IT ir Tech. Naujienos

Efektyvi kova su kalkėmis: ką turėtumėte žinoti?

skalbimo masinu remontasKalkės susidaro ant bet kokio tipo paviršiaus, turinčio dažną sąlytį su kietu vandeniu. Kovai su kalkėmis naudojamos įvairios priemonės: vieni šalina atsiradusias nuosėdas, kiti valo kalkėmis pažeistus įrenginius, treti ieško efektyvių priemonių vandens minkštinimui.

Kalkės pažeidžia daugelį buities prietaisų, dažniausiai – virdulius ir kavavires, skalbimo mašinas ir maišytuvus. Nevalomos nuosėdos gali tapti buitinės technikos gedimo priežastimi – tai reiškia, kad ignoruodami skalbyklėje esančias kalkes šiandien, turėsite galvoti apie įrangos remonto darbus rytoj. Nepamirškite, kad rimtesni gedimai gali pareikalauti gana didelių išlaidų. Tiesa, negalima pamiršti ir praktinių niuansų – skalbimo masinu remontas Radviliškyje kainuos kur kas mažiau nei Vilniuje, t. y. ieškodami patikimo meistro ir mažų kainų, galite atsisakyti didmiesčio paslaugų ir buitinės technikos remonto darbus atlikti mažesniame miestelyje.

Virdulys ir kavavirė
Jei kalkės užpuolė virdulį, pripilkite į jį vandens (rekomenduojama pilti iki pat viršaus), įdėkite kelis šaukštus vandens minkštiklio ir įjunkite virdulį 3 minutėms. Išpilkite vandenį ir kruopščiai išskalaukite virdulį. Jie reikia, procedūrą pakartokite kelis kartus.

Itin efektyvi kalkių šalinimo priemonė – actas. Jums tereikia pripildyti virdulį acto ir vandens tirpalu, vandenį užvirinti ir palikti ramiai pastovėti per naktį. Ryte tirpalą išpilkite ir virdulį švariai išskalaukite. Minėtieji kalkių šalinimo būdai puikiai tiks ir kavavirės valymui.

Skalbimo mašina
Jei skalbimo mašinų remontas Radviliškyje ar kitame mažesniame miestelyje jums kelia rūpesčių, užbėkite įvykiams už akių, t. y. pastebėję kalkes, nieko nelaukdami imkitės visų priemonių jų šalinimui. Kovai su kalkėmis pasitelkite actą – į skalbimo miltelių dozatorių įpilkite baltojo acto. Nustatykite trumpiausią skalbimo funkciją ir leiskite įrangai pabaigti savo darbą.

Nuo seniausių laikų žinomas ir kitas skalbimo mašinos valymo būdas – į tuščią skalbyklę įpilkite karšto vandens, kelis puodukus distiliuoto baltojo acto ir pusę puoduko kepimo sodos.

Jei norite palengvinti kalkių valymo procesą, visuomet galite įsigyti specialių valymo priemonių ir, laikantis instrukcijos nurodymų, atlikti reguliarius kalkių šalinimo darbus (įpilti skystį į skalbyklę ir paleisti ją dirbti trumpiausiu režimu).

Maišytuvas
Nusprendę pašalinti kalkes nuo maišytuvo, paimkite buteliuką acto ir sudrėkinkite juo skudurėlį (arba popierinį rankšluostį). Šiuo audiniu apvyniokite valomo maišytuvo galvutę. Skudurėlio sutvirtinimui naudokite tamprią plaukų gumutę ar raištį ir palikite maišytuvą kelioms valandoms. Praėjus numatytam laikui, nuimkite audinį ir nuplaukite maišytuvą švariu vandeniu.