Gyvūnų kapinės ir gyvūnėlių laidojimas

Rate this post

Atsisveikinimas su savo augintiniu visuomet būna labai skaudus etapas, tačiau nors žmonės gaili ir liūdi dėl anapilin iškeliavusio jų labai mylimo gyvūnėlio, tik retas pagalvoja apie tinkama mirusio gyvūnėlio palaidojimą. Tai paradoksalu, tačiau verta pasidžiaugti, kad pamažu žmonių požiūris į visą tai keičiasi teigiama linkme. Matyti, kad metams bėgant gyvūnų kapinės plečiasi, o tai reiškia, kad vis daugiau žmonių supranta, jog ir mirę gyvūnėliai turėtų būti laidojami lygiai taip pat kaip ir žmonės. Ir nors iki šiol galėjote girdėti daug skeptiškai nusiteikusių žmonių nuomonių, reikėtų suprasti, kad mirusio gyvūnėlio laidojimas bet kurioje pasirinktoje vietoje yra ne tik nehumaniškas, tačiau ir draudžiamas mūsų šalies įstatymų, todėl jei susiduriama su tokia skaudžia augintinio netektimi, būtina pasirūpinti jo laidotuvėmis gyvūnų kapinėse.

Gyvūnų kapinėsTaip, reikėtų sutikti, kad šiandien apie tai šnekama nedaug, tačiau tai tikrai nereiškia, kad internete negalima rasti reikalingos informacijos. Pavyzdžiui, sostinėje veikia dvi gyvūnų kapinės. Vienos iš jų yra oficialios, o kitos nėra įteisintos, kadangi pastarosios įkurtos pernelyg arti gyvenamųjų daugiabučių. Todėl augintinių šeimininkai, kurie nori palaidoti mirusį gyvūnėlį, turėtų rinktis kapines, kurios yra tarp Lentvario ir Liudvinamo gyvenviečių. Šios kapinės yra pakankamai nemažos. Jos daugiau nei šimtas kapaviečių, kuriose palaidoti mirę gyvūnėliai. Be to, ant kapaviečių yra ir lentelės, su anapilin iškeliavusių gyvūnėlių vardais. Kai kurias gyvūnėlių kapavietes pažymi ir paminklai. Visa tai rodo, kad žmonėms labai rūpėjo jų augintiniai, todėl jie stengiasi neapleisti gyvūnėlių kapaviečių, jas reguliariai prižiūrėdami.

Kita vertus, tikrai ne kiekvienas žmogus, kuris jaučia didelę meilę savo mirusiems augintiniams, turi pakankamai laiko ir jėgų tinkamai prižiūrėti gyvūnėlių kapavietes, todėl tokiais atvejais galima kreiptis į tokias paslaugas teikiančius specialistus. Taip pat nereikėtų pamiršti, kad kreipiantis į minėtų paslaugų teikėjus galima užsakyti profesionalaus paminklo ir patvaraus gyvūnui skirto karsto gaminimą. O jei norite gyvūnėlį laidoti ne savo pačių rankomis, dėl šių paslaugų taipogi galite susisiekti su gyvūnėlių laidojimo paslaugų teikėjais.