Finansai

Ką reikia žinoti apie vartojimo paskolas?

Vis daugiau populiarumo susilaukia vartojimo paskolos. Šios paskolos yra suteikiamos vartotojams, kuriems reikalingos išlaidos ir jas reikia finansuoti. Kitaip sakant, vartojimo paskola yra bet kokio tipo paskola, kurią suteikia vartotojui kreditorius. Dažnai paskolos gali būti užtikrintos su užstatu arba be užstato. Užstatas gali būti paskolos gavėjo turtas, tarkime automobilis, telefonas, ar kiti daiktai.

Kokios kategorijos yra vartojimo paskolų?

  • Hipotekos paskola, kai vartotojui suteikiama, jog įsigytų būstą.
  • Kreditinių kortelių paskola, kai vartotojai naudoja kreditines, kad galėtų finansuoti kasdienius pirkinius.
  • Paskolos automobiliui, kuomet vartotojas ima paskolą, kad galėtų įsigyti transporto priemonę.
  • Studentų paskolos, kai studentas prireikia paskolos, kad galėtų sumokėti už savo mokslus.
  • Asmeninės paskolos, kai žmonės skolinasi pinigų asmeniniais tikslais.

Labai dažnas atvejis, kad kvalifikuotiems skolininkams vartojimo paskolos yra skiriamos labai skirtingiems tikslams, kad galėtų pilnai finansuoti savo gyvenimą.

Skirtumai tarp paskolų su užstatu ir be užstato

  • Vartojimo paskola su užstatu – kai vartotojas ima paskola, jis užtikrindamas suteikia užstatą, tai turtą kurį jis duoda kredito bendrovei, kad jeigu nevykdys įsipareigojimų, jiems atiteks tas daiktas. Dažniausiai, kai vartotojai imantys paskola palieka kokį nors užstatą, tuomet jiems suteikiama didesnė skolinimosi teisė. Taip pat gali prailginti grąžinimo laikotarpį ir turėti mažesnę palūkanų formą. Tai yra, nes vartotojas suteikia kokį nors daiktą, kaip užstatą, kad jis tikrai laikysis visų numatytų įsipareigojimų.
  • Vartojimo paskola be užstato  – tai paskolos, kai vartotojas neduoda jokių daiktų imant paskolą. Dažniausiai asmenims, kurie ima paskolas nesuteikdami jokio užstato, jie gali paimti tik ribotą finansavimo sumą ir turės greičiau grąžinti pasiskolintus pinigus. Taip pat ir turės apmokėti ir didesnes palūkanas. Tai yra, nes paskola nėra užtikrinta kokiu nors turtu, o skolintojams kyla didesnės rizikos. Tarkime skolininkas pasiskolino pinigų ir jų nebegrąžina, nes neturi iš kur.

Vartojimo paskolos yra populiari paslauga šiais laikais ir jei jums jos reikia, tuomet nevenkite ir pasiskolinkite. Dažnas atvejis, kai pirmi pasiskolinimai yra be jokio pabrangimo. Taip pat kreditoriais gali suteikti jums svarbios informacijos.