Finansai Kita

Gyvenimo smulkmenos galinčios apsunkinti paskolos gražinimą

pinigai taupymasImant paskolą, dažniausiai galvojama apie tai, kokius poreikius patenkinti ar kokias problemas leis išspręsti papildomai gauti paskolos pinigai. Kita vertus, itin svarbu nepamiršti, jog paskolos gražinimas reikalauja tam tikrų gyvenimo būdo pokyčių, sugebėjimo balansuoti tarp išlaidų ir pajamų, mokėjimo taupyti. Paskolos grąžinimo laikotarpis yra geras metas kitu žvilgsniu pažvelgti į šeimos išlaidas ir rasti spragų biudžete, kurios gali apsunkinti paskolos grąžinimą ar rasti kūribingų būdų papildyti piniginę.

Ne visi mokesčiai yra neišvengiami

Kaip taupyti vandenį ar elektrą nemokinsime, nes daug kas tuo jau būna pasidomėję. Be to, dalis komunalinių mokesčių, pvz., sąskaita už šildymą, nepriklauso nuo šeimos gyvenimo būdo. Tačiau telekomunikacijų sąskaitos dažnai būna juodosios skylės, kurios tiesiog ryja pinigus, vietoj to, kad juos būtų galima skirti paskolos grąžinimui. Mobiliojo ryšio, televizijos planai keičiasi nuolat, tad prisėdus ir peržiūrėjus kam daugiausiai naudojamas, pvz., telefonas, galima pasirinkti asmeninius poreikius atitinkantį planą ir taip gerokai sutaupyti.

Nereikalingi daiktai – papildomos pajamos

Kiekvienuose namuose yra begalė nenaudojamų daiktų, kuriuos gaila išmesti, tačiau suvokiama, jog jie šiame šimtmetyje nebus panaudoti. Palėpė, rūsys, garažas ar sandėliukas tiesiog užversti niekam nereikalinagis mažmožiais. Todėl verta peržiūrėti ir tokius vertingesnius daiktus parduoti paskelbus skelbimą. Žinoma, tai nebus didelės sumos ir pardavimas gali užtrukti kelis mėnesius, tačiau taip atsikratoma nereikalingų daiktų, atlaisvinama vieta išties reikalingiems daiktams, ir dar gaunami papildomi pinigai, kurie gali sėkmingai papildyti biudžetą.

Maisto atsargos leidžia išleisti mažiau

Išlaidos maistui yra vienos didžiausių ir net labai norint, sudėtinga susiveržti diržus. Tačiau į šią situaciją galima pažiūrėti ir kitaip, o ne galvojant apie dietą. Kiekvienuose namuose yra maisto atsargų – konservuotų, vakuotų vasaros gėrybių, mėsos šaldiklyje, sausų produktų spintelės dugne. Galvojant apie maisto ruošą reikia pasistengti vengti naujų maisto produktų pirkimo, o maksimaliai naudoti atsargas. Taip keliems mėnesiams sumažėja išlaidos maistui, tad šiuos pinigus galima skirti paskolos grąžinimui.

Apibendrinant, paskolos grąžinimą reikia vertinti kai galimybę daugiau dėmesio skirti finansines situacijos peržiūrai, o ne kaip sunkuma ir prievole.