akiniu remeliai
Laisvalaikis

Kaip išsirinkti akinių rėmelius?

akiniu remeliaiIšsirinkti jūsų veido formai ir konkrečiam stiliui tinkančius akinių rėmelius nėra taip lengva kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Be to, rėmelių dizainas nėra vienintelis faktorius, lemiantis pageidaujamą rezultatą – būtina apsvarstyti ir akinių lęšių alternatyvas.

Ieškodami naujų akinių, neturėtumėte apsistoti ties naujausio dizaino modeliais – gali būti, kad jums puikiai tiks ir senesnės kolekcijos rėmeliai. Žinoma, galima ir kita situacija – daugelis žmonių tvirtina, kad gerai savijautai yra būtini išskirtinio dizaino gaminiai. Jei esate sunerimę dėl kainų, nesijaudinkite – optikos salonai teikia itin patrauklius akcijinius pasiūlymus. Tiesa, nuolaidos ir išpardavimai neturėtų tapti tiesiogine paskata pirkti rėmelius, jei šie neatitinka jūsų asmenybės – akinius nešiosite ne vienerius metus, todėl privalote su jais jaustis patogiai ir gražiai.

Specialistai primena, kad perkant akinius didžiausią dėmesį privalote skirti savo gerovei – nors įspūdingo dydžio nuolaidos ragina įsigyti žinomo prekės ženklo gaminį, vis dėlto verta prisiminti, kad akiniai yra medicininė priemonė, skirta regėjimo gerinimui. Jei dėl prasto regėjimo akinius privalote nešioti visą dieną, atsisakykite sunkių ir nepatogių gaminių ir rinkitės akinius, kurių rėmelių plotis idealiai atitiks jūsų veido plotį, kojelės nesilies prie veido ir nesivels į plaukus. Patogūs akiniai negali spausti nosies, tačiau neturi ir kristi – matuodamiesi akinius, staigiai pasukite galvą į šonus ir pasilenkite žemyn – akiniai privalo išsilaikyti ant veido.

Veido forma
Ovalo formos veido šeimininkai gali rinktis pačių įvairiausių formų ir skirtingų dydžių rėmelius. Stilistai tvirtina, kad šio tipo veidas yra pritaikytas visų rūšių akiniams. Tiesa, siekdami nepriekaištingo įvaizdžio, didžiausią dėmesį skirkite kiek platesniems ir storesniems rėmeliams.

Jei jūsų veidas apvalus, tikėtina, kad norite jį šiek tiek pailginti. Rekomenduojame išbandyti griežtesnių (stačiakampio arba kvadrato) formų rėmelius. Rinkitės siauresnius modelius.

Trikampio formos veidą rekomenduojama siaurinti ties viršutine jo dalimi ir įsigyti stačiakampius dalinius rėmelius, t. y. akinius, kurių viršutinę dalį sudaro rėmas, o apačioje lęšį laiko valas.

Kvadratiniam veidui rekomenduojami ovalūs siauri rėmeliai, vizualiai pailginantys griežtas veido linijas.

Ilgam veidui puikiai tiks kontrastingų spalvų rėmeliai, t. y. rinkitės akinius su spalvotomis kojelėmis, kurios vizualiai praplės jūsų veidą.

Lęšių pasiūla
Jei turite regėjimo sutrikimų, akiniai neturėtų būti traktuojami kaip madingas aksesuaras – iš tiesų tai gydymui, jūsų sveikatai ir gerovei skirta priemonė, todėl skirkite ypatingą dėmesį tinkamų lęšių paieškai. Pasirinkę prastos kokybės lęšius, skųsitės akių nuovargiu ir nuolatiniu galvos skausmu, o jūsų regėjimas proporcingai prastės toliau.

Ieškodami tinkamų lęšių, privalote žinoti akių optinius rodiklius, t. y. dioptrijas ir atstumą tarp vyzdžių centrų. Akinius užsisakykite profesionaliame optikos salone, kuriame bus pasiūlytos visos jūsų gerovei skirtos paslaugos. Pirkdami akinius iš turgaus arba nežinomo pardavėjo, rizikuojate savo sveikata ir gerove. Vienas svarbiausių rodiklių yra lęšių lūžio koeficientas arba indeksas – kuo šis rodiklis didesnis, tuo plonesnių lęšių jums reikia. Ploni lęšiai bus ne tik lengvesni, bet ir estetiškai patrauklesni.