Elektroninių parduotuvių nuoma – viliojanti alternatyva

Rate this post

Elektroninė prekyba yra vis populiaresnė tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje, ir daugelis verslo savininkų siekia pasinaudoti šios rinkos plėtra. Tačiau, kaip ir bet kuri kitą veiklos sritį, elektroninė prekyba reikalauja laiko, pastangų ir lėšų. Norint sėkmingai pradėti verslą elektroninėje prekyboje, reikia kurti internetinę parduotuvę, rūpintis prekių sandėliavimu ir pristatymu, apdorojimu ir kt. Vis dėlto, yra alternatyva – elektroninių parduotuvių nuoma. Ši paslauga leidžia įmonėms ir asmenims greitai ir lengvai pradėti savo veiklą internetinėje erdvėje, nereikalaudama didelių pradinių investicijų ir techninės patirties.

Šiame straipsnyje aptarsime elektroninių parduotuvių nuomos privalumus, trūkumus ir iššūkius, su kuriais susiduria nuomininkai. Taip pat apžvelgsime elektroninių parduotuvių nuomos paslaugų rinką Lietuvoje, jos ypatybes ir tendencijas.

Kas yra elektroninių parduotuvių nuoma Lietuvoje

Elektroninių parduotuvių nuoma Lietuvoje yra paslauga, kuriai įmonė ar asmenys gali pasinaudoti norėdami nuomoti internetinę parduotuvę tam, kad galėtų prekiauti internete. Tai yra alternatyva kurti ir palaikyti savo internetinę parduotuvę, nes nuomojantis internetinę parduotuvę, nuomininkas gauna jau sukurtą ir paruoštą internetinę parduotuvę, kurią galima tinkinti savo poreikiams.

Aišku, yra šiokių tokių apribojimų, tačiau nedideliam verslui ši paslauga tinka idealiai.

Kokie el. parduotuvių nuomos privalumai lyginant su el. parduotuvės kūrimu?

Elektroninių parduotuvių nuomos privalumai lyginant su elektroninės parduotuvės kūrimu yra kelios:

  • Mažesnės pradžios išlaidos. Nuomodamasis elektroninę parduotuvę, galite pradėti savo verslą be didelių pradinių investicijų į internetinės parduotuvės kūrimą, kadangi nuomininkas gauna jau sukurtą ir paruoštą internetinę parduotuvę, kurią galima tinkinti savo poreikiams.
  • Mažiau techninių reikalavimų. Nuomojantis elektroninę parduotuvę, jums nereikia turėti aukštos techninės kompetencijos, kadangi nuomininkas pasirūpina internetinės parduotuvės techninio palaikymo ir saugumo klausimais.
  • Atnaujinimai ir techninė priežiūra. Pasinaudojus elektroninės parduotuvės nuoma, nuomininkas gali būti tikras, kad internetinė parduotuvė bus nuolat atnaujinama ir palaikoma techniškai.
  • Galimybė greitai pradėti. Nuomodamiesi internetinę parduotuvę, galite pradėti savo verslą per kelias dienas ar net valandas, o ne kelias savaites ar mėnesius, kaip kuriant savo internetinę parduotuvę nuo nulio.
  • Mažiau administravimo. Nuomojantis internetinę parduotuvę, jums nereikia rūpintis administravimo ir programinės įrangos atnaujinimais, nes tai daro nuomininkas.

Vis dėlto, nuomojantis elektroninę parduotuvę yra ir tam tikrų trūkumų, tokių kaip didesnės ilgalaikės išlaidos, kurių reikia mokėti už nuomą ir mažesnis kūrybinis kontrolės lygis. Tai reiškia, kad nuomojamoje el. parduotuvėje nepavyks eksperimentuoti su įvairiais dizainais. Be to funkcionalumas yra tinkamas visoms el. parduotuvėms, o ne pritaikytas individualiai.

El. parduotuvių nuoma yra puiki alternatyva pagal užsakymą sukurtoms el. parduotuvėms, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje reikia pasidomėti ir kitomis galimybėmis.