau paruošite pardavimo paketą, tuo bus lengviau parduoti ir gauti geriausią kainą.

Kad pasiekti tikslinę auditoriją ir didesnį susidomėjimą Jūsų parduodamu verslu, skelbimą apie pardavimą geriau talpinti ne kur papuola, o tuose interneto portaluose, kur renkasi aktyvūs investuotojai ir verslininkai. Taip Jūs daug greičiausiai rasite tikrai tinkamą pirkėją savo parduodamam verslui.