Interjero pradžiamokslis, paprasti patarimai jums.

Rate this post

Namų interjero pradžiamokslis

Įsivaizduokite savo naujus namus – didelę erdvę, pripildytą šviesos. Žiemos rytas ir gardūs pusryčiai. Pro pravirą langą skverbiasi gaivus oras. Palei langus krenta lengvos užuolaidos, tobulai derančios prie dailios sofos ir elegantiškų valgomojo baldų. Deja, tai, kas iš pažiūros sukuriama visai paprastai, realybėje dažnai reikalauja daug daugiau pastangų. Jei ir jūs nesate apdovanoti intuityviu erdvės pajautimu ir kūrybiniu polėkiu, veikiausiai, jums pažįstamas nusivylimo jausmas, kai nuoširdžios pastangos nepadeda pasiekti geidžiamo rezultato.

Šiame straipsnyje aptarsime esminius niuansus, padėsiančius suprasti, suplanuoti ir sukurti trokštamą namų interjerą. Supažindinsime su pagrindiniais gero interjero dizaino principais ir aptarsime dažnus kiekvieno mūsų triumfus ir nesėkmes, taip pat pasiūlysime, kaip jų išvengti.

Kur geriau pradėti, jei ne nuo pažinties su interjero dizaino guru? Vienas tokių – Terence Conran, kurio indėlis į interjero dizainą per keturiasdešimt veiklos metų beveik neaprėpiamas, o parašytos knygos dažnai vadinamos interjero biblijomis. Semdamiesi įkvėpimo, pasitelkite ir interjero dizaino žurnalus bei tinklaraščius. Čia susipažinsite su naujausiomis tendencijomis bei pasisemsite idėjų netikėtiems deriniams. Skaitydami interjero dizaino straipsnius ir peržiūrėdami nuotraukas, galėsite suprasti, kas jums patinka, o kas ne.

Stiprinkite ir pasitikėkite savo instinktais:

Skaitykite interjero dizaino straipsnius ir naudingus patarimus.

Rinkite jums patikusius vizualius pavyzdžius iš namų interjero žurnalų ir tinklaraščių.

Apsilankykite audinių parduotuvėje ir susipažinkite su skirtingų medžiagų faktūra ir savybėmis.

Apsilankykite interjero parduotuvėse tam, kad pasisemtumėte idėjų apie baldų, audinių, aksesuarų ir spalvų derinimą.

Stebėkite gamtą, atkreipkite dėmesį į natūralias formas bei spalvas.


Kambario paskirtis

Ko gero, sutiksite – tam, kad būtų išpildytas kambario potencialas, jis turi būti naudojamas. Kambario paskirties apibrėžimas – svarbus interjero dizaino aspektas. Nuo to priklauso, ko šiame kambaryje jums reikės. Vis tik, dažnų namų bruožas – ribota erdvė, tačiau dauguma kambarių gali turėti dvejopą paskirtį, pavyzdžiui: valgomasis yra dažnai pakankamai erdvi namų vieta, todėl gali būti naudojamas kaip poilsio ar žaidimų kambarys. Miegamojo lovą galima pakeisti sofa, o šalia įtaisius darbo stalą bei tinkamą apšvietimą, jis puikiai tarnaus kaip darbo erdvė. Vaikų kambaryje taip pat gali būti nedidelis stalas, prie kurio gali būti atliekami namų darbai.

Erdvinis suvokimas

Erdvinis suvokimas – tai gebėjimas suprasti tam tikros erdvės dydį. Šis suvokimas jums padės įsivazduoti galimą baldų išdėstymą ir neperkrauti kambario erdvės.

Dideliuose kambariuose saviraiškos galimybės kur kas didesnės. Tokiose erdvėse galite žaisti su tekstūromis ir raštais vienu metu. Tam, kad išvengtumėte „kalėdų eglutės“ efekto, rinkitės tos pačios paletės tonus ir atspalvius.

Mažesni kambariai reikalauja daugiau dėmesio. Štai keletas patarimų, padėsiančių maksimaliai išplėsti nedidelę erdvę:

Naudokite skirtingus tos pačios spalvos tonus ir atspalvius.

Teikite pirmenybę tekstūrai, o ne raštams.

Venkite pakabinamų šviestuvų. Verčiau investuokite į skoningą prie pat lubų tvirtinamą lempą.

Pasitelkite pastatomus šviestuvus, nukreiptus į lubas. Taip vizualiai padidinsite kambario aukštį.

Įsitikinkite, kad visos medinės detalės, tokios kaip grindys, grindjuostės, lango plokštės, rėmai ir durys yra tos pačios spalvos. Taip kambaryje sukursite švarios erdvės pojūtį.

Rinkitės užuolaidas, siekiančias grindis, arba naudokite žaliuzes.

Viena nedidelė sofa bei kelios atskiros sėdimos vietos suteiks daugiau erdvės.

Venkite stalo kambario viduryje.

Naudokite veidrodžius. Atspindėdami šviesą bei erdvę, jie sukurs didesnio kambario pojūtį.

Nuotraukos bei paveikslai, įrėminti siauruose vertikaliuose rėmuose, vizualiai suteiks sienai aukščio.


Pasitelkite šviesą

Svarbiausia šviesa – dienos šviesa. Lengva užuolaidų medžiaga neužgoš pro langą besiskverbiančių spindulių, o šie patarimai padės maksimaliai padidinti šviesą net tamsiuose kambariuose:

Rinkitės baldus su šviesia apdaila.

Teikite pirmenybę durims su stiklo plokštėmis.

Smėlio ar auksinio atspalvio grindys atspindės daugiau šviesos.

Venkite sunkių baldų. Rinkitės baldus ant kojyčių.

Kurkite kambario nuotaiką, pasitelkdami apšvietimą. Sienų apšvietimas, žvakės, toršerai padės sukurti ypatingą atmosferą. Prisiminkite – veidai, apšviesti nuo juosmens, yra daug patrauklesni nei tie, kurie apšviesti nuo lubų, tad draugų susibūrimams skirtame kambaryje pasitelkite atitinkamą apšvietimą.

Baldai ir audiniai

Baldai ir audiniai įpučia kambariui jausmingumo. Nėra jokių griežtų taisyklių, tačiau verta žinoti, kad, pavyzdžiui, apvalkalai iš vilnos ir tankūs raštai ant užuolaidų šviesiam kambariui suteiks dramos. Dažnai eklektiškas požiūris į interjerą padeda sukurti unikalią erdvę, atspindinčią asmeninį stilių. Žemiau rasite keletą patarimų, padėsiančių optimizuoti baldų ir audinių poveikį.

Rinkitės įvairių dydžių pagalves, naudokite paprastus dizainus ir, kaip akcentą – kontrastingas tekstūras.

Naudokite plaunamus audinius, ypač, jei turite vaikų ir kambarys yra aktyviai naudojamas.

Apsispręskite dėl rašto ir likite jam ištikimi. Jei pasirenkate linijas, derinkite jas su linijomis, jei apskritimus – su apkritimais.

Tamsiose kambario vietose naudokite ryškias spalvas.

Naudokite audinius kaip sienų papuošimą juos įrėmindami arba kaip gobeleną.

Kėdės

Be kėdžių neapsieina praktiškai nei vienas kambarys. Jos atlieka tiek funkcinį, tiek dekoro vaidmenį. Kėdės pasirinkimas turėtų atsispirti nuo savo pirminės paskirties kambaryje. Jei tai yra kėdė darbo kambariui, negailėkite pinigų kokybiškam krėslui. Priklausomai nuo pasirinkto poilsio zonos stiliaus, rinkitės ir kėdes. Tai gali būti virtuvės kėdės, minkšti krėslai, kušetės arba foteliai. Kėdės gali tapti pagrindiniu kambario akcentu. Unikali forma, ryškus apmušalo raštas arba įdomi faktūra suteiks kambariui savitą akcentą.