Finansai

Kada verta imti paskolą?

Greitieji kreditai, pinigai.Kreditai ir juos išduodančios bendrovės pastaruoju metu neužleidžia savo pozicijų netik TV ekranuose bet ir žmonių kasdieniame gyvenime. Vis diskutuojama, ar tai gera išeitis, ar vis tik blogis, kurio reikėtų atsisakyti. Be abejo, viskas labai priklauso nuo situacijos, kurioje norima pasinaudoti skolintais pinigais.

Visų pirma, kreditai yra skirti tam, kad galėtumėte įsigyti vertingesnį daiktą tuomet, kai jam pritrūksta pinigų. Dažniausiai akcentuojami būtinesni daiktai, pavyzdžiui buitinės technikos atnaujinimas ar pakeitimas sugedusios. Įsivaizduokite, kaip karštą vasaros mėnesį pragyventi be šaldytuvo. Greičiausiai be šaldytuvo gyventi atsieitų daug brangiau, kasdienis maisto pirkimas, jokių šaldytų produktų ir panašiai, taigi, jei tuo metu neturite pinigų įsigyti naujam, galite jų tiesiog pasiskolinti. Taigi, kreditai tokioje ir panašiose situacijose ne tik praverčia, bet netgi gali padėti ir sutaupyti.

Kreditai imami net ir būtiniausioms išlaidoms, tokioms kaip mokesčiai ar tam, kad apsirūpinti kuru prieš žiemą (tai aktualu individualiu namų gyventojams). Kuomet vienu metu prireikia didelės sumos pinigų, ją sunku gauti, tuo tarpu palaipsniui atiduodant paimtą kreditą, net ir su palūkanomis, tai nėra taip sudėtinga, netenka radikaliai keisti savo įpročių.

Žvelgiant iš kitos pusės, skolos neretai pakiša ir koją. Didelės palūkanos (ypač jei imamas greitasis ar sms kreditas), trumpas grąžinimo laikas ir kiti dalykai kartais tiesiog tinkamai neįvertinami, o vėliau tenka mokėti su kaupu. Dažniausia tokio skolinimosi problema – kreditai nebūtiniems pirkiniams, pramogoms, neapgalvotas skolinimasis esant apsvaigusiems ar pervargusiems.

Besiskolinantieji turėtų žinoti, kad greitieji kreditai nėra vien tik paskolinti pinigai. Tai kartu ir didelis kiekis įsipareigojimų, kuriuos būtina žinoti ir jų paisyti. Verta žinoti, kad palūkanas ir paskolos įmokas reikia mokėti laiku, taip išvengiant papildomų finansinių nuostolių (delspinigių, baudų, skolos administravimo ir t. t.), o taip pat ir nesusigadinant savo kredito istorijos, kurioje net ir vienas įrašas gali stipriai pakeisti Jūsų gyvenimą. Jei vis tik iškyla kokių nors problemų ir kreditai negali būti grąžinami laiku, būtina susisiekti su paskolą išdavusia bendrove, paaiškinti jai susidariusią situaciją. Kartu ieškodami išeities turėsite daugiau galimybių, bus lengviau ir, svarbiausiai, pigiau.

Kreditai gali apsunkinti Jūsų kasdienį gyvenimą dėl kasmėnesinių įmokų, todėl paskaičiuokite, įvertinkite, kiek galite mokėti kiekvieną mėnesį, kiek pinigų Jums reikia pasiskolinti. Tik tokiu atveju galėsite būti ramūs ir užtikrinti, kad nepritrūksite pinigų einamoms išlaidoms, maisto produktams ar susimokėti komunalinius mokesčius. Taip pat pravartu skolinimosi galimybes apsvarstyti kartu su savo šeimos nariais, kuriuos kreditas taip pat gali paliesti. Informuoti apie savo skolinimąsi yra labai svarbu, galbūt Jūsų artimas žmogus pasiūlys ir kitą išeitį, o galbūt patars, kur skolintis pigiausia.

Greitos paskolos atveria puikiais galimybes, kuriomis kartais labai norisi pasinaudoti, tačiau žvelkite į viską apdairiai, įvertinkite, paskaičiuokite, apsvarstykite, ar Jums to tikrai reikia, ar Jūs galite tai sau leisti, ar Jums neapkars dėl to gyvenimas. Jei vis tik kreditai tikrai Jums bus tik naudingi – skolinkitės, tačiau būkite atidūs, nepraleiskite pro akis nei vieno sutarties punkto, jei kyla bent menkiausias klausimas – klauskite kredito bendrovės atstovo. Taip pat, nepamirškite, kad yra įvairiausių skolinimosi rūšių ir pasirinkite Jums tinkamiausia, – tai greitoji paskola, sms kreditas, ilgalaikės paskolos ar specializuotos paskolos, pavyzdžiui nekilnojamo turto kreditas ar paskola naujam ar naudotam automobiliui įsigyti. Taigi, pasirinkimo galimybės Jums yra tikrai plačios, tik sugebėkite tinkamai išsirinkti ir skolinimasis Jums nepakenks, o tik padės gyventi kaip norite.