Kada reikalingi higienos kursai?

Rate this post

higienos kursai

Ne visiems yra žinoma, jog norint įsidarbinti tam tikrose pozicijose, reikalingi specialūs kursai, pažymėjimai ir patikrinimai. Vienas iš tokių – higienos kursai. Tai privalomi mokymai, kuriuose reikalinga baigti su maistu. Priklausomai nuo to, kokį darbą dirbsite, Jums bus reikalingas atitinkamas higienos pažymėjimas. Kur dėl jo kreiptis ir kaip išlaikyti?

Higienos kursuose pasakojama apie tam tikras higienos normas, kurios taikomos skirtingame darbe.  Tai labai svarbu tuomet, kai dirbama su maisto produktais, užsiimama perdirbimu ar gaminimu. Tačiau taip pat higienos įgūdžių kursai pagal Lietuvos įstatymus privalomi ir žmonėms, dirbantiems švietimo, socialinėje sferoje. Dažniausiai tai liečia ugdymo įstaigas, kur dirbantiems darbuotojams taip pat labai svarbu išmanyti ir paisyti higienos normų. Pavyzdžiui, žinoti, kaip turi būti prižiūrimos mokyklos klasės, kaip dažnai vėdinti patalpas ar kokia aukščiausia temperatūra klasėje gali būti, kad nesusidarytų kenksmingos sąlygos vaikų sveikatai.

Anksčiau norint išlaikyti higienos kursus, reikėjo kreiptis į atsakingas institucijas. Tačiau dabar tai padaryti daug lengviau,. Kai kuriuos kursus galima baigti ir išlaikyti tiesiog internetu. Štai populiariausi higienos kursai, kuriuos galima laikyti savarankiškai:

  • Higienos kursai. Šie kursai liaudyje dar žinomi kaip „žalia korta“. Buvo laikas, kai po šių kursų išlaikymo pažymėjimas buvo išrašomas ant žalios spalvos kortelės, todėl tai buvo gana tikslus pavadinimas. Tai kursai, kuriuos reikalinga išlaikyti įvairiose vietose dirbantiems darbuotojams, kai darbas siejamas su maistu. Pavyzdžiui, maitinimo įstaigų darbuotojams.
  • Higienos įgūdžių kursai ugdymo įstaigų darbuotojams. Jie yra privalomi visiems švietimo įstaigų darbuotojams. Čia labai svarbu išmanyti higienos normas, todėl prieš įsidarbinant privalomi ir higienos kursai. Juos baigus išduodamas pažymėjimas, kurį reikia pristatyti darbovietei.
  • Higienos įgūdžių kursai vaikų stovyklų prižiūrėtojams. Kad būtų užtikrintas vaikų saugumas ir ugdymas pagal reikalavimus stovyklose, darbuotojams reikalingi įgūdžių kursai, kuriuose jie supažindinami su visa reikalinga informacija.
  • Higienos kursai grožio paslaugų darbuotojams. Kadangi grožio paslaugos labai susijusios su žmonių sveikata, todėl jas gali teikti tik profesionalūs darbuotojai. Tam taip pat reikalingi higienos kursai ir higienos pažymėjimas, kuris patvirtina, jog konkrečiame salone dirbantys specialistai teikia saugias ir profesionalias paslaugas.
  • Higienos kursai valytojoms. Šis pažymėjimas išduodamas valymo paslaugų darbą pradedantiems dirbti specialistams. Jie supažindinami su higienos reikalavimais, pagal kuriuos privalu dirbti kiekvieną dieną.