Kada yra naudojami biocidai?

Rate this post

Veterinarija plačiai naudoja ir rekomenduoja biocidus privatiems asmenims bei vykdantiems veiklą, glaudžiai susijusią su gyvūnais. Biocidai yra cheminiai ir biologiniai mišiniai skirti kontroliuoti arba naikinti organizmus, tačiau kada veterinarija rekomenduoja biocidus?

Biocidai ne tik skirti naudoti buityje, bet ir ūkinės veiklos šakose. Biocidai gali būti putojanti, paviršius dezinfekuojanti priemonė, stipriai veikianti prieš bakterijas, grybelius ir virusus.

Veterinarija rekomenduoja naudoti konkrečiai paukštynams, kiaulių ar galvijų fermoms skirtus biocidus. Šie biocidai reikalingi plaunant ir dezinfekuojant pieno linijas, talpas, inventorių, vamzdynus ir kitus paviršius tam, kad užtikrinti aukštą higieną gyvuliams ir žmonėms.

Taip pat biocidai yra dažnai naudojami musėms gyvulių patalpose naikinti. Tokie biocidai dažnai yra tepami ar purškiami ant įvairių paviršių kaip durys, saulėtos patalpų sienos, gardų pertvaros, langų rėmai ar loviai.

Biocidai atbaido organizmus kenksmingus ir gyvuliams, ir žmonėms. Nemažai vabzdžių ir kitų kenkėjų yra ligas platinantys, todėl veterinarija rekomenduoja, atsižvelgiant į pramonės šaką, pasirinkti biocidus kaip prevencinę priemonę prieš kenkėjus.

Veterinarinėse įstaigose, skerdyklose, smulkių gyvūnų fermose ar gyvūnų globos namuose dažnai paplitę ir veikia įvairių lygų kaip salmoneliozės, pasiutligės, kiaulių maro ir kt. sukėlėjai. Turint įtarimą dėl šių sukėlėjų ar norint jų išvengti, atsakingai naudojami biocidai yra greitas ir efektyvus pagalbos būdas.

Veterinarija turi ne tik gyvuliams ar jų patalpos naudojamus biocidus. Biocidai gali būti skirti ir žmonių odos dezinfekcijai prieš injekcijas ir kraujo ėmimą bei prieš invazines procedūras.

Biocidai taip pat reikalingi užtikrinti saugų ir efektyvų įstaigų darbą, kadangi tam tikros jų rūšys yra skirtos higieninei ir chirurginei rankų ar avalynės dezinfekcijai.

Nemalonūs kenkėjai ir jų pernešamos ligos taip pat plinta ir buityje. Siekiant jų išvengti, veterinarija skiria biocidus pelėms ar žiurkėms naikinti namuose bei visuomenės paskirties vietose. Pastebėjus tokių gyvūnų atsiradimą, tinkami biocidai išspręs šią nemalonią problemą

Saugiai naudojami biocidai apsaugo ir yra puikūs dezinfekantai. Veterinarija turi plataus veikimo biocidus, todėl lengvai galima surasti Jums tinkamiausius. Biocidai svarbūs ne tik veterinarijos punktams, klinikoms ar laboratorijoms, bet ir kiekvieną dieną Jūsų buityje.