Kaip krauti elektromobilį namuose

Rate this post

ikrovimostotele

Ketinate įsigyti elektromobilį, bet kyla klausimų dėl jo krovimo namuose galimybių? Pabandysime paaiškinti, kaip viskas vyksta. Tai iš tikrųjų labai paprasta.

Jums reikės dviejų dalykų: įkrovimo laido ir įkrovimo stotelės.

Įkrovimo stotelės paprastai tvirtinamos namuose, pageidautina patalpų viduje. Tai nedidelė dėžutė, kuri įjungiama į elektros tinklą ir prie jos pritvirtinamas įkrovimo laidas.

Įkrovimo stotelės gali būti jungiamos prie 1 fazės tinklo į paprastą rozetę arba prie 3 fazių tinklo, jei tokią turite. Ne visuose namuose ji yra, todėl reiktų išsiaiškinti apie fazes prieš įsigyjant stotelę. Perkant stotelę internetu, per 14 dienų ją galima grąžinti arba pasikeisti, jei netyčia nusipirkote ne tos fazės.

Įkrovimo stotelės būna be rozečių, taip pat su viena arba dviem rozetėmis. Jei stotelė be rozetės, tai įkrovimo laidas yra tiesiog įmontuotas iš karto. Atkreipkite dėmesį, kokio ilgio ten laidas ir kokia jo jungtis (turi būti Type 2). Jei įkrovimo stotelė yra su rozete, laidai į komplektą greičiausiai neįtraukti ir jums reikės pasirūpinti jais papildomai. 2 rozečių įkrovimo stotelės perkamos tada, kai namuose yra du elektromobiliai, kuriuos reikia krauti vienu metu.

Atminkite, kad kuo mažesnis galingumas, tuo ilgiau krausite. Namams skirtos vienfazės įkrovimo stotelės krauna gana lėtokai, tad palikę automobilį krautis per naktį, vargu, ar prikrausite visą bateriją. Geriausia tam naudoti galingas ir greitas krovimo stoteles mieste. Įkrovimo stotelės gali būti, 7, 11, 22 kW.

Ar visada būtina turėti stotelę? Gal pakaktų iš karto įkišti į rozetę ir taip pakrauti automobilį?

Įmanomas variantas, tik reikia pasirūpinti specialiais įkrovimo laidais, kurių viename gale yra kištukas į automobilio krovimo lizdą, o kitame – paprastas 220 V kištukas su specialiu moduliu. Šis modulis paprastai turi indikatorius, rodančius kiek yra kraunama. Tiesa, jo galia dažnai būna iki 4 kW, tad krovimo laikas dar labiau pailgėja. Toks laidas tinkamas ir vežiotis su savimi tam atvejui, jei tektų pasikrauti tiesiog gatvėje ar svečiuose ištraukus ilgintuvą pro langą.

Jei namuose yra įkrovimo stotelė, naudojamas kiek kitoks laidas. Jo abiejuose galuose yra Type 2 jungtys, kurios užtikrina, kad elektromobilis bus kraunamas greičiau, nei paprastu „avarinio“ pakrovimo laidu. Skirtingi elektromobilių gamintojai turi savo laidus, todėl esant galimybei reiktų prisiderinti ir prie automobilio markės.

Kadangi elektromobiliuose bagažinės gana talpios, vietos laidams nepritrūks.

Atminkite, kad yra galimybė įsigyti ir naudotus įkrovimo laidus, nors visada rekomenduojami nauji. Juk niekada nežinote, į kokias aplinkybes tie naudoti įkrovimo laidai jau buvo papuolę, ar ant jų nestovėjo automobilis…