Eteriniai aliejai
Grožis, Sveikata

Eteriniai aliejai naudojami įvairiose srityse

Eteriniai aliejai
Eteriniai aliejai – didelė nauda jūsų sveikatai.

Ar kada nors esate girdėję apie holistinio gydymo metodus? Jei taip, turbūt žinote, kad aromaterapija (manoma, jog šis terminas pradėtas vartoti 1928 m.) – tai viena iš pačių seniausių tokio gydymo metodikų. Ir tiesą sakant, aromaterapija yra tiesiog neatsiejama nuo eterinių aliejų naudojimo. Žinoma, eteriniai aliejai taip pat labai plačiai naudojami ne tik aromaterapijos srityje, tačiau ir parfumerijos gamyboje, farmacijos pramonėje, kosmetologijoje ir kt.

Eteriniai aliejai yra iš įvairių augalų išgaunamos didelės koncentracijos esencijos. Tai yra visiškai natūralūs, gryni ir organiški produktai. Dėl didelės eterinių aliejų koncentracijos jie įprastai naudojami labai mažais kiekiais, o neretai – kartu su papildomomis priemonėmis, pvz., odos kremais, aliejais ir kt. (tokiu būdu sušvelninant jų poveikį). Taipogi, eteriniai aliejai plačiai naudojami ir relaksaciniais tikslais, kuomet pastarieji yra įlašinami į vandenį, o tuomet kvėpuojama vandens garais. Trumpiau tariant, būdų, kaip būtų galima naudoti eterinius aliejus, yra begalė – viskas priklauso nuo konkretaus tikslo ir lūkesčių.

Natūralūs eteriniai aliejai
Eteriniai aliejai gali būti panaudojami skirtingais būdais.

Bet kuriuo atveju, kad ir kokiu būdu naudojami eteriniai aliejai, pasirinktus tinkamiausius ir tikslingiausius (skirtus spręsti vieną ar kitą sveikatos problemą), galima pasiekti puikių ir akivaizdžių rezultatų. Eterinių aliejų pagalba galime efektyviai nusiraminti ir atsipalaiduoti, sumažinant jaučiamą stresą ir subalansuojant emocinę pusiausvyrą. Be to, eteriniai aliejai gali būti naudojami ir fizinių problemų sprendimui (jie puikiai tinka siekiant numalšinti įvairių traumų ir kitų kūno sužeidimų sukeliamus skausmus ir neigiamus pojūčius).

Kadangi eteriniuose aliejuose yra labai daug natūralių ir mūsų organizmui būtinų medžiagų, patekę į mūsų organizmą (kvėpavimo takais, per odą ar virškinamąjį traktą), jie efektyviai atlieka savo darbą. Žinoma, pasitelkus skirtingus eterinių aliejų panaudojimo būdus, juos mūsų organizmas „įsisavina“ taip pat nevienodai. Pavyzdžiui, jei eteriniai aliejai pasitelkiami inhaliaciniu būdu, jie pirmiausia patenka į mūsų smegenų dalį, kuri yra atsakinga už emocijų kontroliavimą. Tuo tarpu, jei eteriniai aliejai įsigeria per odą (pvz., masažo metu), jie efektyviai ir greitai patenka į mūsų kraujotaką.

Ir nors eteriniai aliejai gali būti išgaunami namų sąlygomis, tai gali tapti pakankamai problematiška ir keblu. Todėl kur kas paprasčiau mums reikiamus eterinius aliejus įsigyti iš specializuotų organiškais eteriniais aliejais prekiaujančių parduotuvių. Net jei iki šiol jums dar niekuomet nebuvo tekę įsigyti ir naudoti eterinius aliejus, tai nėra problema. Jums tereikia pasinaudoti internetu ir peržiūrėti šiomis dienomis siūlomų eterinių aliejų asortimentą. Tokiu atveju galėsite labai greitai ir paprastai išsirinkti jūsų lūkesčius atitinkantį ir konkretų tikslą leidžiantį pasiekti eterinį aliejų. Be to, jei norite išspręsti tam tikras specifines problemas, galite į pagalbą pasitelkti skirtingus eterinius aliejus, kuriuos sumaišytumėte – tokius receptus nesunkiai galite rasti specializuotuose sveikatingumo tematikos portaluose.