Visiems, perkantiems kompiuterius, dažniausiai gamintojai suteikia 1–3 metų garantiją. Per šį laiką naudotojai praktiškai gali nesirūpinti kompiuterio būkle, kadangi gedimo atveju kompiuteriui bei jų dažniausiai komponentai būna nemokamai taisomi arba pakeičiami naujais. Tokiu atveju vienintelis nepatogumas yra tai, kad jūs gana ilgai galite neturėti savo kompiuterio. Didesnių sunkumų iškyla, kai garantinis laikotarpis pasibaigia. Tuomet pats turi pasirūpinti taisymu ir už jį susimokėti. Dažniausiai sugedusio kompiuterio remontas kainuoja gana nemažai, kartais netgi, tiek kiek vertas pats įrenginys. Daugumai technika tarnauja apie 5 metus, tačiau yra ir tokių, kuriems jis sugenda iš karto pasibaigus garantijai. Pakalbėkime plačiau apie tai, kaip elgtis, kad stacionarūs bei nešiojami kompiuteriai tarnautų ilgiau negu galioja jų garantija.
Neretai stacionarūs, o dar dažniau nešiojami ar planšetiniai kompiuteriai genda dėl perkaitimo. Juk nuolat didėjant jų galingumui, auga ir skleidžiamos šilumos kiekis. Dėl šios priežasties gamintojams yra vis sunkiau garantuoti kokybišką lustų aušinimą. Ilgą laiką naudojant kompiuterį, jų aušinimo sistemoje ima kauptis dulkės, užkemšančios radiatoriaus aušinimo ertmes. Tuomet sumažėja oro srautas ir kompiuteris tampa blogai aušinamas. Pasiekęs kritinę temperatūrą, kai laiku nesuveikia apsauga, kompiuteris gali sugesti. Kita dažnai perkaitimo priežastis yra pasenusi ir sudžiuvusi aušinimo pasta. Ji skirta užtikrinti puikų šilumos pralaidumą tarp radiatoriaus bei lusto. Jei ši pasta sudžiūva, ji praranda aušinimo savybes ir dėl šios priežasties gali perkaisti lustas.
Pasibaigus kompiuterio garantijai reikia išvalyti dulkes iš visos aušinimo sistemos. Nešiojami kompiuteriai neretai valomi gana sudėtingai, todėl jei yra galimybė reikėtų šį darbą patikėti specialistui. Valyti dulkes iš kompiuterio reikia tada, kai aušintuvas pradeda smarkiai ūžti, kai jis ilgai nenutyla. Taip pat dulkių sankaupą parodo ir įkaitęs kompiuterio korpusas, savaiminis išsijungimas ar užstrigimas.
Siekiant pailginti kompiuterio tarnavimo laiką, reikia pasirūpinti ir jo baterija. Nešiojami kompiuteriai prie srovės šaltinio gali būti prijungti visą laiką. Baterija greičiau tikrai nesusidėvės. Vis dėlto kartais reikėtų patikrinti, ar ji neperkaista, kadangi įkaitusi ji tinkamai nepasikraus. Jei pastebėjote, kad kompiuterio baterija yra įkaitusi ir nesikrauna, tuomet ją išjunkite ir leiskite atvėsti. Jei po to ji vis tiek kaista, teks bateriją keisti nauja.
Bet kokios kompiuterių baterijos anksčiau ar vėliau susidėvi – maždaug po 500 pakrovimų ir iškrovimų tesinaudosite tik 75 % galimybių, kurias teikė nauja baterija. Jeigu ją naudojote tik kelias minutes, nenustebkite, kai ji gali nesikrauti vėl prijungus srovę. Dauguma sistemų, siekdamos apsaugoti baterija nuo per dažno krovimo bei iškrovimo ciklo, kiuris sutrumpina jos tarnavimo laiką, krauna bateriją tik tada, kai ji išsikrovusi daugiau nei 95 %. Taigi, turėkite omenyje, kad kuo mažiau ciklų bateriją krausite tuo ilgiau ji nepraras savo talpos ir ilgiau tarnaus. Be to, kai krovimo indikatorius išsijungia, neskubėkite išjungti kroviklio, kadangi dažniausiai baterija šiuo atveju būna pakrauta tik 80 %.
Prisiminkite, kad ličio jonų baterijos išsikrauna savaime net ir nenaudojamos. 2–3 savaites jų nenaudojant talpa sumažėja net iki 80 %. Taigi, prieš naudodamiesi kompiuteriu ten, kur nėra kintamosios srovės šaltinio, įsitikinkite, ar jis yra gerai pakrautas.