Fejerverkai: neatsiejama švenčių dalis

Rate this post

Įvairių švenčių metu, tokių kaip gimtadienis, vestuvės, išleistuvės ir kitos progos,  įprasta, kad šventę vainikuoja ir papuošia fejerverkai. Dažniausiai šiai pramogai skiriamas ne tik didelis biudžetas, bet ir didžiausias šventės dėmesys. Todėl labai svarbu teisingai pasirinkti šį vakaro akcentą ir, žinoma, žinoti, kaip tinkamai juo pasinaudoti.

Kaip išsirinkti fejerverkus?

Fejerverkai yra skirtingos kvalifikacijos ir priklausomai nuo to, kokio rezultato siekiate, priklauso ir tai, kokius fejerverkus reikėtų rinktis. Dažniausiai renkamasi gana paprastai – kuo šventė didesnė, tuo įspūdingesni ir fejerverkai. Taip pat, priklausomai nuo pavojingumo klasės, priklauso ir fejerverkų pavojingumo laukas bei pakilimo aukštis. Kuo aukščiau fejerverkai pakyla, tuo įspūdingesni jie yra. Be to, pakilimo aukštis labai svarbus, planuojant šventę ir ieškant geriausios vietos fejerverkų paleidimui. Jeigu renkatės fejerverkus internetu, jų aukštį dažniausiai išduoda pats fejerverkų pakuotės aukštis. Kuo aukštesnė pakuotė, kurioje sujungti skirtingų šūvių vaizdeliai, tuo  fejerverkas šaus aukščiau.

Beje, šventę gali papuošti ne tik šaunami fejerverkai, bet ir daug paprastesni jų variantai. Pavyzdžiui, šventinės bengališkos ugnelės, dangaus žibintai, kiti panašūs fejerverkai, kurie gali papuošti šventinę aplinką.

Kada reikalingi profesionalai?

Priklausomai nuo to, kokia yra fejerverkams priskiriama pavojingumo grupė, priklauso ir tai, kas gali jais naudotis. Ne visi gaminiai yra skirti mėgėjiškam jų leidimui. Todėl kartais norint surengti tikrai įspūdingą fejerverkų šou, reikalinga profesionalų komanda. Jie galės papuošti šventinį vakarą tokiais fejerverkais, kurie gaminami ir parduodami tik  profesionalams.

Tokią paslaugą Lietuvoje teikia kelios komandos, kurios gali atvykti į bet kurią Lietuvos vietą, kurioje vyksta šventė. Profesionalūs fejerverkų leidėjai pasirūpins ne tik gražiu šventiniu renginiu, bet ir visų dalyvių saugumu.  Profesionalai pritaikys įspūdingą muziką, kuri, kartu suleidžiamais fejerverkais, sukurs įspūdingą reginį ir vainikuos Jūsų šventės vakarą.

Kaip saugiai leisti fejerverkus?

Lietuvoje fejerverkai parduodami tik pilnamečiams asmenims. Todėl, nes tai yra pavojinga pramoga ir gali sukelti pavojų žmonių sveikatai ar netgi gyvybei. Todėl leisti fejerverkus reikia laikantis visų saugumo reikalavimų. Pirmiausia, net ir pačių mažiausių fejerverkų, nereikėtų nešioti kišenėse, nes čia jie gali sprogti ir Jus sužeisti. Taip pat degant fejerverkus, visuomet reikia laikyti ištiestą ranką ir leisti juos saugiu atstumu nuo šventės dalyvių. Geriausia, jeigu fejerverkų leidimo vieta yra toliau nuo pačios šventės, aplinkui nėra medžių ar pastatų, kurie galėtų užsidegti fejerverkams pataikius į juos ar sprogus.