Finansai

Ką reikia apsvarstyti planuojant imti greitąjį kreditą?

Dėl vienokių ar kitokių priežasčių žmonėms prireikia pinigų ir greičiausias būdas papildyti piniginę yra paimti greitąjį kreditą. Vos kelios minutės, neišeinant iš namų ir kreditas jau rankose.  Visgi, finansų specialistai rekomenduoja nepulti stačia galva skolintis, o gerai apsvarstyti galimybes.

pinigai paskolosIšsirinkite kreditą suteiksiančią įmonę. Šiuo metu nereikia lakstyti po visą miestą ir kalbėtis su konsultantais norint sužinoti kokias kredito sąlygas suteikia viena ar kita įstaiga. Viską galima sužinoti per kelias minutes tiesiog internete. Lietuvoje yra per 20 kreditus teikiančių bendrovių, todėl norint rasti tinkamiausią, geriausia naudotis kredito įstaigų palyginimo portalais. Vienas tokių – portalas paskolos24h, kuriame lyginamos kredito išdavimo sąlygos, minimalus paskolos laikas, maksimali kredito suma bei palūkanos. Rinkitės patikimą, ne vienerius metus rinkoje dirbančią įmonę, kuri galės pasiūlyti geriausias sąlygas.

Įvertinkite ar galėsite grąžinti laiku. Imant kreditą gali sugundyti palankios sąlygos imti didesnį kreditą nei jums tuo metu reikia. Žinoma, kur išleisti pinigus sugalvosite be problemų, tačiau ar tai netaps našta, kai juos reikės gražinti?  Racionaliai įvertinkite paskolos dydį, palūkanas ir turimas pajamas bei griežtai nuspręskite kokio dydžio kreditą galite sau leisti neblogindami savo gyvenimo kokybės kredito grąžinimo laikotarpiu. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į ateities planus. Jei kredito laikotarpiu norėsite paimti kitą kreditą ar banko paskolą būstui ar lizingu prekių iš parduotuvės, gali iškilti sunkumų, nes daugelis kredito įstaigų neduoda paskolų, jei nėra padengti ankstesni įsiskolinimai.

Atidžiai išnagrinėkite sutarties sąlygas. Niekada nepasirašykite dokumentų, kol atidžiai neperskaitote sutarties sąlygų. Tai galioja visais gyvenimo atvejais. Pagrindiniai niuansai ir privalumai visuomet garsiai ir ryškiai reklamuojami, tačiau visuomet atkreipkite dėmesį ir į mažesniu šriftu parašytas taisykles, pinigų gražinimo niuansus, įvairias baudas dėl vėlavimo ir pan. Ieškokite lanksčių sąlygų, kurios neįspraustų jūsų į nepatogumus. Ypač atkreipkite į palūkanas, kurios sudaro reikšmingas sumas, kuomet pasidalina per ilgesnį kredito laikotarpį.

Tausokite savo kredito istoriją. Kiekvieno žmogaus kredito istorija kuriama visą gyvenimą, todėl kiekviena paskola, kredito kortelės naudojimasis, ilgalaikės sutartys, jų mokėjimai ir mokėjimo vėlavimai atsispindi kredito istorijoje. Todėl imdami kreditą visuomet tinkamai įvertinkite grąžinimo galimybės – viena klaida, nesugebėjimas įvykdyti sąlygų, ateityje gali užkirsti kelią reikšmingoms ateities paskoloms.