automobilio pirkimas
Kita

Ką reiktų žinoti prieš perkant automobilį?

automobilio pirkimas

Automobilio pirkimas – visada atsakingas sprendimas, nes norisi nusipirkti kuo geriausią variantą, bet tuo pačiu ir nepermokėti. Štai ką reiktų žinoti prieš tai, kol jūsų rankoje atsidurs automobilio rakteliai.

Kokią sumą galite skirti

Automobilių pasiūla rinkoje didžiulė, o konkretaus modelio kaina tampriai susijusi su jo techninėmis savybėmis ir modelio naujumu. Senesni modeliai, be abejo, pigesni. Taigi, visų pirma turėsite apsispręsti kokią sumą skirsite svajonių pirkiniui įsigyti.

Kokio automobilio norite

Kokį automobilį pirkti priklauso ir nuo to, kam jis bus skirtas. Jei automobilio reikia daiktų ar žmonių vežiojimui, rinkitės pikapą ar mikroautobusą, erdvus krosoveris (miesto visureigis) tiks mėgėjams išvažiuoti į užmiestį ir gamtą. Klasikinis ir elegantiškas sedanas – miesto automobilis, o mini ir smart automobiliukai puikus pasirinkimas gyvenat didmiestyje, kur sunku rasti stovėjimo vietą.

Atlikite išsamų tyrimą

Ištirkite parduodamų automobilių rinką ir atkreipkite dėmesį į šiuos parametrus:

  • Klasę ir matmenis;
  • Pavarų dėžės ir transmisijos tipus;
  • Degalų rūšį ir jų sąnaudas;
  • Papildomą įrangą;
  • Kėbulo dizainą.

Naujas ar naudotas

Naują automobilį pirkti patikimiau nei naudotą. Dažniausiai greito pardavimo už mažą kainą priežastis yra patirta avarija. Tokiu atveju automobilio remontas skirtas daugiau išorei pagražinti idant jį būtų galima kuo greičiau parduoti, o avarijos pasekmės kirs per kišenę naujajam jo šeimininkui.

Susipažinkite su paskolų pasiūlymais

Jei trūksta lėšų, autolizingas ir paskola automobiliui – puikus sprendimas. Susipažinkite su paskolų rinka iš anksto. Nors dauguma automobilių salonų savo klientams siūlo ir finansavimo paslaugas, jų palūkanų normos gali būti daug didesnės nei siūlomos rinkoje.

Automobilio pardavimo kaina

Iškart įvertinkite ir automobilio pardavimo kainą. Kiek atgautumėte pinigų, jei tektų jį parduoti ištikus finansiniams sunkumas ar tiesiog norint pakeisti kitu?

Kadangi vienas didžiausių vairuotojo rūpesčių yra techninė automobilio priežiūra, be abejo, lengviau ir ne pernelyg pigiai pavyks parduoti tokį automobilį, kurio remontas ir atsarginės dalys nėra brangūs.

Ieškokite ir palyginkite skirtingų pardavėjų kainas

Patikrinkite daugelio skirtingų pardavėjų kainas. Pokalbis su mašinų pardavėjais ar skelbimų internete tyrinėjimas padės sužinoti mažiausią konkretaus automobilio kainą.

Prieš pirkdami – išbandykite

Bandomasis važiavimas leis įsitikti ar pasirinkote teisingai. Ar automobilis rieda be trikčių, ar smagu ir patogu jį vairuoti, stabdyti, parkuoti?

Derėkitės dėl kainos

Nebijokite derėtis ir susitarti dėl palankiausio jums varianto.

Venkite papildomų išlaidų

Už papildomą įrangą teks sumokėti. Be daug ko galima apsieiti, bet Lietuvoje būna ir labai karštų dienų, tad oro kondicionierius ne prabanga, o būtinybė, tą patį būtų galima pasakyti ir apie šildomas sėdynes. Tačiau GPS įrangą galima nusipirkti ir atskirai, jei automobilis su įmontuotu kompiuteriu yra daug brangesnis nei be jo. Įvertinkite, ar jums reikalingas stoglangis, garso aparatūrair pan.

Naudoto automobilio pirkimas

Pirkdami nenaują automobilį susitarkite, kad jį apžiūrėtų specialistas. Tegul profeionalo patarimai nulemia jūsų galutinį sprendimą.

Nepirkite spontaniškai

Automobilis – nepigus malonumas, tad tegul tai būna apgalvotas, o ne impulsyvus pirkinys. Kad netektų gailėtis dėl skuboto sprendimo, įsigykite transporto priemonę tik gerai ištyrę rinkoje esančius pasiūlymus – finansavimo galimybes, automobilių gamintojų ir jų modelių pasiūlą. Taip nusipirksite daiktą, kuris jums ilgai tarnaus, džiugins ir nekels rūpesčių.

Nepirkite, kol dar turite neišmokėtų skolų

Brangaus daikto įsigijimas, kol dar turite neišmokėtų skolų, gali tapti sunkia finansine našta. Papildoma paskola turės įtakos ir mėnesio pajamoms, ir santaupoms. Skolinkitės tik gerai pasvėrę visus už ir prieš, bei palygine skirtingus paskolų pasiūlymus – platforma paskoluatsiliepimai.lt leidžia visa tai padaryti vienoje vietoje. Tad pirkti kitą automobilį jau sumokėjus ankstesnio automobilio įsigijimo paskolą yra geresnis sprendimas nei dviejų paskolų vienu metu išmokėjimas.