Kaip atliekamas balkonų stiklinimas Lietuvoje?

Rate this post

Balkonų stiklinimas Lietuvoje yra populiarus būdas apsaugoti savo balkoną nuo lietaus, vėjo ir šalčio, taip pat suteikti papildomos erdvės ir privatumo. Turbūt esate matę ne vieną interjero dizaino idėją, kai didesniame balkone įrengiamas poilsio ar net darbo kambarys. Tai tampa įmanoma tik įstiklinus balkoną. Balkonų stiklinimas kaina gali nustebinti. Taip yra dėl keleto priežasčių, kurias pateiksime straipsnio pabaigoje. Pats stiklinimo procesas apima keletą etapų:

Balkonų projektavimas

Pirmiausia reikia atlikti matavimus, kad būtų galima parengti tikslius brėžinius. Projektavimo metu reikia nuspręsti, kokio tipo stiklinimo sistema bus naudojama (pvz., šaltasis ar šiltasis stiklinimas) ir kokio tipo stiklas bus naudojamas (pvz., vienasluoksnis, dvigubas ar trijų sluoksnių stiklas). Taip pat nustatoma spalva priderinta prie esamo fasado ir reikalinga apdaila po balkonų įstiklinimo (skardinės palangės, papildomi skydai ir t.t.). Daug kam atrodo, kad šis etapas – nereikalingas. Tai viena iš esminių klaidų, nes yra tiek daug iššūkių, kad be gero projekto kartais tiesiog neįmanoma apsieiti.

Balkono sistemos pasirinkimas

Balkonų stiklinimo sistemų yra įvairių. Lietuvoje populiariausios yra dvi:

  • Šaltasis stiklinimas. Paprastas ir pigesnis variantas, kuris apsaugo nuo lietaus ir vėjo, tačiau nesuteikia šilumos izoliacijos. Šaltasis stiklinimas paprastai atliekamas su plonu, vienasluoksniu stiklu ir paprastomis konstrukcijomis. Pasitaiko gana retai.
  • Šiltasis stiklinimas. Sudėtingesnė ir brangesnė balkonų stiklinimo sistema, kuri suteikia geresnę šilumos izoliaciją ir garso izoliaciją. Šiltasis stiklinimas atliekamas su dvigubu ar trijų sluoksnių stiklu. Lietuvoje 99 proc. klientų renkasi šį būdą.

Balkonų stiklų montavimas

Po to, kai pasirenkama tinkama stiklinimo sistema, montuojama stiklo konstrukcija. Tai atlieka profesionalūs montuotojai, kurie naudoja specialias įrankius ir detales. Montavimo procesas apima:

  • Rėmų montavimą – ant balkono konstrukcijos ar apdailos elementų montuojami specialūs rėmai, skirti stiklinimo sistemai.
  • Stiklo montavimą – pagal projektą paruošti stiklo elementai yra sumontuojami rėmuose. Stiklas gali būti fiksuotas, arba montuojamos stiklinės durys, langai ar slankiojančios konstrukcijos, kurios leidžia atidaryti balkono langus.
  • Tarpinių elementų montavimą – tarp balkono stiklo konstrukcijos ir rėmų įrengiami hermetizavimo elementai (tarpinės, silikonas), kad būtų užtikrintas sandarumas ir apsauga nuo drėgmės. Labai svarbūs darbai, nuo kurių priklauso šilumos ir garso izoliacija.

Baigiamieji darbai

Po montavimo atliekami baigiamieji darbai, tokie kaip stiklo valymas, rėmų apdailinimas ir funkcionalumo patikrinimas. Taip pat gali būti atliekami papildomi darbai, susiję su balkono apdaila ir interjero tvarkymu, tokie kaip grindų dengimas, apšvietimo įrengimas ar apdailos elementų montavimas.

Priežiūra ir garantija

Dauguma stiklinimo sistemų gamintojų ir montuotojų teikia garantiją savo darbams bei medžiagoms. Rekomenduojama reguliariai tikrinti ir prižiūrėti stiklo konstrukcijas, kad išlaikytumėte jų funkcionalumą ir ilgaamžiškumą. Priežiūra apima stiklo valymą, rėmų apdailos tvarkymą ir slankiojančių konstrukcijų mechanizmų patikrinimą. Vėliau reiktų atminti, kad patiems taisyti ir reguliuoti langų ar balkono durų negalima, nes rizikuojate prarasti suteiktą garantiją.

Balkonų stiklinimo kaina

Balkonų stiklinimas kaina priklauso nuo keleto svarbių momentų:

  1. Kokio lygio šilumos ir garso izoliacija yra reikalinga? Jei balkonas yra su vaizdu į triukšmingą gatvę, greičiausiai reikės trijų sluoksnių stiklo paketo su itin gera izoliacija. Tokia yra montuojant aliuminio langus.
  2. Mediniai, plastikiniai ar aliuminio langai bus naudojami balkonui stiklinti? Jei namas medinis, klausimų nekyla, nes čia reikalingi tik mediniai langai. Mūriniame name pasirinkimo variantų daugiau, tada lieka nuspręsti dėl kainos ir izoliacijos lygio.
  3. Langų išmatavimai ir balkono forma. Kuo langai didesni ir jų daugiau, tuo ir kaina bus didesnė. Taip pat prisideda ir balkono forma. Jei balkonas turės vieną ar du kampus, kaina vėl gali didėti, nes reikės papildomų langus laikančių konstrukcijų.
  4. Langų varstymas. Kiek langų balkone varstysis? Ar reikalingos stumdomos sistemos, kai langas gali būti pastumiamas specialiu grioveliu į šoną. Ar reikia užrakinti langus (klausimas, kur montuojamos spynos – rankenose ar lango rėmuose).
  5. Balkono statybos būdas. Jei balkonas plytinis, reikės papildomos izoliacijos. Mūrinis arba blokinis balkonas taip pat reikalauja tam tikrų specifinių montavimo sprendimų.

Visai tai gali drastiškai pakeisti balkono montavimo kainą, todėl reikia gerai viską apgalvoti.