Kita Verslas ir Ekonomika

Ekspertų patarimai: kokią biuro kėdę pasirinkti?

biuro kedesKokybiškai pasirinkta biuro kėdė gali užtikrinti kur kas produktyvesnį darbą bei geresnę sveikatą. Šiais laikais darbas biuruose yra gana populiarus, tad nieko keisto, kad vis daugiau žmonių kreipia dėmesį į tai, kad investicija į biuro ar kitos darbo vietos baldus atsipirktų. Kokybiška kėdė suteikia gerą atramą nugarai, tinkamą stovį rankoms ir kojoms, sumažina raumenų pasitempimo galimybę.

Šiuo metu dažniausiai perkamos reguliuojamos biuro kėdės, kurios puikiai tinka prie pakeliamų stalų, kadangi jos padeda pasirinkti norimą poziciją. Platus biuro kėdžių pasirinkimas rinkoje skatina lyginti kuo daugiau variantų ir tuo pačiu susidėliojus prioritetus pasirinkti Jums labiausiai tinkamą.

Koks atlošas geriausiai tinka žmogui?

Netinkama sėdėjimo padėtis gali sukelti gana rimtas problemas: stuburo iškrypimas, netinkamas akių lygis, nugaros skausmai ir kt. Atlošas gali būti ne tik netinkamos padėties, tačiau ir žmogui nepritaikyto dydžio, net nemalonios medžiagos. Tinkamas atlošas atitinka šiuos kriterijus:

  • Atlošas privalo turėti galimybę reguliuotis, kadangi skirtingo ūgio žmonėms reikia ir skirtingos padėties kėdės atlošo.
  • Atlošas privalo turėti galimybę atsilenkti. Daugelis žmonių dėl nuolatinio darbo prie kompiuterio labai pavargsta, tad tuomet išsigelbėjimu tampa bent 15 cm atsilenkti galintis atlošas.
  • Kai kurios kėdės turi mechanizmą, kuris suteikia galimybę atlošą stumti pirmyn arba atgal. Taip ilgesnių kojų savininkai gali pasirinkti jiems patogią sėdėjimo poziciją.

Jeigu perkate internetu, tuomet naudinga detaliai perskaityti kėdės charakteristikas. Tuomet galėsite būti tikras, kad pasirinktas baldas bus kokybiškas ir puikiai tiks.

Kokia sėdynė geriausiai tinka kėdei?

Nekokybiška sėdynė taip pat gali sukelti sveikatos problemas, galiausiai, žmogus nepatogiai sėdi, o tai sumažina jo darbo produktyvumą.

  • Stambesniems žmonėms reikia ieškoti tokios kėdės sėdynės, kuri yra platesnė. Taip sėdėti bus kur kas patogiau.
  • Puikiai tinka paminkština kėdė su pakilusiais kraštais. Žinoma, tai yra ir individualus poreikis, kadangi kai kurie žmonės teigia geriau dirbantys ant kietų sėdynių.
  • Šiuo metu galima atrasti net tokias kėdes, kurios skirtos masažuoti. Kuriamos tokios sėdynės, kurios leidžia labai ilgą laiką tarpą praleisti sėdint.

Rankų atramos

Ne visos biuro kėdės turi rankų atramas, kadangi kai kuriems asmenims to nereikia. Paprasčiausiai visą darbo dieną yra dirbama ir stengiamasi neblaškyti savęs atsipalaidavimu.

  • Rankų atramoms skirta vieta turi būti plati, kad žmogus galėtų stodamasis atsiremti. Tai ypač aktualu tiems asmenims, kurie turi viršsvorio problemų arba sunkiai stojasi dėl kojų problemų.
  • Atlošai turi būti arti, kad žmogus galėtų pasirinkti patogią poziciją.
  • Atlošai taip pat turi būti ir tinkamo aukščio. Svarbu, kad laikant rankas ant atlošo jos būtų atsipalaidavusios.

Kokybiškos darbo kėdės kojos

Galiausiai, atrodo mažiausiai svarbus dalykas, kokybiškos kėdės kojos. Dažniausiai biuro kėdės laikosi ant keturių kojų, tačiau išties ne visada žmogus gali patogiai sėdėti, jaustis stabiliai. Išeitis – biuro kėdės ant penkių kojų. Labiausiai pasirenkamos yra kojos su ratukais, kadangi tai padeda patogiai pasiekti konkrečią vietą. Aišku, reikia atsižvelgti į tai, kokios yra biuro vietos grindys, kadangi kartais ratukai gali jas subraižyti.