Grindjuostė: kas tai?

Rate this post

Grindjuostės yra iš pirmo žvilgsnio visai nepastebimas, tačiau labai svarbus kiekvienos namų ar darbo erdvės atributas. Be jų sunkiai įsivaizduojama stilinga  ir jauki svetainė, virtuvė ar miegamasis. Kai jos yra, tuomet visiems atrodo visai suprantamas dalykas, tačiau atėjęs svečias į namus klientas į jūsų ofisą ir pamatęs, jog grindjuosčių nėra, tikrai užduos klausimą: kodėl nepabaigėte namų grindų apdailos? Taigi, galima drąsiai teigti, jog, nepaisant techninės paskirties, grindjuostės gali būti ir puikus namų interjerą užbaigiantis  akcentas.

Pirmiausia turėtumėte žinoti kokių būna grindjuosčių. Jų mūsų rinkoje galima rasti tokių rūšių:

  • Plastikinės;
  • Faneruotos;
  • Medžio masyvo grindjuostės;
  • PVC grindjuostės;
  • MDF (medžio dulkių plokštės).

Anot specialistų, pačios populiariausios yra faneruotos grindjuostės. Ir visai nesvarbu ar jums reikalinga svetainės, ar prieškambario grindis užbaigti, šios rūšies grindų danga bus idealus variantas. Jų populiarumą lemia ir tai, jog šių grindjuosčių spalvos dažniausiai būna visiškai identiškos parketlentėms. Taip gaunasi  todėl, jog viršutinis sluoksnis yra natūralus medžio lukštas.

Plastikinės arba MDF pagrindu gaminamos grindjuostės geriausiai tinka prie ruloninių dangų. Jų montavimas, teigia, specialistai, yra labai paprastas.

PVC grindjuostės yra be galo tvirtos, masyvios ir atsparios mechaniniams poveikiams. Pastarasis privalumas labai vertinamas kai reikia grindų dangos komercinėms patalpoms.

Grindjuosčių aukštis paprastai būna susijęs su patalpos dizainu. Svarbiausia atkreipti dėmesį į grindjuosčių storį. Jeigu jos bus per žemos,  tuomet nedengs 1 cm tarpelio, palikto prie sienos. Vargu ar ką sužavės toks grindų dangos variantas.

Jeigu norite, kad grindjuostės gultų idealiai, labai svarbu patikrinti ar patalpos grindys ir sienos yra lygios. Esant tokiems nesklandumams naudojami įvairūs tvirtinimo būdai. Be abejonės, tai išsprendžia norimo  galutinio rezultato problemas. Tik tam prireiks daugiau laiko bei lėšų.