FEJERVERKAI: ANKSČIAU IR DABAR

Rate this post

fejerverkai internetuŠventės ir fejerverkai yra neatsiejama dalis. Daugelis mūsų, neįsivaizduoja savo gimtadienio, valstybinės šventės ar tuo labiau naujųjų metų be įvairiomis spalvomis, dangų išmarginančių fejerverkų. Tačiau iš kur ir kaip kilo ši tradicija bei kokia yra tikroji jų reikšmė?

Dar prieš 2000 metų, fejerverkai pirmą kartą atsirado Kinijoje, kuri ir yra laikoma šio stebuklo tėvyne. Nors šiais laikais fejerverkai yra laikomi grožio simboliu, kuris gali praskaidrinanti nuotaiką ir suteikti didelį džiaugsmą, anksčiau jie buvo naudojami piktosioms dvasioms atbaidyti. Buvo tikima jog savo triukšmu, žaižaruojančia ugnimi bei didele spalvų gausa, jie gali išgąsdinti ir elegantiškai nubaidyti blogio ir pykčio kupinas dvasias, kurios kenkia žmonijai. Žinoma, kaip ir pasikeitusi fejerverkų prasmė dabar galime matyti ir pasikeitusią jų išvaizdą bei spalvas. Jeigu anksčiau buvo galima matyti tik raudonų bei geltonų atspalvių fejerverkus, šiandieną galime džiaugtis juos regėdami mėlynos, žalios, rožinės, violetinės ir netgi auksinės spalvos.

Tiesa, turėjo prabėgti nemažai laiko, kol fejerverkai tapo plačiai naudojami visame pasaulyje. Tik europiečio Marko Polo dėka, kuris svečiuodamasis Kinijoje sugalvojo užsirašyti paslaptingąjį fejerverkų gaminimo receptą, šiandieną galime būti laimingi galėdami savo šventę paversti nuostabiu, žadą atimančiu reginiu. Taip pat, kompiuterinių technologijų dėka, dabar galime džiaugtis ir vis atsirandančiomis naujovėmis, tokiomis kaip: dūminiai, fakeliniai, kalbantys ar grojantys profesionalūs fejerverkai. Ne paslaptis, trokštantys parodyti savo fantaziją bei pasireikšti labiausiai, netgi gali susikurti savo fejerverkų kompoziciją bei ją pamatyti dar prieš pateikiant danguje. Ką jau kalbėti apie meilės prisipažinimo ar kito įvykio užrašus tiesiog sprogstančios reikiamu laiku, tinkamoje vietoje.

Nors dauguma pasaulio gyventojų yra pripratę prie fejerverkų sprogdinimo ir tai daro pernelyg nesisaugodami, svarbu suprasti jog fejerverkas visgi yra sprogstamoji medžiaga, kurią naudojant riekia elgtis ypatingai apdairiai. Žinoma, geriausia visą šį darbą patikėti profesionalams. Tik savo darbą išmanantys žmonės, gali saugiai ir laiku surengti pačią gražiausią šventę, kurios metu visas dangus nušvis gražiausiomis spalvomis, suteikiančiomis malones ir džiuginančias emocijas.