Kaimo turizmas Lietuvoje žiemos metu

Rate this post

pirtysPer pastaruosius metus kaimo turizmas Lietuvoje įgavo nemažą populiaruną. Daugeliui mūsų toks turizmas labiausiai siejasi su vasara, saulėtomis dienomis, kuomet atostogos kaime tampa malonia atgaiva nuo kasdienių rūpesčių . Todėl tokiu metu  daugelyje kaimo sodybų ne tik savaitgaliais, bet ir įprastomis dienomis nerasite vietų, kurias jau tenka rezervuoti iš anksto. Didžiųjų Lietuvos miestų gyventojai vasarą  vis labiau renkasi pailsėti  atokiose kaimo sodybose nei triukšmingus kurortus. O kaipgi kaimo turizmas gyvuoja žiemą? Ar jis populiarus ir šaltuoju metųlaiku? Ar žiemos metu šalies kaimo turizmo sodybų teikiamos paslaugos bei pramogos pateisina lankytojų poreikius bei lūkesčius?

Vasaros sezonas, kaip įprasta, dažniausiai būna nuo balandžio antrosios pusės  iki rugsėjo pradžios, todėl sodybų nuoma besiverčiantys verslininkai negalėtų  skųstis mažu poilsiautojų antplūdžiu. Tačiau jau nuo spalio  daugelis kaimo  sodybų veiklą pristabdo  ir laukia žiemos sezono, kurio metu sodybų pasiūla išlieka gana nemaža. Žiemos metu kaimo turizmas patiria  didelę įtaką dėl oro sąlygų, todėl verslininkai, praleisti atostogas kaime visados tikisi iškrentančio gausaus sniego, nes tik sniegas ir šaltis garantuoja lankytojų antplūdį į sodybas, kurie galvoja apie žiemos pramogas. O jei sniego ne per daugiausiai arba jo nėra, tuomet žiemos metu  kaimo sodybose organizuojami  įvairūs mokymai, konferencijos ir seminarai, kompanijų pristatymai, vakarėliai, taip pat žiemos savaitgaliais vyksta įvairios šeimos šventės: gimtadieniai, vestuvės bei kiti renginiai.

Šaltuoju metų laiku lietuvaičiai paslidinėti ar užsiimti kitu žiemos sportu dažnai renkasi kitas netolimas Europos šalis, tokias kaip Slovakija, Austrija arba Šveicarija. Tai irgi džiugina, bet vis daugiau vietinių poilsiautojų susidomi aktyviomis  žiemos pramogomis ir Lietuvoje, kurias gali pasiūlyti kaimo turizmo sodybos. Pramogų žiemą išties netrūksta – tai ir jodinėjimas žirgais, ir pasivažinėjimas rogėmis su šunimis, taip pat čiuožinėjimas ant ledo, slidžių sportas. Vis gi, vienas stereotipinių ir, ko gero, mėgstamiausių  laisvalaikio praleidimo būdų žiemos metu išlieka nepakitęs – tai  pasikaitinimas pirtyje, maudynės eketėje arba tūnojimas karštame kubile. O tuo tikrai negalėtų skųstis kaimo sodybų šeimininkai, galėdami suteikti tokias paslaugas. Pirties nuoma žiemą esant maloniam šaltukui – populiari paslauga svečių tarpe.

Taigi, galime įsitikinti, kad kaimo turizmo sodybos žiemos metu  tikrai  nelieka tuščios. Nors teikiamos sodybų paslaugos žiemą šalyje vis dar naujas reiškinys, tačiau jau dabar yra rengiamos specialios žiemos pramogos, pritraukiančios žmones savaitgaliais noriai  atvykti į sodybas. Kai kurios sodybos turi įsirengusios slidinėjimo trasas, lankytojai turi puikią galimybę ant  šalimais esančio užšalusio ežero arba  tvenkinio pažaisti ledo ritulį,  taip pat pabūti pirtyje, išmėginti eketę. Didžiausias sujudimas  žiemą  pastebimas per  didžiasias šventes, tuomet ypač pagyvėja  kaimo sodybų nuoma, nes  kaimo sodybos yra puiki vieta sutikti Naujuosius Metus.