Laisvalaikis

Geriausi siaubo filmai

Nuobodų ar nykų savaitgalį leidžiate namuose ir norite pajausti iš tiesų venomis tekantį kraują? Tokiems vakarams ar netgi dienoms puikiai tinka šiais laikais specialiaisiais efektais patobulinti siaubo filmai. Pateiksime pasiūlymus, kokie yra geriausi siaubo filmai ir kas tikrai sukels emocijų, kurios vietomis net priverstų krūptelėti ar susimąstyti.

Viešnagė (The visit)

15-metė Beka ir 13-metis Taileris važiuoja aplankyti savo senelių, kurių niekada nematė. Dėl praeities nesutarimų, moteris daugelį metų nebendravo su savo tėvais, bet vaikai degė noru aplankyti senolius. Seneliai labai džiaugiasi anūkų atvykimu ir vaikus priima itin šiltai, išskyrus keistą senelio priesaką jokiu būdu neiti iš kambario po pusės dešimtos vakaro. Ir greitai vaikai išsiaiškina kodėl. Jų smalsumas netrukus patenkinamas kiekvieną dieną dedantis vis keistesniems ir baisesniems dalykams. Iš pradžių negalėdami patikėti tuo, ką mato, netrukus paaugliai yra priversti pripažinti, kad jų seneliai gali būti visai ne tokie, kokie atrodo.

Babadukas (The Babadook)

Tai istorija apie našle tapusią motiną. Amelija yra vieniša mama, auginanti šešerių metų sūnų Semą. Berniukas gimė tądien, kai mirė jos vyras ir dabar jis visur mato pabaisas. Vieną kartą, jis paprašo mamos, kad ši paskaitytų knygą apie paslaptingąjį Babaduką – pabaisą, kuris greitai bus ne tik knygos personažas. Filmas tampa tikrai gąsdinantis, nepaisant to, kad pagrindinė mintis pasikeičia į tai, kaip greitai tėviška meilė gali pavirsti į neapykantą. Tai šėtoniška istorija, ne veltui priskiriama kategorijai „geriausi siaubo filmai“.

Paveldėtas (Hereditary)

Psichologinė siaubo juosta „Paveldėtas“ buvo ne karta įvardinta kaip vienas baisiausių ir geriausių siaubo filmų istorijoje. Po senelės netekties, šeima stengiasi gyventi įprasta gyvenimą: du paaugliai vaikai eina į mokyklą, tėvai dirba, o įvykių centre atsidūrusi mama, stengiasi kuo labiau išlaikyti šeimą. Tiesa, mirusi senelė slėpė daug paslapčių, kurios susiejamos su dabartimi. Senelė užsiėmė slaptais spiritizmo seansais, kuriais susižavi ir keista jų dukra. Filmo šiurpumas daugiausiai atsispindi labai realiai išreikštame pasakojime – čia viskas atrodo tikra. Žiūrovui tenka nuolat spėlioti ir „šokinėti“ nuo realybės prie paranormalių reiškinių. Aktoriai puikiai atliko savo darbą ir sugebėjo įtikinti, o siaubo juostoje vykstantys netikėti ir baisūs įvykiai verčia tik dar labiau spėlioti, ką gi slėpė mirusi senelė ir kaip tai yra susiję su šeima.