Kai tradicinę transporto priemonę nusprendžiama pakeisti elektromobiliu

Rate this post

Elektromobiliu ikrovimo stoteles

Daugybę metų eksploatavę dyzelinu ar benzinu varomą transporto priemonę jūs vis dažniau pagalvojate apie aplinkos išsaugojimą ir mažesnes eksploatacines sąnaudas? Tradicinės transporto priemonės jūsų manymu pasižymi pernelyg didelėmis išlaidomis? Norėtumėte pasitelkti tai, kas galėtų tausoti aplinką ir padėtų sutaupyti daugiau lėšų? Jei taip, pats metas pagalvoti apie naujo elektromobilio įsigijimą.

Laimei, šiuolaikinė elektromobilių rinka su kiekvienais metais labai sparčiai auga, o tai reiškia, kad rinkoje atsiranda ir daugiau elektromobilių modelių, kurie pasižymi kur kas labiau prieinamomis kainomis. Todėl jei toks pasirinkimas jus domina, verta pateikti ir kelias svarbias detales.

Elektromobilio eksploatacija – kur kas pigesnė

Didelė dalis vartotojų, kurie nusprendžia pasirinkti elektromobilius, pirmiausia galvoja apie ekonomiškumą. Trumpiau tariant, jų pagrindinis siekis būna kaip įmanoma daugiau sutaupyti. Taigi, kaip jau turbūt supratote, persėdę už elektromobilio vairo jūs galėsite pamiršti apie dideles kuro sąnaudas, kurios paprastai būna įprastos benzininiams arba dyzeliniams automobiliams. Elektromobilis bus varomas elektra ir tai jums kiekvieną mėnesį padės sutaupyti reikšmingą pinigų sumą – ypač, jei jūs savo dabartiniu automobiliu esate pratę naudotis labai dažnai ir kasdien įveikiate daugybę kilometrų.

Nedidelė elektromobilio priežiūros kaina

Daugybė vairuotojų yra pripratę prie tradicinėms transporto priemonėms būdingos pakankamai brangios ir dažnos techninės priežiūros. Jei tradicine transporto priemone yra važinėjama labai dažnai, akivaizdu, kad lankytis autoservise taip pat tenka pakankamai reguliariai. Tai akivaizdžiai padidina ir patiriamas išlaidas. Tuo tarpu eksploatuojant elektromobilį su tokiais nepatogumais ir tokio pobūdžio išlaidomis susidurti netenka. Elektromobiliai savo technine dalimi labai reikšmingai skiriasi nuo tradicinių transporto priemonių, todėl joms taip pat nėra būdingi ir pastarosioms nesvetimi techniniai gedimai.

Ir nors suprantama, kad bėgant metams elektromobilio baterija dėvisi ir galiausiai ją tenka pakeisti, nereikėtų pamiršti, jog gamintojai baterijoms taiko ilgametę garantiją.

Didėjantis elektromobiliams skirtų įkrovimo stotelių skaičius

Pradžioje, kuomet rinkoje pasirodė pirmieji elektromobiliai, nemenka dalis vairuotojų vengė elektromobilių vien todėl, jog elektromobilių įkrovimo stotelių buvo pakankamai nedaug. Tai kėlė papildomus nepatogumus – atsižvelgiant ir į tai, kad pradžioje pirmieji elektromobilių modeliai negalėdavo vienu baterijos įkrovimu nukakti didelių atstumų. Tuo tarpu šiandien elektromobiliams skirtų įkrovimo stotelių skaičius labai sparčiai auga – tiek Lietuvoje, tiek ir kitose pasaulio šalyse. Visa tai sukuria palankesnes sąlygas elektromobilių savininkams.

Be to, nereikia pamiršti, kad elektromobilių savininkai, kurie gyvena privačiuose namuose, turi galimybę savo elektromobilį įkrauti ir iš namų, t.y. įsirengę įkrovimo stotelę ir pasirūpinę įkrovimo laidais. Tai suteikia dar didesnį patogumą vairuotojams.

Prisidedama prie aplinkos išsaugojimo

Elektromobiliai ne tik taupo vartotojų pinigus, tačiau taip pat padeda išsaugoti ir mus supančią aplinką. Šiandien ši tema yra labai aktuali visame pasaulyje – atsižvelgiant į tai, kaip sparčiai didėja oro tarša ir kiek daug transporto priemonių padaugėja kiekvienais metais. Todėl jei jūs nuspręsite persėsti už elektromobilio vairo, galite būti tikri, kad tokiu būdu saugosite aplinką, nes elektromobiliai į aplinką neišskiria jokių kenksmingų medžiagų.

Žinoma, apie elektromobilių privalumus būtų galima kalbėti dar labai ilgai. Minėti privalumai anaiptol nėra vieninteliai, todėl jei jūs esate pasirengę savo dabartinę transporto priemonę pakeisti nauju elektromobiliu, galite būti visiškai tikri, kad jūs akimirksniu pajusite gerokai didesnį važiavimo malonumą, išvengsite didelių papildomų išlaidų, galėsite važiuoti saugiau ir mėgausitės labai patogiomis elektromobilių funkcijomis.

Daugiau: EVlaidai.lt – Elektromobilių įkrovimo laidai, stotelės ir priedai