Kita

Kai perkama transporto priemonė

Akumuliatoriai pagal modeli

Kai norite atsinaujinti ir savo dabartinį automobilį pakeisti kitu, kokiu būdu ieškote naujos transporto priemonės? Turbūt didžioji dauguma atsakytų, kad tai daro pasitelkdami internetinius skelbimų portalus. Tuo tarpu kita dalis vartotojų neabejotinai asmeninės transporto priemonės dairosi automobilių turgavietėse, kurių mūsų šalyje yra labai daug. Visi šie pasirinkimai suteikia labai didelę laisvę rinktis, tačiau ar tikrai yra taip paprasta įsigyti tvarkingą automobilį?

Praktika rodo, kad įprastai įsigytą transporto priemonę tenka remontuoti. Nebent automobilį perkame už labai didelę kainą ir jos techninę būklę įvertina specialistai. Tačiau tikrai ne kiekvienas automobilio pardavėjas sutinka savo parduodamą transporto priemonę vežti į automobilių techninio aptarnavimo vietą, kur jis būtų nuodugniai patikrintas. Tai daugeliui pardavėjų sukuria labai nepatogias sąlygas, todėl dažniausiai automobiliai vertinami tik išoriškai.

Deja, bet išorinė automobilio apžiūra negali padėti atsakyti į pagrindinius klausimus, kurie leistų priimti apgalvotą ir teisingą sprendimą. Suprantama, kad važiuojant automobiliu galima išgirsti nemažai techninių gedimų, tačiau kai kurie jų matomi tik specializuotuose autoservisuose, kur patikrinama kiekviena detalė.

Dar vienas svarbus aspektas yra susijęs su žmonių įpročiais, t.y. nemaža dalis pirkėjų nemėgsta labai ilgai rinktis ir keliauti iš vienos vietos į kitą, kaskart apžiūrint vis kitus automobilius. Dėl šios priežasties jie būna linkę įsigyti bene pirmą po ranka pasitaikiusią transporto priemonę.

Be abejo, tuomet kyla dar didesnė rizika, kad automobilis bus prastos techninės būklės. Yra labai daug atvejų, kai žmonės įsigiję pakankamai senų gamybos metų automobilį, turi investuoti labai daug papildų lėšų, pvz., jei turi būti pakeista pavarų dėžė ar netgi visas variklis. Kaip bebūtų, tokiais atvejais dažnai prireikia pakeisti bent jau bazines dalis, pvz., akumuliatorių. Pastaruoju atveju vertėtų pasidomėti, kokie akumuliatoriai pagal modelį būtų tinkamiausi. Kita vertus, nereikėtų suprasti klaidingai – daugumos žinomų markių automobiliai yra labai patvarūs ir kokybiški, tačiau perkant dažnai nežinome, kokia yra mus dominančios transporto priemonės istorija. Taigi, norint neprašauti pro šalį, kiekvieną transporto priemonę turėtume rinktis labai atsakingai.