Laisvalaikis

Gausybė įdomių ir negirdėtų faktų apie loterijas

Šiandien apie loterijas galima papasakoti labai daug įdomių ir neretai iš pirmo žvilgsnio sunkiai įtikimų istorijų. Loterijos yra organizuojamos visame pasaulyje, o tai reiškia, kad daugybė jose dalyvaujančių žmonių kaskart viliasi laimėti didįjį prizą ir tokiu būdu praturtėti. Taigi, labai įdomu pateikti ne vieną faktą apie įvairias loterijas.

Loterijos bilieto nepatikrinimas ar jo pametimas

Labai dažnai išgirdus apie laimingą loterijos bilietą žmonėms į galvą šauna mintis susijusi su tuo, jog galbūt žmogus, kuris buvo įsigijęs laimingą bilietą, pastarąjį pametė ar apie jį pamiršo. Ir iš tikrųjų, deja, bet tokių atvejų yra pasitaikę ne vienas. Pats didžiausias niekuomet neatsiimtas loterijos prizas buvo vertas 63,837,543.60 GBP. Jis buvo laimėtas Didžiojoje Britanijoje žaidžiant „EuroMillions“ loteriją. Žaidimas įvyko 2012 m. birželio 8 d., todėl net jei kas nors šiomis dienomis atrastų laimingąjį bilietą, jo galiojimo data būtų pasibaigusi.

Žodžio „loterija“ ištakos

Ar kada nors pagalvojote iš kur kilo žodis „loterija“? Angliškas žodis „lottery“ kilo iš daniško žodžio „lot“, reiškiančio „tikėjimas“. Tuo tarpu žodis „lotto“ atsirado Italijoje. Pirmoji oficiali loterija Italijoje buvo pradėta organizuoti Milane 1449 m.

Net Vatikanas organizuoja loterijas

Pradžioje popiežius buvo prieštaringai nusiteikęs bet kokių loterijų atžvilgiu Romoje. Popiežius Inocentas XI ir XII grasino ekskomunikuoti katalikus, kurie dalyvavo italų loterijose, tačiau nepaisant to loterijos ir toliau buvo labai populiarios. Tačiau galiausiai 1732 m. popiežius Inocentas XIII suteikė leidimą sukurti oficialią Romos loteriją. Prabėgus daugybei metų nuo pirmosios loterijos sukūrimo Vatikanas į loterijas ėmė žvelgti kur kas palankiau. Iš loterijų surinktas lėšas Vatikanas skiria labdarai. Taigi, šiandien tokios loterijos yra organizuojamos pakankamai dažnai.

Britų muziejus buvo įkurtas loterijos surinktomis lėšomis

Vienas iš visame pasaulyje pačių geriausių ir žinomiausių muziejų buvo įkurtas dėka loterijos! Ir taip, jūs tikrai nesuklydote – loterija padėjo įkurti Britų muziejų. 1753 m. anglai sukūrė loteriją siekdami gautų lėšų pagalba įkurti muziejų. Praėjus daugiau nei 250 metų šis muziejus ir toliau gauna finansavimą iš „Heritage Lottery Fund“. Būtent šis „Heritage Lottery Fund“ finansuoja labai daug Didžiosios Britanijos institucijų, pinigus gaudami iš Nacionalinės loterijos. Tai parodo, kad kai kurie visame pasaulyje žinomi statiniai nebūtų įmanomi, jei nebūtų žmonių, kurie žaidžia loterijas.

Loterijos yra gerokai senesnės nei manote

Šiandien loterijos daugeliui žmonių yra visiškai įprastas dalykas. Tačiau tikrai ne kiekvienas galėtų atspėti, kiek laiko iš tikrųjų loterijos egzistuoja. Ankstyvoji loterijos forma mena senesnius nei 100 m. pr. Kr. laikus. Tokių loterijų užuominos aptiktos senovės Romoje ir Hanų dinastijos laikotarpiu Kinijoje. Tokie istoriniai šaltiniai rodo, kad loterijos žmonėms yra pažįstamos daugiau nei 2100 metų! Tuo tarpu, jei žvelgtume į modernesnius laikus, vertėtų paminėti ir pirmąją oficialią ispanų loteriją, pavadinimu „Loteria de Navidad“, kuri buvo surengta 1812 m.

Kas pasižymi didesne tikimybe

Remiantis statistiniais duomenimis, tikimybė mirti automobilio avarijoje yra apytiksliai 1 iš 6700. Tuo tarpu tikimybė žaidžiant loteriją laimėti didįjį prizą yra kur kas mažesnė – nepaisant to, kokią loteriją žaidėjas nuspręstų pasirinkti. Žinoma, atsižvelgiant į tai, kad tikimybė mirti automobilio avarijoje yra sąlyginai labai didelė, važiavimas automobiliu pirkti loterijos bilieto gali skambėti kaip pakankamai nepraktiškas ir netgi per daug pavojingas pasirinkimas. Laimei, šiandien žaidėjams yra suteikiama galimybė loterijų bilietus įsigyti ir internetu!