Kaip išsirinkti darželį Kaune?

Rate this post

Ikimokyklinis ugdymas yra išties svarbus etapas kiekvieno vaiko gyvenime. Visgi, esant tokiai didelei pasiūlai, išsirinkti pačią geriausią vietą gali būti tikrai sudėtinga. Bet kokiu atveju, vaikui šiek tiek paaugus, kiekvieno tėvo prioritetu tampa būtent darželis. Kaune išties gausu puikių įstaigų, pavyzdžiui tokių, kaip darželis-mokyklėlė „Rudnosiukas“, kurio ugdymo procesas yra orientuotas į kiekvieną individualų vaiką bei jo poreikius. Šiame darželyje vaikai yra mokomi išreikšti save, tapti savarankiškais. Visgi, panašių įstaigų Kaune greičiausiai galima surasti ir daugiau. Tad, kaip išsirinkti tinkamą darželį?

Švietimo ypatumai

Renkantis darželį, turėtumėte atkreipti dėmesį į tai, ar šis išties pagelbės vaikui ko nors išmokti. Ši vieta neturėtų būti skirta tik tam, jog būtų kur palikti atžalą bei užtikrinti, jog šis būtų pavalgęs ir pailsėjęs. Tinkama įstaiga turėtų skatinti vaiko kūrybiškumą, pagelbėti jam atrasti savo talentus, išmokti bendradarbiauti su kitais. Tai labai svarbus jauno žmogaus gyvenimo etapas, kai šis ima suaugti bei pamažu ruoštis mokyklai.

Darželio tipas

Prieš pasirinkdami darželį, turėtumėte žinoti, jog kiekvienas iš jų telkiasi į tam tikrus skirtingus aspektus. Pavyzdžiui, kai kurie labiau tinka meniškiems vaikams, kiti – norintiems mokytis. Kai kurie siūlo priimti specialius poreikius turinčias atžalas, kiti užsiima netradicinio ugdymo metodikomis. Nuspręskite, kur geriausiai įsivaizduojate savo vaiką, kokius jo poreikius svarbu užtikrinti. Tuomet didelis darželių pasirinkimas šiek tiek apmažės, o Jums bus lengviau pasirinkti labiausiai tinkantį.

Geros auklėtojos svarba

Bet kokiu atveju, joks darželis nebus išties geras, jeigu jame dirbs Jums nepatinkančios auklėtojos. Taigi, rinkdamiesi ugdomąją įstaigą atkreipkite dėmesį ir į tai, kas joje dirba. Pasiklausinėkite pažįstamų žmonių, paskaitykite įvairias rekomendacijas. Nepamirškite nuspręsti, kokios auklėtojos savybės Jums yra svarbios – juk kai kurios iš jų būna kiek švelnesnės, o kitos mėgstančios griežtumą, tačiau abi gali būti tinkamos labai skirtingiems vaikams. Nedvejokite ir patys susisiekite su patikusia auklėtoja, šiek tiek pasikalbėkite, aptarkite jos požiūrį į ugdymo procesą – taip iškart pastebėsite ar ši tinka Jūsų vaikui.