Grindinio trinkelės – nuo įvairovės iki pasirinkimo

Rate this post

Neatsiejama kiekvieno statybų projekto dalis yra sprendimas dėl grindinio aplink pastatą. Nesvarbu, ar tai gyvenamasis namas, ar prekybos centras, grindinys visuomet turi svarbią reikšmę. O ką jau bekalbėti apie automobilių stovėjimo aikšteles, įvažiavimus ar šaligatvius. Visais šiais atvejais ieškoma ilgaamžio, patvaraus ir lengvai prižiūrimo grindinio. Optimaliausias šio klausimo sprendimas – grindinio trinkelės. Paklausite, kodėl? Štai atsakymas:

  • Tvirtas, ilgaamžis ir patvarus grindinys

  • Nereikalinga ypatinga priežiūra

  • Formų ir dydžių įvairovė skirtingiems poreikiams

  • Ekonomiškai naudingas, nebrangus pasirinkimas

  • Pakankamai nesudėtingas pasiruošimas klojimo darbams

  • Klojimo darbams nereikalingas specialus transportas (pavyzdžiui, asfalto klotuvas ar asfalto lyginimo mašina)

Dėl šių priežasčių grindinio trinkelės yra populiariausia ir plačiausiai naudojama grindinio rūšis aikštelėms, įvažiavimams, gyvenamųjų namų ar prekybinių patalpų kiemams ir kt. Kaip ir daugelio kitų statybose naudojamų medžiagų, grindinio plytelių taip pat yra keletas rūšių.

  • Betoninės grindinio trinkelės

Tai populiariausia trinkelių rūšis. Šios, iš betono gaminamos trinkelės pasižymi patvarumu, atsparumu aplinkos poveikiui bei lengva priežiūra. Dėl šių privalumų betoninės trinkelės tinkamos tiek pėstiesiems, tiek transportui skirtiems keliams grįsti. Dažniausiai naudojamos automobilių stovėjimo aikštelėms, gyvenamųjų ar prekybinių patalpų kiemams bei aikštelėms, šaligatviams ir pan. Palyginus su kitų rūšių grindinio trinkelėmis, betoninės trinkelės pakankamai nebrangios, todėl itin tinkamos grindžiant didelius plotus.

  • Klinkerio grindinio trinkelės

Rečiau naudojamos trinkelės, gaminamos iš degto molio su priemaišomis. Taip pat pasižymi puikiomis patvarumo ir atsparumo savybėmis, tačiau savo kaina klinkerio trinkelės žymiai brangesnės už betonines.

  • Natūralaus akmens grindinio trinkelės

Pakankamai retai naudojamas variantas. Šios iš granito ir bazalto gaminamos grindinio trinkelės atsparumo ir patvarumo savybėmis lygiavertės su kitų rūšių trinkelėmis. Natūralaus akmens grindinio trinkelių išskirtinumas yra prabangos įspūdis, tad jos tinkamos tuomet, kai grindinys yra svarbus elementas kuriant eksterjerą.

Kalbant apie populiariausias betonines grindinio trinkeles verta žinoti keletą niuansų, kurie ne tik suteiks daugiau informacijos, bet ir padės lengviau išsirinkti tinkamas grindinio trinkeles.

Betoninių grindinio trinkelių formos

Stačiakampės ir kvadratinės grindinio trinkelės ne veltui vadinamos standartinėmis. Jos plačiausiai naudojamos ir populiariausios ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse. Tačiau betoninių grindinio trinkelių formų įvairovė ties skirtingų dydžių kvadratiniais variantais nesibaigia. Nesunkiai rinkoje galima rasti ir trikampio, šešiakampio ar net kaulo formos trinkeles. Šios formos pasirenkamos, kai norima sukurti originalesnę grindinio išvaizdą.

Betoninių grindinio trinkelių spalvos

Natūralios iš betono gaminamos trinkelės apima įvairius pilkus atspalvius. Tai nedažytos, pakankamai dažnai naudojamos ir pigiausios betono trinkelės. Tuo tarpu norintys išskirtinumo, renkasi kitų spalvų variantus. Betono dažais dažomos trinkelės gali būti geltonos, žalios, raudonos, juodos ar praktiškai bet kurios kitos spalvos, kurios pageidauja užsakovas.

Betoninių grindinio trinkelių matmenys

Be abejo, gamintojai pasirūpina ir skirtingų matmenų trinkelėmis skirtingiems poreikiams. Standartiniais variantais laikomi 200 x 100 x 50 mm bei 200 x 100 x 60 mm matmenys. Jos dažniausiai naudojamos grindiniams, skirtiems pėstiesiems arba nedideliam lengvojo transporto srautui. Tuo tarpu didesnių matmenų ir storesnės trinkelės (pavyzdžiui, 300 x 100 x 80 mm) puikiai atlaikys ir sunkiojo transporto judėjimą ar intensyvius lengvųjų transporto priemonių srautus.

Betoninių grindinio trinkelių gamintojai stengiasi plėsti produkcijos asortimentą ir taip sudaryti galimybes net išskirtinių poreikių išpildymui. Vienas iš šios srities lyderių – UAB „Kauno Gelžbetonis“. Dėka ilgametės patirties gelžbetonio gaminių sferoje bei naujų technologijų taikymo, ši įmonė siūlo plačiausią betono grindinio trinkelių pasiūlą, profesionalų aptarnavimą ir aukščiausią produkcijos kokybę.