Namai bei Interjeras

Ekologiškas namas: realybė ir mitai

eko namas
eko namas

Ekologijos svarba šiomis dienomis ne tik kad labai svarbi, tačiau dažnu atveju paprasčiausiai neįmanoma kaip galima gyventi neekologiškuose namuose. Kiekvieno iš mūsų pareiga yra rūpintis aplinka. Jeigu Jums nerūpi augalai ir gyvūnai, tokiu atveju rūpinkitės bent jau todėl, kad pats gyvenate aplinkoje ir kenkdamas sau – kenksite ir gamtai.

Tiesa, kartu su ekologiškų namų populiarumu atėjo ir labai daug mitų, kurie dažnai klaidina žmones. Kuo detaliau susipažinsite su paslaugos galimybe (ekologiškų namų statyba) ir pačiu objektu (ekologiškais namais) – tuo pavyks paprasčiau sėkmingai nuspręsti, ar Jums to reikia.

Ekologiško namo statybos

Dažnai ekologiški namai pastatomi labai greitai ir iš pirmo žvilgsnio gana paprastai. Tai gali paskatinti galvoti, kad jų statyba yra labai paprasta, tad nebūtina samdytis profesionalų, verta bandyti statybos darbus atlikti pačiam. Visgi, tai nėra geras sprendimas, kadangi eko namų statyba yra tokia pat sudėtinga kaip ir paprastų namų, o kai kuriais atvejais net ir kur kas sudėtingesnė. Juk reikia įvertinti ne tik namų tvirtumą ir funkcionalumą, tačiau tuo pačiu apgalvoti, kokiomis ekologiškomis priemonėmis gyvensite. Saulės baterijos? Natūralios apšildymo priemonės? Savarankiški vandens valymo įrenginiai? Geriausiai suderinti detales gali projektuotojai, tad būtent su jais ir siūlome tartis dėl šių smulkmenų.

Ekologiškas namas ir kaina

Vienas didžiausių mitų, kuris dažniausiai trukdo net pagalvoti apie tai, kad norėtumėte gyventi ekologiškuose namuose – kaina. Paprasčiausiai visi galvoja, kad ekologiški namai labai brangūs. Anksčiau tai buvo tiesa. Visada, kai atranda, kas nors naujo, tuo pačiu net kelis kartus kyla kaina nei įprasta, kuri turėtų būti. Inovacijos kainuoja ir paprasčiausiai teks su tuo susitaikyti. Kita vertus, kuo daugiau žmonių gali sau leisti naudotis paslauga – tuo daugiau verslininkų ją siūlo. O kuo daugiau verslininkų ją siūlo – tuo labiau kaina krenta ir yra prieinama vis didesniam skaičiui žmonių. Labai buvo panašiai ir su ekologiškais namais. Šiuo metu kaina tikrai nėra labai didelė, tad pasinaudoti verta ir naudinga.

Ekologiškų namų išlaikymas

Ekologiški namai nėra labai brangūs, tačiau dar ir turi tokį papildomą pliusą, kad jų išlaikymas yra kur kas pigesnis nei kad įprastų namų. Paprasčiausiai, jeigu norite, kad vėliau Jums elektra ir kitos išlaidos nekainuotų labai daug – siūlome ekologiškus namus. Dažniausiai dėl jų įrengimo kiekvieną mėnesį galia sutaupyti labai dideles pinigų sumas, kadangi namuose yra įkuriama labai daug atsinaujinančios energetikos priemonių. Tai reiškia, kad nenaudojant tradicinių būdų pavyksta daug sutaupyti. Ką jau kalbėti apie tai, kad atsinaujinančios energetikos priemonės padeda būti visiškai savarankišku ir nepriklausyti nuo valstybės. Tai puikus būdas gyventi pigiau ir savarankiškiau.

Ekologiški namai jau nebėra inovacija ir daugelis žmonių džiaugiasi tokiuose gyvendami. Dar vienu laimingu žmogumi galite būti ir Jūs. Svarbiausia yra nebijoti susipažinti su galimybėmis. Tai gali būti, kad ir labai tolimi Jūsų gyvenimo planai. Daugelis statybininkų labai mielai suteikia nemokamas konsultacijas ir atsako į visus rūpimus klausimus.