Verslas ir Ekonomika

Internetinių įmonių katalogų privalumai

interneto katalogasNuolatos auganti prekių ir paslaugų rinka siekia prisitaikyti prie besikeičiančių vartotojų poreikių. Ieškodami visus mūsų poreikius atitinkančios ir aukščiausios kokybės paslaugas siūlančios įmonės, susiduriame su milžiniška bendrovių konkurencija. Be to, jei jus domina akcijiniai pasiūlymai, įmonės darbo laikas ar rekvizitai, jums bus reikalingi tikslūs kontaktiniai duomenys. Siekdami palengvinti paiešką, virtualūs įmonių katalogaii siūlo patikimas, greitas ir paprastas naudoti įmonių duomenų bazes.

Įmonių katalogas geltoni.lt yra vienas patogiausių informacijos šaltinių, padedančių rasti Lietuvoje (ir už jos ribų) veikiančias bendroves, jų paslaugas ir prekes. Ilgą laiką įmonių katalogai buvo spausdinami ant popieriaus – informacinės knygos buvo laikomos svetainėse šalia telefono. Tiesa, šie katalogai buvo nepatogūs, rasti reikiamą informaciją trukdavo ilgai, be to, juose esanti informacija greitai pasendavo. Tokie katalogai įmonėms buvo dalinami nemokamai ir vis dažniau gautas katalogas keliaudavo tiesiai į šiukšliadėžę. Dėl šios priežasties pamažu įsigalėjo internetiniai įmonių katalogai, siūlantys greitą ir patogią įmonių paiešką.

Virtualusis įmonių katalogas yra orientuotas į vartotojo interesus, todėl, siekiant pagreitinti ir palengvinti bendrovių paiešką, įmonės kataloge skirstomos temomis, pvz.: energetika, finansai, kompiuteriai, poilsis, pramonė, reklama, statyba, švietimas, technika, transportas, žemės ūkis ir t. t. Temos pateikiamos abėcėlės tvarka. Kiekviena veiklos kryptis yra suskirstyta į atskiras rubrikas, pvz., apsilankę temoje „švietimas“ galite rinktis iš šių rubrikų: aukštosios mokyklos, bibliotekos, knygynai, kultūros namai, meno mokyklos, profesinis mokymas, sporto mokyklos, vaikų darželiai ir t. t.

Įmonės gali būti skirstomos, atsižvelgiant į miestą – atitinkamame paieškos laukelyje vartotojo prašoma įvesti pageidaujamą miestą ar regioną ir sistema automatiškai atrenka įmones, atitinkančias vartotojo užklausą. Beje, konkretus regionas yra vienas svarbiausių įmonių paieškos kriterijų, todėl kai kurios svetainės siūlo specializuotą įmonių paiešką konkrečiame mieste, pvz., jūs galite naudotis Vilniaus miesto įmonių katalogu, kuriame nurodomos tik sostinėje veikiančios įmonės ir bendrovės. Vis didesnio vartotojų susidomėjimo sulaukia ir įmonių katalogai, kuriami remiantis konkrečia veiklos sritimi – vartotojams siūlomi finansinių paslaugų, medicinos įstaigų ar verslo įmonių katalogai. Didžiausias šių katalogų privalumas – specializuota informacija, pvz., verslo įmonių katalogas pateikia ne tik bendrovių rekvizitus, bet ir nurodo valiutų kursus, vertybinių popierių kainų pokyčius, teikia aktualius verslo pasiūlymus ar kviečia sudalyvauti verslo renginiuose. Tokie specializuoti katalogai nėra itin paklausūs dėl visapusiškos informacijos stokos. Žmonės dažnai ieško informacijos iškart apie kelias visiškai skirtingas įmones, taigi ieškoti nepatogu tai daryti per kelis specializuotus katalogus. Daug lengviau ir greičiau tokią informaciją rasti dideliame, viską apimančiame įmonių kataloge kaip www.geltoni.lt.

Išsirinkę pageidaujamą miestą ir įmonių veiklos kryptį, gaunate išsamią informaciją apie paieškos kriterijus atitinkančių bendrovių prekes ir paslaugas. Internetiniame įmonių kataloge pateikiami tikslūs konkrečios bendrovės rekvizitai: įmonės pavadinimas ir adresas, elektroninis paštas ir telefonas, įmonės vadovo vardas ir pavardė, darbo laikas ir adresas. Kai kuriuose įmonės kataloguose pateikiama ir papildoma informacija, pvz., spaudoje publikuoti straipsniai, darbuotojų skaičius ar įsiskolinimo „Sodrai“ rodikliai. Beje, siekiant padėti vartotojui susidaryti objektyvią nuomonę apie įmonėje vykdomą veiklą, daugelis virtualių įmonių katalogų pateikia buvusių ir esamų klientų atsiliepimus apie prekių ir paslaugų kokybę, apie įmonės darbuotojų profesionalumą bei aptarnavimo niuansus. Tiesa, vertindami komentarus, privalote išlikti objektyvūs – nepamirškite, kad daugelis katalogų neatsako už jų svetainėje publikuojamų atsiliepimų turinį. Tai reiškia, kad dalis atsiliepimų gali būti melagingi arba iškreipti, siekiant formuoti pasirinktą įmonės įvaizdį.