Laisvalaikis

Kaip apsirengti, važiuojant slidinėti?

termoNors vasara dar lepina šiltomis dienomis, tačiau užkietėję slidininkai ar sniegnetininkai, jau po truputį ruošiasi sparčiai artėjančiam slidinėjimo sezonui. Jei per žiemos atostogas planuojate pirmą kartą keliauti į kalnus ir išmėginti šį žiemos sportą, turbūt kyla ne vienas klausimas. Tad norime palengvinti jūsų dalią ir patarti, kokie rūbai pravers atšiauriuose kalnuose.

Visų pirma, reikia atminti, kad yra du pagrindiniai slidinėjimo aprangos principai – daugiafunkcionalumas ir sluoksniuotumas. Rūbai slidinėjimui turi būti tvirti, patogūs, pasiūti iš kokybiškų medžiagų ir turėti kelias funkcijas, bet apie viską nuo pradžių.

Labai svarbų vaidmenį atlieka pirmasis rūbų sluoksnis – apatiniai arba, vadinamieji, termo rūbai. Specialistai rekomenduoja įsigyti apatinius termo rūbus iš merino vilnos, tiesa, jie nėra labai pigūs ir tikrai ne kiekvienas juos gali sau leisti. Tokiu atveju specializuotose parduotuvėse galite paieškoti termo rūbų, kurie yra apdoroti sidabro jonais arba jų siūluose yra sidabro gijų. Tokie rūbai turi stiprų antibakterinį poveikį, todėl juos galima skalbti rečiau, jie nesugeria prakaito, o jį išgarina, ilgai neatsiranda nemalonus kvapas. Be to, termo rūbai neleidžia kūnui atvėsti ir šilumą tarsi užrakina, tačiau oda ir toliau kvėpuoja. Tiesa, reikia pabrėžti, kad apatiniai termo drabužiai nėra kelnaitės ar vyriškos trumpikės, kaip kartais sąvoka „apatiniai“ supranta dalis žmonių. Termo rūbai tai ilgos prigludusios kelnės ir marškinėliai ilgomis rankovėmis.

Taigi, jei pasirūpinote apatiniu drabužių sluoksniu, laikas pradėti galvoti apie vidurinio sluoksnio rūbus. Atminkite, kad renkantis antrąjį drabužių sluoksnį geriau turėti du mažiau šiltus drabužius, o ne vieną labai šiltą, nes daug judant gali pasidaryti karšta. Tokiu neturėsite, kuo persirengti ir teks toliau „virti savo sultyse“. Slidinėjimui puikiai tinka flisiniai džemperiai, kadangi yra šilti, lengvi ir nevaržantys kūno judesių.

Ir galiausiai viršutiniai rūbai – striukė, kelnės arba kombinezonas, jūsų pasirinkimas priklauso nuo jūsų pomėgių. Visgi, reiktų nepamiršti, kad viršutiniai rūbai turi būti itin aukštos kokybės, nepraleisti šalčio, vėjo ir drėgmės. Šiuos rūbus vertėtų įsigyti specializuotoje sporto prekių parduotuvėje, nes tada galėsite būti visiškai ramūs, kad įsigijote išties kokybiškus ir tvirtus drabužius, kurie tarnaus išties ne vienerius metus.