Gyvūnas bus sveikas namuose, jei reguliariai apsilankysite veterinarijos klinikoje drvet.lt

Rate this post

Jei tik patys pasijaučiame blogai, stengiamės kuo greičiau identifikuoti skausmą ir jį kuo skubiau malšinti. Vieni imasi medicininių priemonių, kiti labiau pasitiki liaudiškais patarimais, o treti mieliau medituoja ar kitaip kovoja tiek su skausmu, tiek su kitais negalavimais. Gerai, jeigu savo kūną puikiai pažįstate ir galite jam greitai padėti. Visai kitaip yra su namuose lankstančiais augintiniais. Gaila, bet jie nemoka žodžiais pasakyti, kad kažkas negerai. drvet.lt veterinarai informuoja, kad labai dažnai gyvūnai net negali išduoti savo ligos simptomų. Dėl to atminkite, jog yra būtina profilaktiškai augintiniui tikrinti sveikatą. Taip galėsite nepražiopsoti rimtesnių problemų. Be to, kaip ir mums, žmonėms, geriausias būdas užkirsti kelią ligai yra profilaktika, ta pati taisyklė galioja ir augintiniams.

Susirgus ar sunegalavus gyvūnui jo elgesys ar net išvaizda akimirksniu pasikeičia. Tai dažniausiai nėra sunku pamatyti. Juk ir patys pasijutę blogiau atrodome prasčiau bei mūsų elgesys iš karto pasikeičia: galbūt norime daugiau gulėti, ar sėdėti, o gal tiesiog noris riestis iš skausmo ir pan. Lygiai taip pat ir tie, kurie namuose laiko gyvūnus, turi žinoti, kokie yra pagrindiniai sveiko gyvūno požymiai.

Jeigu visų pirma kalbėsime apie išvaizdą, tai gyvūno blizgantis kailis arba oda, lygiai taip pat kaip ir žmogaus oda, parodo, ar jis gerai jaučiasi. Sveikas augintinio kailis turi būti švelnus, glotnus bei blizgantis. Gerai atrodantis augintinis nesiskundžia ir apetitu. Jis turi reguliariai maitintis bei tuo pačiu domėtis maistu. Puikiai atrodantis bei apetitu nesiskundžiantis gyvūnas bus judrus, taip pat jis pasižymės žaismingu, nuolat domėsis supančia aplinka. Nereikia pamiršti ir tokių dalykų, kaip reguliarūs defekacijos bei šlapinimosi procesai. Normaliai maitinamas gyvūnas turi reguliariai tuštintis. Esant gerai savijauta kiekvienas gyvūnas kvėpuoja švariai. Tik neskaidrus bei apsunkintas namų gyventojo kvėpavimas gali sukelti arba byloti apie esančias ar netrukus pasirodančias ligas. Tad jei tik augintinio elgesys pasikeičia ir kyla nors menkiausia įtarimai, kad jis serga, būtina kreiptis į veterinarijos gydytoją drvet.lt konsultacijai. Nieko gero nebus, jei delsite ir atidėliosite vizitą į veterinarijos kliniką. Ilgas delsimas gali pakenkti tiek mums, tiek ir augintiniui.