Grožis, Sveikata

Gerklės skausmas: kas sukelia ir kaip išgydyti?

gerkles skausmasAtšalus orams vis daugiau žmonių pradeda skųstis nemaloniu gerklės skausmu. Iš pirmo žvilgsnio jis sukelia tik kalbėjimo ir valgymo diskomfortą, tačiau vėliau negydant gali kilti kur kas rimtesnės ir sunkiau įveikiamos komplikacijos. Vaistai nuo gerklės skausmo gali pašalinti net ir labai nemalonų perštėjimą. Svarbiausia kuo skubiau pradėti gydytis. Tuomet gijimo procesas bus greitas, paprastas ir pigus. Tantum Verde purškalas – efektyviausias būdas atsisveikinti su ligomis.

Susilpnėjusios imuniteto problema

Pavasario pradžioje daugelis žmonių skundžiasi labai susilpnėjusia imunine sistema. Pirmas požymis – labai kimbančios peršalimo ligos. Dažniausiai pirmiausia ir pasirodo gerklės uždegimas, kuris yra lydimas labai nemalonaus skausmo. Sunku ryjant ir sunku kalbant. Labai dažnai negydant gerklės skausmo jis komplikuojasi į kitas rimtas ligas kaip kas plaučių uždegimas, bronchitas ir panašiai.

Imuninę sistemą bent jau kiek pagerinti galima:

  • Kuo daugiau vartojant produktų, kuriuose yra vitamino C.
  • Taip pat reikia bent minimaliai fiziškai judėti. Tuomet jausitės kur kas geriau.
  • Būtinai renkitės taip, kaip reikalauja oras. Labai dažnai susergama vien todėl, kad prie to daugiausia prisideda prasta apranga.
  • Vos tik susirgote – skubiai gydykitės. Kuo daugiau delsite – tuo pagyti bus sudėtingiau.

Iš pirmo žvilgsnio gerklės uždegimas neatrodo labai rimta liga. Visgi, ją gydyti labai svarbu skubiai, kadangi negydant gali komplikuotis į kitas kur kas rimtesnes ir baisesnes ligas.

Kas sukelia gerklės skausmą?

Gerklės uždegimas kyla dėl virusų ir bakterijų, kurios intensyviai dauginasi Jūsų gerklėje ir todėl skausmas tik didėja. Priklausomai nuo to, kodėl susirgote – skiriasi ir simptomai. Gerklės skausmas dažniausiai būna lydimas slogos, silpnumo ir kitų požymių, kurie sukelia labai didelį diskomfortą. Nepriklausomai nuo to, kaip susirgote – gydymas yra lygiai tas pats. Puikiai tinka Tantum Verde purškalas ir rekomenduojame papildomai naudotis liaudiškais patarimas.

Gydytis namuose ar eiti pas gydytoją?

Daugelis žmonių visiškai nesureikšmina gerklės skausmo, tad tikrai retas keliauja pas gydytoją. Visgi, jeigu jau kurį laiką naudojate specialius vaistus tačiau visiškai negera, o gal net ir darosi vis blogiau – tokiu atveju rekomenduojame keliauti pas šeimos gydytoją. Jis įvertins jūsų būklę. Žinoma, gali būti tai, kad naudojate ne visiškai gerus vaistus, kurie jums gali būti naudingi. Kitas dalykas – liga kur kas rimtesnė ne galvojote ir gerklės uždegimas paprasčiausiai papildomas priedas prie kitos problemos.

Natūralūs gerklės uždegimo gydymo būdai

Kaip jau minėjome, greta vaistų visada rekomenduojame naudoti ir daugiau priemonių, kurios galėtų padėtų efektyviai susitvarkyti su gerklės skausmu. Pasikalbėkite su savo močiutėmis ir mamomis. Jos patars, kokios priemonės yra efektyviausios. Greta to ir mes pateikiame sąrašą, kuris Jums gali būti naudingas.

  • Vartokite kuo daugiau produktų, kuriuose yra vitamino C. Puikiai tiks kopūstai, avietės, braškės, apelsinai… Juos reikia vartoti ne tik sergant, tačiau ir profilaktiškai.
  • Nepamirškite, kas burnos skalavimas su druskuotu vandeniu taip pat padeda bent kiek sumažinti gerklės uždegimo plėtimąsi.
  • Naudinga ir valgyti kuo daugiau česnakų bei svogūnų. Jie padeda ne tik apsisaugoti nuo peršalimo, tačiau taip pat turi ir daugiau naudingų gydomųjų savybių, kurios labai reikalingos žmogui.
  • Tik šildant kojas galima gerai jaustis. Sergant tai vienas svarbiausių dalykų.

Jeigu neturite laiko eiti pas gydytojus, tokiu atveju kreipkitės į vaistininkus, kurie Jums gali padėti atrasti labiausiai tinkamus vaistukus nuo nemalonių ligų. Juk kiekvienas atvejis individualus ir reikia parinkti tokius vaistus, kurie tinka labiausiai.