Finansai

Ką reikia žinoti apie ilgalaikius kreditus su užstatu?

ilgalaikiai kreditaiJei jums pritrūko kelių šimtų litų nedideliam pirkiniui ar ištikus nenumatytam įvykiui, tokiu atveju padėti gali greitieji kreditai bei pasiskolinti trūkstamą sumą pinigų. Tokio kredito gavimo sąlygos yra paprastos, o pasiskolintą sumą nesunku grąžinti, tuo tarpu, jei prireikia kur kas didesnės sumos, pavyzdžiui, keliasdešimties tūkstančių litų, teks kreiptis dėl ilgalaikio kredito su užstatu.

Situacijos, kuomet prireikia didelės sumos pinigų ir greitos paskolos tiesiog nebegelbėja, nėra labai retos: netikėta ir sunki šeimos narių liga, gaisras, vaikų studijos Lietuvoje ar užsienyje, noras turėti savo būstą ar suremontuoti ar jau turimą – kaip matyti, priežastys gali būti pačios įvairiausios. Puiku, jei esate finansiškai pasirengę šiems įvykiams, tačiau, jei situacija yra priešinga, geriausias būdas jai išspręsti – kreditas už užstatą.

Vis dėlto, reikia pastebėti, jog kreditas už užstatą ir greitos paskolos nėra tapatūs dalykai. Kaip žinia, greitojo kredito gavimo tvarka yra labai paprasta, jie suteikiami maždaug 95 procentams prašančiųjų, o reikalinga pinigų suma į sąskaitą yra pervedama vos per keliolika minučių, tuo tarpu ilgalaikiai kreditai už užstatą yra šiek tiek sudėtingesnis dalykas, apie tai reikia žinoti keletą svarbių dalykų.

Vienas pagrindinių dalykų, kurį svarbu žinoti apie šios rūšies kreditą yra jo terminas: nors skirtingi bankai gali siūlyti skirtingas šio kredito suteikimo sąlygas, reikia pastebėti, jog kreditas už užstatą dažniausiai yra suteikiamas 15 metų laikotarpiui. Kaip matyti, tai nėra trumpalaikis įsipareigojimas, prieš imant šį kreditą reikia gerai apsvarstyti, ar peseta pajėgūs įsipareigoti finansiškai tokiam ilgam laiko tarpui.

Žmonėms, kurie norėtų gauti kreditą už užstatą, dažnai kyla klausimas, kokio dydžio pinigų sumą galima pasiskolinti. Pasirodo, jog ši suma priklauso nuo įkeičiamo turto vertės, taigi, galima daryti išvadą, jog kuo didesnės vertės turtą įkeičiate, tuo didesnę sumą galite pasiskolinti. Kaip pavyzdį, galima paimti dvi šeimas: pirmoji šeima, norėdama gauti kreditą už užstatą, gali įkeisti kelerių metų senumo automobilį, tuo tarpu antroji šeima, nusprendė įkeisti savo trijų aukštų puikiai įrengtą namą prestižiniame rajone. Savaime suprantama, antrosios šeimos įkeisto turto vertė yra kur kas didesnė, tad ši šeima gali gauti kur kas didesnę paskolą. Svarbu paminėti dar ir tai, jog negalima pateikti konkrečių skaičių, kadangi kiekvienu atveju situacija yra individuali, tad žmonės, kuriuos domina kredito, kurį galėtų gauti už užstatą, dydis, turėtų kreiptis į banko darbuotojus, kurie įvertinę realią padėtį, pateiks preliminarius duomenis. Palūkanų norma – taip pat individualus dalykas, ji priklauso nuo pasiskolintos sumos dydžio bei termino.

Kokį turtą galima įkeisti? Tai dar vienas klausimas, į kurį būtina pateikti atsakymą, kalbant apie kreditus už užstatą. Reikia pasakyti, jog šiam tikslui tinka viskas, kas turi didelę piniginę vertę – žemės sklypai, automobiliai, namai, butai, kaimo sodybos, vasarnamiai. Kalbant apie turtą, kuris bus įkeistas, reikia paminėti, jog jis turi būti įvertintas nepriklausomų turto vertintojų.

Jei greitąjį kreditą gauna maždaug 95 procentų jo prašančių žmonių, tai kreditą už užstatą gali gauti tikrai ne visi. Norintys gauti šios rūšies kreditą, turi atitikti tam tikrus reikalavimus. Svarbiausi reikalavimai, kurie yra keliami žmonėms, norintiems gauti kreditą už užstatą, yra tokie: asmenys, pageidaujantys gauti šį kreditą turi būti Lietuvos piliečiai arba turėti leidimą nuolatos gyventi šioje šalyje, turėti 21 – erius metus, asmens arba šeimos per mėnesį mokamų finansinių įsipareigojimų suma neturi būti didesnė nei 40 procentų visų asmens ar šeimos pajamų, asmuo arba šeima turi gauti pastovias pajamas.

Norintys gauti kreditą už užstatą, turi kreiptis į artimiausią banką, teikiantį šią paslaugą. Atvykus į banką, būtina pateikti dokumentus bei užpildymą prašymą kreditui gauti.

Apibendrinant šią temą galima teigti, jog kreditas už užstatą yra kur kas svarbesnis finansinis įsipareigojimas nei  greitasis kreditas, o  svarbiausi dalykai, kuriuos yra svarbu žinoti apie kreditus užstatą, yra: suma, kurią galite pasiskolinti priklausys, nuo turto, kurį įkeisite vertės (kuo didesnė įkeisto turto vertė, tuo daugiau galite pasiskolinti), palūkanų dydis priklausos nuo pasiskolintos sumos bei grąžinimo termino, asmenys, norintys  gauti kreditą už užstatą, turi atitikti tam tikrus reikalavimus.