hewlett packard
Verslas ir Ekonomika

Hewlett-Packard milžinas bus išskaidytas

hewlett packardPo ilgų spekuliacijų metų, HP atstovai oficialiai patvirtino, kad Hewlett-Packard Company bus išskaidyta į dvi atskiras kompanijas. Pirmoji įmonė vadinsis HP Inc ir koncentruosis į kompiuterių bei spausdintuvų segmentus. Verta paminėti, kad ir po daugelio metų, spausdintuvų rinka HP kompanijai yra viena iš daugiausiai pelno nešančių sričių. Deja, vargu ar ją butų galima pavadinti augančia ar ypatingai perspektyvia. Antroji įmonė bus pavadinta Hewlett-Packard Enterprise ir perims serverių, talpinimo ir visas kitas, verslo įmonėms skirtas paslaugas, kurias iki šios siūlė HP.

Pranešime teigiama, kad dėl šių įmonės „skyrybų“ darbo neteks dar apie 5 000 esamų darbuotojų. Pastaruosius keletą metų HP vykdė radikalius vidinius restruktūrizavimo ir apsivalymo darbus. Įskaitant jau minėtus atleidimus, įmonė iš viso bus atleidusi 55 000 darbuotojų per 3 metus. Atleistų darbuotojų skaičiai milžiniški, tačiau HP vis dar turės 300 000 darbuotojų per abi naujai sukurtas įmones.

Tikimasi, kad šis įmonių skaidymas turės teigiamą efektą Hewlett-Packard Company ateičiai. HP rinkų konkurencingumas per pastaruosius keletą metų stipriai išaugo, o konkurentai nemiegojo sudėję rankų ir jau lipa ant kulnų arba netgi pralenkė HP. Niekam nežinomos ir iki šiol negirdėtos įmonės pateikia vartotojams vis daugiau naujovių ir atima pirkėjus iš senųjų milžinų.

Padalintos HP įmonės taps mažesnės ir gaus daugiau nepriklausomybės, individualumo  ir lankstumo. Taip bus galima greičiau priimti įmonėms reikalingus sprendimus, o tai yra būtina šiuolaikiniame technologijų pasaulyje. Mažesnės įmonės gali daug greičiau įsiklausyti į besikeičiančius vartotojų poreikius ir lūkesčius, taigi tokie įmonių skaidymai tampa labai dažnu įvykiu naujausias technologijas kuriančios kompanijoms. Galime priminti, kad vos prieš savaitę Ebay pranešė, kad PayPal taps atskira ir savarankiška įmone.

HP gigantas jau kuris laikas susiduria su problemomis ir sunkiai prisitaiko prie naujų verslo sąlygų. Būtent prieš tris metus prasidėjo pirmi pranešimai, kad įmonė gali būti išskaidyta. Po vidinių diskusijų ir konsultacijų, buvo nuspręsta to nedaryti ir įmonės vadovai ėmėsi restruktūrizacijos darbų mažindami įmonės darbuotojų skaičių ir atsisakydami arba pertvarkydami nepelningus įmonės padalinius. Deja, kompiuterių ir technologijų milžino niekaip nepavyko suvaldyti ir galiausiai buvo priimtas sprendimas Hewlett-Packard Company skaidyti.

Dabar įmonės ateitis atrodo šviesesnė ir dvi atskiros kompanijos galės netrukdomai eiti atskirais keliais. HP Inc pagrindiniai klientai lieka individualūs namų pirkėjai. Jau minėti HP kompiuteriai ir spausdintuvai yra pagrindinės įmonės ašys, šalia kurių norima plėtoti naujausias technologijas ir įsiveržti į trimačių spausdintuvų rinką. Taip pat, jau ne kartą įmonės vadovai išreiškė susidomėjimą išmaniųjų telefonų kūrimu, taigi tikimasi, kad išskaidyta įmonė pagaliau galės skirti laiko ir dėmešio šiai, milžinišku greičiu augančiai, rinkai. Tiesa, senieji žaidėjai telefonų rinkoje jau puikiai įsitvirtinę, taigi HP kelias gali būti sudėtingas.

Hewlett-Packard Enterprise kol kas nepateikė daug informacijos apie savo ateities planus. Aišku tiek, kad ši nauja įmonė orientuosis į verslo klientus, verslo sritį ir „HP machine“ plėtojimą. Pagal dabartinį planą numatyta, kad pilnas įmonių išskaidymas įvyks 2015 metų rudenį.