Kaip masažas gali pagelbėti mūsų psichologinei sveikatai

Rate this post

Psichologine sveikata

Pastaruoju metu vis dažniau galime girdėti apie tai, jog daugybė žmonių susiduria su rimtomis psichologinėmis problemomis, kurios būna nulemtos begalės skirtingų veiksnių – pradedant asmeninėmis problemomis šeimoje, ir baigiant rimtomis ligomis. Priežasčių, kodėl mūsų psichologinė sveikata gali būti prasta, yra daugybė. Tačiau visų svarbiausia, kad susidurdami su tokiomis problemomis mes nenumotume į jas ranka ir imtumėmės priemonių, jog mūsų psichologinė sveikata pagerėtų.

Viena iš veiksmingiausių natūralių priemonių yra masažas, kuris jau ne vienerius metus sulaukia didžiulio populiarumo visame pasaulyje. Taigi, kokie yra masažo privalumai gerinant mūsų psichologinę sveikatą?

Padeda sumažinti depresiją

Jei jūs kenčiate nuo depresijos, net ir pakilti iš lovos jums gali atrodyti pernelyg sudėtinga. Laimei, atlikti tyrimai rodo, kad yra labai stiprus ryšys tarp masažo terapijos ir depresijos simptomų sumažėjimo. Vieno tyrimo metu buvo nustatyta, kad masažas paveikia vidinius organizme vykstančius cheminius procesus – jo pagalba gali būti padidinama ir serotonino bei dopamino gamyba, o tai yra neurotrasmiteriai, kurie padeda veiksmingai kovoti su depresija ir pagerina žmogaus nuotaiką bei padeda jam pasijusti geriau.

Be to, masažo metu išsiskiria ir oksitocinas – hormonas, kuris taip pat padeda sumažinti vienišumo jausmą, padeda pajusti didesnį pasitikėjimą ir netgi gali pagerinti bendravimą. Būtent todėl žmonės, kurie pasinaudoja masažo terapija, dažnai pastebi, kad jie noriau bendrauja su aplinkiniais ir tai darydami jaučiasi jaukiau.

Reguliarus masažas sumažina nerimą

Labai dažnai jaučiate didelį nerimą? Jei taip, iš pirmo žvilgsnio valandą trunkantis gulėjimas ant masažinio stalo vien tik su savo mintimis gali atrodyti kaip tikra kančia, tačiau iš tikrųjų viskas yra priešingai! Masažas yra viena iš pačių veiksmingiausių priemonių, padedančių sumažinti nerimą.

Tiesą sakant, masažas gali sumažinti jūsų kūne susikaupusį stresą, kuris nulemia juntamą nerimą. Be to, masažas sumažina kortizolio (streso hormono) lygį net iki 30 %, o tai mūsų kūnui suteikia puikią galimybę lengviau kovoti su nerimu. Ką jau kalbėti apie tai, kad masažo terapija žmogui padeda lengviau atitrūkti nuo kasdienių rūpesčių, sunkumų ir viso to, kas iki tol jam kėlė stresą ir nerimą.

Masažo terapija pagerina koncentraciją

Jei jums yra sudėtinga susikoncentruoti, galite būti tikri, kad masažas yra viena iš labai veiksmingų natūralių priemonių, padedančių pagerinti gebėjimą lengviau atlikti įvairias kasdienes užduotis. Kuomet masažo metu yra pašalinama įtampa, pagerėja smegenų aprūpinimas krauju. Tuo tarpu, jei raumenys yra įsitempę, didesnis kraujo kiekis yra nukreipiamas į tokias įsitempusias kūno vietas. Taigi, jei įtampa dingsta, pagerėja kraujotaka į smegenis, tokiu būdu jas geriau aprūpinant deguonimi ir maistingosiomis medžiagomis. Visa tai pagerina ir smegenų veiklą, padedant lengviau susikoncentruoti.

Masazas

Masažas padidina energiją

Vienas iš labai didelių masažo privalumų, turinčių įtakos tiek psichologinei, tiek ir fizinei mūsų sveikatai, yra pagerėjusi kraujo ir limfos cirkuliacija.

Į mūsų organizmo limfinę sistemą galite žvelgti kaip į drenažo sistemą. Limfinės sistemos pagalba iš mūsų organizmo yra pašalinami toksinai, įvairios atliekos ir bakterijos, tokiu būdu apsaugant jį nuo įvairių pašalinių pavojų ir grėsmių. Masažo terapijos metu gali pagerėti ne tik kraujotaka, tačiau ir limfinės sistemos veikla, padedant organizmui lengviau išsivalyti. Visa tai veikia lyg natūrali mūsų organizmo detoksikacinė priemonė.

Žinoma, kaip jau minėta, masažas taip pat pagerina ir kraujotaką, o tai reiškia, kad dėka pagerėjusios kraujotakos mes galime jausti didesnę energiją ir būti geresnės bendros savijautos. Todėl jei iki šiol norėdami pajusti bent trumpalaikį energijos antplūdį jūs griebdavotės stiprios kavos puodelio, reguliariai naudodamiesi masažu galėsite to išvengti. Masažas padės padidinti jūsų energijos lygį, pagerins nuotaiką ir suteiks daugiau jėgų.

Sumažinamas kraujospūdis ir atpalaiduojami raumenys

Nustatyta, kad reguliari masažo terapija gali padėti sumažinti kraujo spaudimą. Tiesą sakant, kai kurių atliktų tyrimų rezultatai parodė, kad reguliarus masažas gali padėti sumažinti tiek sistolinį kraujospūdį (viršutinį), tiek ir diastolinį kraujospūdį (apatinį). Be to, masažas padeda sumažinti ir kortizolio lygį. Žinoma, nereikėtų pamiršti, kad masažo dėka galima lengviau eliminuoti ir pagrindines priežastis (pvz., trigerinius taškus), kurios sukelia nerimą, nuolatinį diskomfortą, įtampą ir depresiją. Sumažėjęs kraujospūdis taip pat gali sumažinti ir širdies ligų, širdies smūgio ir (arba) kepenų veiklos sutrikimų riziką, nepamirštant ir daugybės kitų sveikatos problemų.

Masažo metu paprastai yra siekiama sumažinti įvairius juntamus skausmus, eliminuojant raumenyse atsiradusią įtampą, tokiu būdu padidinant ir lankstumą, mobilumą, atsipalaidavimą ir sumažinant įvairius nemalonius pojūčius. Masažas taip pat padeda pagerinti kraujotaką į pažeistą ar skaudančią kūno vietą, geriau aprūpinant ją deguonimi ir maistingosiomis medžiagomis, kurios padeda paspartinti gijimą ir atsistatymą.

Kadangi raumenų įtampa ir juntami skausmai dažnai yra tiesiogiai siejami su stresu, nerimu ir depresija, viso to pašalinimas gali padėti pagerinti ir žmogaus psichologinę sveikatą bei bendrą savijautą. Be to, masažo terapijos pagalba yra padidinama ir endorfinų (natūralių skausmą malšinančių hormonų) gamyba, kartu padidinant ir serotonino bei dopamino lygį mūsų organizme. Šie hormonai puikiai gelbėja tiek mūsų fizinei, tiek ir psichologinei savijautai. Nereikėtų pamiršti, kad pastarųjų hormonų pagalba pagerėja gijimas, tampa lengviau valdyti skausmą, juntamas didesnis euforijos jausmas ir būna lengviau nusiraminti.

Lengviau įveikiama nemiga

Reguliariai pasikartojantys miego sutrikimai ir nemiga – tai ypatingai didelę žalą žmogaus psichologinei sveikatai darantys veiksniai. Jei negalime užmigti, tai sukelia mums labai didelį nerimą, stresą ir įtampą. Visa tai dar labiau paaštrina psichologines problemas ir padidina kasdien mūsų juntamą nuovargį. Todėl jei jūsų gyvenime yra pakankamai daug streso ir jūs jaučiatės psichologiškai išsekę, nemiga šias problemas gali dar labiau pabloginti, todėl masažas tokioje situacijoje gali tapti vienu geriausių pagalbininkų.

Atlikti tyrimai rodo, kad masažas gali padėti išspręsti miego sutrikimus, paversti miegą kokybiškesniu ir užtikrinti, kad jis būtų gilesnis. Kadangi masažo pagalba sumažinamas stresas ir padidinamas serotonino lygis, tampa lengviau atsipalaiduoti ir užmigti.

Pabaigai

Jei iki šiol nesėkmingai ieškojote jūsų psichologinei sveikatai ir bendrai savijautai pagelbėti galinčių priemonių, dabar būtų pats metas atsigręžti į natūralius sprendimus, tokius kaip masažo terapija. Suteikite sau progą bent akimirkai atitrūkti nuo viso to, kas iki šiol jums kėlė didelį nerimą, stresą ir įtampą. Leiskite sau atsipalaiduoti, pailsėti ir atsigauti.

Masažas, kurį atlieka šios srities profesionalas, padės pašalinti įvairiose kūno vietose susikaupusią įtampą, eliminuos trigerinius taškus, padidins jūsų judesių amplitudę ir lankstumą. Visa tai labai tiesiogiai ir reikšmingai prisidės prie jūsų geresnės fizinės būklės, puikios bendros savijautos ir psichologinės sveikatos. Jau po pirmojo masažo terapijos seanso jūs akimirksniu pajusite akivaizdžius teigiamus pokyčius, kurie reikšmingai pagerins jūsų kasdienio gyvenimo kokybę.

Daugiau informacijos apie skirtingas masažo rūšis, masažo privalumus mūsų sveikatai ir profesionalias masažo paslaugas skaitykite Masazuotojas.lt.