Kaip išvalyti minkštus baldus

Rate this post

Kiekvienas iš mūsų prisimename jausmą, kai į namus parsivežame visiškai naujus, vis dar nenutrintus, gamykla kvepiančius baldus. Dauguma mano, jog kokybiški minkšti baldai – ilgaamžis pirkinys, nereikalaujantis jokios priežiūros ir investicijų. Taip, tai iš dalies tiesa, tačiau visada derėtų prisiminti, jog net kokybiškiausi daiktai karts nuo karto reikalauja mūsų priežiūros.

Kiekvienos save gerbiančios namų šeimininkės nuopelnas – švara tviskantys namai. Kaip smarkiai nesirūpintume savo namų švara, neretai nutinka kazusų ir baldai išsipurvina. Todėl itin svarbu disponuoti informacija apie tai, kaip išvalyti minkštus baldus, jeigu tik norite juos išlaikyti švariais, gražiais ir tvarkingais.

Minkštų svetainės baldų komplektas. Nuotrauka iš Gintarobaldai.lt.

1 žingsnis. Išsiaiškinkime iš ko pagaminti mūsų baldai

Visų pirma, prieš pradedant valyti savo minštus baldus, labai svarbu išsiaiškinti, kokios šių baldų sudedamosios dalys, iš ko pagaminti jų apmušalai ir tt. Šis žingsnis labai svarbus todėl, jog skirtingiems apmušalams taikomi skirtingi valymo būdai. Veliūras negali būti valomas taip pat kaip oda, kadangi odos valymui skirtos cheminės priemonės gali tiesiog sunaikinti medžiagą.

Kiekvienas save gerbiantis baldų gamintojas ar distributorius kartu su baldais pateikia ir instrukcija, kur nurodoma baldų sudėtis. Orientuokitės būtent gamintojo nurodyta informacija ir pagal tai pasirinkite minkštų baldų valymo būdą.

2 žingsnis. Saugumas – prioritetinė sąlyga

Niekada nepulkite valyti baldų nežinomomis, neišbandytomis priemonėmis. Didžioji dalis namų šeimininkių, pasiskaičiusios forumuose apie magiškus valymo metodus, iš karto puola juos išbandyti praktikoje. Taip daryti negalima! Jeigu norite išbandyti kurį nors valymo būda, turėkite Jūsų minkštus baldus atitinkantį medžiagos lopinėlį ir pažiūrėkite, kaip medžiaga reaguoja į valymą. Jeigu Jūsų valomoji priemonė yra draugiška apmušalui, galite ją užtepti ant nedidelio baldo plotelio. Jeigu eksperimentas praeina gerai, galima padengti ir didesnio baldo plotą.

Visada savo eksperimentus pradėkite nuo silpnesnių valiklių. Tik nesėkmės atveju išbandykite stipresnius valiklius. Taip ne tik apsaugosite savo baldų medžiagą jos neišdegindami, bet ir užtikrinsite ilgesnį jų naudojimą.

3 žingsnis. Išsiurbkite baldus prieš juos plaudami

Net jeigu katik apipylėte ar ištepėte baldus, vis vien būtinai juos išsiurbkite. Net ir nematomi nešvarumai gali reaguoti su valikliuose esančiais cheminiais elementais ir dar labiau ištepti Jūsų baldus. Tam, kad būtumėte garantuoti, jog baldas bus tinkamai išvalytas, naudokite specialiai tam skirtus antgalius siurbliui.

4 žingsnis. Baldų džiovinimas

Išvalę Jūsų baldus, duokite jiems išdžiūti iki galo savo eiga. Jokiu būdų nenaudokite dirbtinių šilumos šaltinių – radiatorių, džiovintuvų.

Jeigu skalbiate baldų apmušalus skalbyklėje, nedžiovinkite jų iki galo. Apmušalus būti mauti ant baldų dar drėgnus – tik taip būsite tikri, jog džiūdami apmušalai nesusitrauks ir nepakeis savo formos.