Kita

Erotinių prekių parduotuvės ir pirkėjų įpročiai

intymuPrieš keliolika metų mūsų šalyje atsiradusios erotinių prekių parduotuvės netruko sulaukti susidomėjimo. Ne vienas paauglys tuomet yra pasakęs: „kai sulauksiu 18 metų, būtinai apsilankysiu sekso reikmenų parduotuvėje“. Tačiau kai įsisteigė internetinės sekso prekių parduotuvės, viskas tapo kur kas paprasčiau – interneto naršyklėje be jokios gėdos jausmo ir be drovumo galima ramiai išnagrinėti visą gausų erotinių prekių parduotuvių asortimentą ir šį tą įsigyti.

Beje, yra atliktų tam tikrų tyrimų, susijusių su vartotojų apsipirkimo įpročiais erotinių prekių parduotuvėse. Apklausos parodė, kad Lietuvoje erotinės prekės mielai perkamos tiek vyrų, tiek ir moterų. Tačiau skirtumas tik toks, kas moterys įvairius sekso žaislus perka sau, o štai vyrai nori pamaloninti žaviąsias savo partneres ir joms padovanoja vieną kitą pikantišką dovanėlę. Vyrai labai stengiasi, kad jų damoms būtų visapusiškai gera.

Kitas faktas – kad tiek vyrai, tiek ir moterys sekso reikmenų parduotuvėse (nesvarbu, ar realiose, ar internetinėse) apsilanko pirmadienį. Galbūt tai susiję su slogia nuotaika prasidėjus darbo savaitei, taigi sex parduotuvė tampa priemone niūriai pirmadieninei nuotaikai praskaidrinti.

Paskutinės viengungystės šventės akcentas
Dažniausiai netrukus ištekėti ar vesti planuojantieji apdovanojami sekso reikmenimis. Sekso žaisliukai tampa smagiu ir nuotaikingu siurprizu – paprastai priešvestuvinių vakarėlių dalyviai dovanoja pripučiamas lėles, vibratorius, įvairiausius suvenyrus ar net pilną maišelį įdomių įvairių prezervatyvų. Kai perkamos dovanos mergvakariams ar mergvakariams, paprastai ieškoma pigesnių prekių, o kaip kažkokios erotinės prekės perkamos sau, pinigai taupomi rečiau ir paprastai mažiau galvojama apie išleidžiamą sumą.

Ar intymių prekių pirkimui įtaką daro sezonas, metų laikas?
Erotines prekes galima pavadinti tokiomis, kurias žmonės perka turėdami atliekamų pinigų arba dovanai – tai ne pirmos būtinybės prekės. Tačiau sekso prekių populiarumas išauga sulig didesnėmis šventėmis, pavyzdžiui, Valentino diena ar Naujaisiais metais. Prasidėjus žiemai žmonės sekso reikmenų perka mažiau, nes tai, tikėtina, susiję su didelėmis sąskaitomis už šildymą ir priverstiniu taupymu.

Taip pat sekso prekės gerokai populiaresnės tampa vasarą, kai vyksta daugiausia mergvakarių ir bernvakarių. Taigi tam tikra prasme galima teigti, jog erotinių prekių užsakymai glaudžiai susiję su pinigų srautu.

Dauguma erotinių prekių skirtos dailiosios lyties atstovėms
Anksčiau didžiąją dalį sekso parduotuvių asortimento sudarė merginoms ir moterims skirtos prekės, tačiau pastaraisiais metais sukurta vis daugiau ir vyrams skirtų sekso reikmenų. Tarp moterų populiariausi išlieka vibratoriai, falo imitatoriai bei vaginaliniai kamuoliukai, kuriuos mielai savo merginoms ir damoms perka vaikinai bei vyrai.

Artėjant Šv. Valentino dienai, vyrai savo mylimosioms renka ir dovanoja vibratorius – pinigų jiems negaili, nes nori išrinkti kokybiškus ir funkcionalius. Tuo tarpu moterys taip pat nesibodi savo mylimųjų apdovanoti dovanėlėmis, kurioms prekiauja kiekviena sex parduotuvė. Tiesa, moterys kiek subtilesnės prekių pasirinkimo prasme, jos dažniau perka tai, kas pamalonintų abu partnerius ir kas yra šiek tiek subtiliau – tai įvairūs masažo aliejai, afrodiziakai, sustiprinantys pojūčius, erotiniai DVD ar erotinė literatūra. Taigi lyčių skirtumai akivaizdūs ir renkantis vienas ar kitas prekes. Taip pat daugiau erotinių prekių įsigyja miesto, o ne rajoninių gyvenviečių gyventojai.