imoniu katalogas
Verslas ir Ekonomika

Įmonių katalogas internete: dar viena efektyvi reklamos talpykla

imoniu katalogasKiek anksčiau, prieš kelerius metus įvairūs įmonių katalogai funkcionavo praktiškai taip pat, kaip dabar funkcionuoja populiariosios paieškų sistemos. Įmonių kataloge paprastai įmonės suklasifikuojamos pagal jų veiklos sritį ir pobūdį, pavyzdžiui, maisto gamyba ir tiekimas, statybos, medicinos sektorius, grožio industrija ir kt. Katalogo didžiausia nauda – kad kiekvienas, atvertęs jo puslapius, greitai ir patogiai gali surasti jį dominančios srities įmonių sąrašą ir kontaktus, rekvizitus, svarbiausią ir aktualiausią informaciją apie tam tikrą įmonę. Manoma, kad dar ir šiandien įmonių katalogas yra gana efektyvi reklama, ypač kai įmonių ieškoma pagal gyvenamąją vietą, darbovietę ir kai pateikiamas virtualus įmonių žemėlapis.

Kam ypač naudingi įmonių katalogai?
Nors kai kurie verslo subjektai apie įmonių katalogus turi susidarę gana skeptišką nuomonę, tačiau katalogai ir šiandien tam tikriems verslo sektoriams suteikia nemažai galimybių. Pavyzdžiui, toks katalogas gali būti labai reikalingas verslo partnerių užsienyje ieškančioms įmonėms. Tokie katalogai vadinami „geltonaisiais puslapiais“ ir juose, be abejonės, atsidurti tikrai verta. Įmonių katalogas labai praverčia ir toms įmonėms, kurios neturi savo tinklalapio ir nemano jo įsteigti, nes tiesiog neturi jame ką publikuoti. Tačiau verta apsvarstyti dvi alternatyvas – reklamuotis ir įmonių kataloge, ir susikurti el. svetainę – tai atneš naudos, ypač jei bus imtasi kompleksinių sprendimų, tokių kaip svetainės optimizavimas ir reklama socialiniuose tinkluose.

Įmonių katalogai naudingi ir kaip tam tikros duomenų bazės – atsivertus katalogą, galima susirinkti kitų verslo subjektų elektroninio pašto adresus ir vėliau jais siuntinėti komercinius pasiūlymus. Tenka pripažinti, kad duomenų bazės su įmonių kontaktais kainuoja gana brangiai, tad įmonių katalogas kaip kontaktų talpykla gali praversti tiems verslams, kurie tiesiogiai yra priklausomi nuo kitų kompanijų užsakymų. Įmonių katalogai labai praverčia ir įmonėms, kurios atlieka įvairius mokslinius tyrimus, kurios gali pasiūlyti statistinių duomenų rinkimo ir susisteminimo paslaugas.

Atgalinės nuorodos, gaunamos iš įmonių katalogų
Šiuolaikiškas įmonių katalogas internete gali būti naudingas tuo, kad jame prie konkrečios įmonės yra ir atgalinė nuoroda į oficialiąją įmonės interneto svetainę. Nors ne visi įmonių katalogai yra vienodai lankomi ir jų populiarumas yra linkęs mažėti, tačiau atgalinės nuorodos vis tiek yra efektyvios ir taip reklamą pamato nemažai potencialių jūsų klientų ir partnerių. Taigi ieškokite gausiai lankomo ir aukštą lankomumo reitingą turinčio įmonių katalogo – buvimas jame pasiteisins.

Tiesa, visi įmonių katalogai (išskyrus pačius naujausius) internete yra gana gausiai lankomi, tad tikėtina, kad paieškos sistemose bus pirmiau rodoma ne oficialioji jūsų įmonės svetainė, bet informacija, kuri įdėta įmonių kataloge. Beje, ne visi tokie katalogai yra mokami – kai kur informaciją galima patalpinti už dyką, katalogų kūrėjai suteikia įvairių privilegijų, tad pabandyti tikrai verta, jei nauda ir nepasirodys stulbinamai didelė.

Patraukti dėmesį gali tinkamas, originalesnis už kitus įmonės pristatymas
Šiandien visa ko variklis yra tinkama rinkodara. Tad jei norite išsiskirti iš minios ir būti pastebėti, ne tik išsamiai aprašykite savo verslą ir teikiamas paslaugas, bet ir pasistenkite, kad tie aprašai būtų ne ką mažiau originalūs ir patrauklūs.