dekoras
Namai bei Interjeras

Interjero atnaujinimas rudenį be didelio biudžeto

dekorasRudenį darosi šalta, tad daugiau laiko praleidžiame namuose, o tuomet ir sienos pradeda slėgti. Atrodo norisi kaip katinui nagais praeiti pro tapetus, išmesti visus fotelius, o ant žemės primėtyti mažų spalvotų pagalvėlių, ant kurių būtų galima nugriūti ir pasnausti. Tačiau realiai suvokiame, jog kiekvieną kart užpuolant rudeninei depresijai neįmanoma atlikti kapitalinio remonto, tačiau tai nereiškia, jog negalime atlikti smulkių sezoninių pakeitimų, kurie suteiktų interjerui kiek daugiau gyvybės.

Ilgai išsėdėti ant sofos neįmanoma, nes šalta? Išnaudokite tai interjero naudai. Apklokite sofą nauju minkštu spalvotu apklotu ir padėkite sulanstytą papildomą ant ranktūrio. Kuomet bus šalta, galėsite juo apsigobti ir taip susilieti su sofa. Apklotų spalvą derinkite prie sienų apmušalų spalvos arba rinkitės neultralią, panašesnę į natūralią sofos spalvą, tik parinkti intensyvesnius tos pačios spalvos tonus. Nepamirškite ir mažų pagalvėlių. Interjero specialistai teigia, jog sofai derėtų rinktis keturias pagalvėles, po dvi poras skirtingų.

Perstumdykite baldus, sukeiskite sofą su foteliu, kavos staliuką priglauskite prie sienos, o vietoj jo panaudokite pufiką su padėklu kavai. Pasikliaukite fantazija ir sugriaukite nustatytas taisykles  – baldai gali keisti savo vietą vien dėl to, kad jums taip norisi būtent šiandien.

Kas sakė, jog ant sienos kabantis paveikslas ten turi kabėti dešimtmečius? Jį galima išleisti atostogų kuriam laikui ir pakeisti į kitą paveikslą, kuris būtų kitų spalvų, kito dydžio ar tematikos. Pakeitus paveikslą kartais atrodo pasikeičia viso kambario aura. Tad turėti „pakaitinį“ meno kūrinį taip pat apsimoka.

Užuolaidos yra vienas iš tų interjero elementų, kurie sušvelnina, pagyvina ir suteikia kambariui jaukumo. Todėl rudeninio langų valymo metu galima nuimti esamas  užuolaidas skalbimui ir užkabinti kitas, priderintas prie kuriamo rudeninio interjero stiliaus.

Vasarą namus puošiame  gyvomis gėlėmis, kurias nuskiname sode, nusiperkame iš močiučių turgelyje ar pasirenkame lauko pievoje. Rudenį baigiasi gėlės, baigiasi ir malonumai. Visgi, namus puošti vis tiek galime, pavyzdžiui, džiovintomis gėlėmis. Sudžiovinti gėles galima patiems arba nusipirkti jau sudžiovintų. Jų ypač dažnai galima rasti rudeninėse mugėse.

Negailėkite žvakių! Vakare uždegus bent kelias žvakes iškart tampa jaukiau ir jei žvakės išties didelės – šilčiau. Tad kodėl valgomajame neįkurdinus žvakių rinkinio, kad kiekviena vakarienė taptų bent kiek romantiškesnė. Žinoma, jei planuojate pasinaudoti šiuo patarimu, nepamirškite apie saugumą. Nedėkite žvakių prie užuolaidų, ant žemės prie sofos ar kitose vietose, kur netyčia ugnis gali išplisti ir padegti namus. Žvakes geriau įkurdinkite žvakidėse ir dėkite ant stalo, ant spintelės, kur joms būtų saugu ir jums ramu.

Vazoninėms gėlėms ne itin svarbu ar dabar vasara, ar žiema, jos vis tiek žaliuoja. Todėl namuose turi rasti bent pora spalvinguose vazonuose įkurdintų augalų. Visgi, jei esate iš tų, pas kuriuos gėlės ilgai neišgyvena, tuomet rudenį įsigykite prieskoninių žolelių indelius. Dviguba nauda – ir žaluma ant palangės, ir šviežūs prieskoniai čia pat po ranka.