Namai bei Interjeras

Įsirengiant namus, baldai yra labai svarbu

Nusprendėte pakeisti namie stovinčius senus baldus ir jau ieškote kVirtuvės baldaiur baldai parduodami geriausiomis kainomis, o gal ieškote idėjų kaip apstatyti naujai įsigytą būstą? Pirmiausia reikėtų apsispręsti kas jums svarbu – baldų kaina, kokybė, spalva, dydis, bei koks baldų stilius (klasikinis, modernus ar antikvarinis) dominuos bute. Jei vis dar nerandate kas patiktų, gal reiktų pamėginti patiems rinktis ir komplektuotis sau patinkančius baldus iš modulinių baldų sistemų. Komplektuoti patiems labai patogu apstatant virtuvę. Juk kiekviena šeimininkė savaip įsivaizduoja savo svajonių virtuvę. Tik ji viena tegali žinoti kur jos virtuvėje patogiau statyti stalą, kur kokia spintelė turi kabėti ir koks puodas toje spintelėje turi būti paslėptas, o kuris svotės matomoje vietoje.

Pirmiausia apžvelkime virtuvės baldų spalvų paletės įvairovę, bandykime ją priderinti prie virtuvės keramikinių plytelių, sienų, bei užuolaidų spalvos. Tai labai svarbu, kadangi galutiniam etape viskas turi susisieti į vieną visumą ir pateisinti sumastytos idėjos lūkesčius. Išsirinkę norimą spalvą, ieškokime spintelių. Virtuvinės spintelės būna pakabinamos arba pastatomos, su durelėmis arba be jų, durelės dažnai puošiamos stiklo raižiniais. Virtuvės spintelių durų rankenėles galima taip pat pasirinkti iš labiausiai patinkančio varianto. Nereikia pamiršti ir buitinės technikos įrengimų. Jie gali būti įmontuoti, tarsi paslėpti spintelėse, o gal nuspręsite, kad didžiulis šaldytuvas ar unikalus garų surinkėjas papuoš virtuvę savo išskirtinumu. Ir pagaliau liks išsirinkti stalą, prie kurio visa šeima rinksis pietų,vakarienės. Čia jau viską lems virtuvės dydis. Gali virtuvę puošti didelis valgomasis stalas, su masyviomis, net raižytomis kėdėmis, arba nedidukas, baro tipo stalas su aukštomis baro kėdėmis. Viskas priklausys nuo virtuvės dydžio ir vizijos kurią susikūrėme prieš imdamiesi darbų.

Vaiko kambarys –  jame turi tilpti visas mažylio pasaulis. Kokybiški vaikiški baldai tai mažojo žaidimų aikštelė, vieta kur jis gali pasislėpti, kai jam to labai reikia, pailsėti po darželio ar mokyklos. Taigi, vaiko kambario erdvėje turi tilpti viskas, kad jis jaustųsi saugus, kad būtų savo pasaulio šeimininkas. Pirmiausia lova. Gamintojai siūlo be galo daug vaikiškų lovyčių variantų – patiems mažiausiems skirtų supamų lovelių, patogių viengulių, dviaukščių, atsilenkiamų nuo sienos, su integruotais kitais baldais lovų. Būtent lovos su integruotais kitais baldai užima mažiau vietos, suteikia vaikų kambariui daugiau erdvės bei komforto. Ir nepamirškime išrinkti savo atžalėlei patogaus, nelabai minkšto čiužinio. Šalia lovos vietą reiktų skirti komodai, kad vaikas turėtų kur susidėti savo asmeninius daiktus, mylimiausias mažas smulkmenas bei žaislus, ant komodos pasistatyti lempelę ar gaublį.

Jei vaikas jau pakankamai suaugęs, renkantis komodą nepamirškite jo pasiteirauti kokios spalvos komodos jis norėtų, didesniais ar mažesniais stalčiukais, taip pat aptarkite komodos aukštį bei dydį. Kiekvieno vaiko kambaryje būtinas stalas, prie kurio vaikas žaidžia, mokosi, ant kurio stovi amžiaus išradimas kompiuteris. Taigi stalas turi būti platus ir patogus. Ant jo turi tilpti visos knygos, sąsiuviniai, pieštukai. Ir aišku šalia stalo turi būti tinkama kėdė. Kėdė turi būti patogi, reguliuojamu aukščiu ir būtinai su atkalte. Dabar teliks tik pritaikyti šviestuvus, patiesti kilimą ar kiliminę dangą ir pakabinti užuolaidas. Kad ir kaip apstatinėtumėt atžalėlės kambarį, būtinai visada tarkitės su juo, paisykite jo norų, išklausykite kiekvieną pasiūlymą.  Ir tuomet vaikas savo kambaryje jausis šeimininku, jam ten bus saugu ir jauku.