Įrankiai kokybiškam rezultatui pasiekti

Rate this post

Infleks

Ne paslaptis, kad skirtingiems amatininkų darbams su skirtingomis medžiagomis visuomet reikia atidžiai pasirinkti geriausiai tinkančias priemones, kurios palengvintų atliekamą darbą ir padėtų pasiekti norimą rezultatą. Ypatingu ir plačiu asortimentu pasižymi ir diskiniai pjūklai, kuriuos tinkamai pasirinkus galima be vargo atlikti daugybę iš pažiūros sunkių ir varginančių darbų.

Šie pjūklai geba išvystyti didžiulę galią, todėl tinkamas pjūklas yra labai svarbus, norint užtikrinti jūsų darbo sėkmę. Standartinio modelio pjūklą sudaro keturios pagrindinės sudedamosios dalys: dantukų viršūnėlės, kurios įsikerta į pjaunamą medžiagą; dantukų viršūnėles palaikančios atramos; žiotys, pro kurias nuo apdirbamo gaminio pašalinamos drožlės; ir papildomi grioveliai, kurie padeda apsaugoti geležtę nuo deformacijos, nes naudojimo metu ji plečiasi ir susitraukia. Be abejo, minėti pjūklai turi ir papildomų savybių – tai priklauso nuo to, kokia yra pagrindinė pjūklo paskirtis. Kai kurie iš jų yra taisyklingos apvalios formos, todėl neturi tipiškų dantukų ir žiočių. Kuo daugiau dantukų turi geležtė, tuo lygesnis bus ja atliktas pjūvis, o kai dantukų skaičius yra mažesnis, apdorojamą medžiagą geležtės pagalba galima perpjauti daug greičiau.

Diskiniai pjūklai skiriasi ir savo sudedamosiomis dalimis. Tai taip pat yra labai svarbus aspektas, kuris lemia šio gaminio ilgaamžiškumą ir darbo kokybę. Vieni jų gaminami iš plieno ir yra nebrangūs bei puikiai tinka pjauti minkštai (spygliuočių) medienai. Kiti – dideliu greičiu pasižymintys plieniniai gaminiai yra tvirtesni už pirmuosius ir ilgiau išlieka aštrūs. Rinkoje taip pat yra ir tokių geležčių, kurių dantukų viršūnėlės yra pagamintos iš karbido, todėl jos kainuoja brangiau ir dar ilgiau išlieka aštrios. Šis medžiagų, iš kurių kuriami šie amatininkų darbuose labai dažnai naudojami gaminiai, sąrašas toli gražu nėra baigtinis.

Nereikėtų pamiršti, kad pjūklai būna pritaikyti ir skirtingiems prietaisams, pvz., stacionariems arba rankiniams įrenginiams. Taigi, visada gerai išsiaiškinkite, kokia geležtė jūsų naudojamam pjovimo prietaisui tinka labiausiai.

Labai svarbu atsižvelgti ir į tai, kokioms medžiagoms pjauti bus naudojami diskiniai pjūklai. Kai kurios geležtės yra skirtos tik sausam pjovimui, kitos tinka tik šlapiam; be to, galite rasti ir abiem tipams tinkančių universalių pasirinkimų. Tokiu būdu rinkdamiesi gaminį išvengsite nesusipratimų, o jį įsigijus, nekils jokių abejonių dėl įsigyto įrankio atitikimo apdirbamai medžiagai. Nepatingėkite prireikus pasikonsultuoti su profesionalais (pvz., Infleks) ir nepamirškite, kad visada reikia vadovautis produkto naudojimą, saugą ir kitus ne mažiau svarbius veiksnius apibrėžiančiomis gamintojų instrukcijomis.